Strona głównaInneEkogroszek prosto z kopalni - gdzie kupić, jak kupić, ile kosztuje?

Ekogroszek prosto z kopalni – gdzie kupić, jak kupić, ile kosztuje?

Inflacja i wojna w Ukrainie znacząco wpłynęły na ceny węgla – są one rekordowo wysokie. Jako że ekogroszek to węgiel, jego wartość również wzrosła. Sezon grzewczy martwi miliony Polaków. Problemu nie stanowią tylko ceny ekogroszku, ale również jego dostępność. W ostatnim czasie głośno jest o zamawianiu ekogroszku ze strony Polskiej Grupy Górniczej, czyli PGG. Jak kupić tam ekogroszek? Gdzie kupić ekogroszek z kopalni oprócz PGG? Ile kosztuje ekogroszek prosto z kopalni? Sprawdzamy!

Ekogroszek workowany prosto z kopalni – gdzie kupić? 

Ekogroszek workowany prosto z kopalni – gdzie kupić? Na stronie PGG. Jednak nie jest to takie proste. Ekogroszku workowanego prosto z kopalni nie kupisz codziennie – jest on umieszczany na stronę PGG we wtorki i czwartki od godziny 16 i jest dostępny do wyczerpania zapasów.

Jedna paleta ekogroszku workowanego prosto z kopalni to 50 worków pakowanych po 20 kg lub 30 worków po 25 kg – jest to zależne od kopalni i rodzaju ekogroszku. Jeśli chodzi o to, jak kupić ekogroszek z kopalni na stronie PGG, to jest to możliwe tylko za pomocą sklepu internetowego. Oznacza to, że nie możesz go zamówić telefonicznie ani mailowo. 

Jak kupić ekogroszek z kopalni? Musisz być na stronie PGG od godziny 16 we wtorki i czwartki. Są jednak limity dobowe – obecnie (09.08.2022 r.) możesz jednorazowo zamówić dwie palety ekogroszku, czyli dwie tony. Dlaczego? Takie ograniczenia są konieczne – więcej osób zaopatrzy się przez to w opał w niżej cenie. W przeciągu 12 miesięcy możesz zamówić za pośrednictwem strony PGG maksymalnie 5 ton ekogroszku. 

Gdzie kupić ekogroszek z kopalni poza stroną PGG? Na OLX pojawiają się oferty ekogroszku prosto z kopalni. Ludzie ogłaszają się tam, że sprzedadzą groszek zakupiony na PGG – oczywiście jest on na OLX droższy. Gdzie kupić ekogroszek z kopalni poza PGG i OLX? Na stronie portalu Sprzedajemy pojawiają się oferty, jednak tu również ceny są wyższe niż w PGG. 

Jak kupić ekogroszek z kopalni z dostawą?

Jak kupić ekogroszek z dostawą? Czy jest to w ogóle możliwe? Jeszcze w marcu na stronie PGG nie było możliwości zamówienia ekogroszku z dostawą do domu. Po towar trzeba było przyjechać samemu. W przypadku zamówień ekogroszku workowanego trzeba mieć samochód, na który będzie można załadować palety za pomocą wózka widłowego. Oczywiście pojazd musi mieć również dopuszczalną masę całkowitą, która umożliwia odebranie całości zamówionego towaru. W przypadku zakupu węgla luzem pojazd musi być przystosowany do załadunku i przewozu materiałów sypkich. Jeśli chodzi o odbiór, to nie musisz robić tego osobiście – możesz kogoś upoważnić. Na stronie PGG są wzory pełnomocnictw, które należy wypełnić, jeśli ktoś ma za nas przyjechać po ekogroszek. 

Obecnie możliwość dostarczenia go kurierem jest, jednak tylko w przypadku niektórych rodzajów ekogroszku. Wchodząc na sklep PGG będziesz widział/a, jak dany ekogroszek może został dostarczony. Niektóre rodzaje są dostarczane tylko i wyłącznie z dostawą do domu – na przykład Ekogroszek Karlik. Część odebrać można jedynie osobiście – Retopal Ekogroszek Ziemowit, Retopal Ekogroszek Piast. Są też ekogroszki, które możesz zamówić z dostawą pod wskazany przez Ciebie adres oraz  samemu odebrać z danego punktu, który podany jest przy każdym rodzaju ekogroszku. 

Jakie są zasady dostarczania ekogroszku kurierem? 

  • Jest on dostarczany w dni robocze do godziny 16 (w przypadku osób indywidualnych) lub 15 (w przypadku osób prawnych).
  • Jeśli w momencie dostawy nie będzie Cię na miejscu, kurier zostawi Ci awizo, a Ty w przeciągu 5 dni będziesz musiał/a zlecić ponowną dostawę – jeśli tego nie zrobisz, Sprzedawca może odstąpić od umowy i obciążyć Cię kosztami.
  • Kurier w Twojej obecności rozładuje palety na poziom 0.

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz w regulaminie PGG. Warto jest się z nim zapoznać, żeby przypadkiem nie złamać żadnych zasad, bo może to skutkować obciążeniem nas jakimiś kosztami. 

Ile kosztuje ekogroszek prosto z kopalni? 

Ile kosztuje ekogroszek prosto z kopalni? Cena brutto za jedną tonę to około 1000 zł. Jest to bardzo okazyjna cena, ponieważ w ostatnim czasie tona ekogroszku kupowanego w innych źródłach często przekracza 3000 złotych za tonę. Dzięki możliwości zakupienia ekogroszku online na PGG ceny zmalały – na OLX za tonę zapłacisz teraz ok 1500-1700 złotych. W marcu na PGG ekogroszek było można kupić za około 800 złotych za tonę. 

Wysokie ceny i problemy z dostępnością ekogroszku niepokoją większość z nas. Wiele osób nie jest w stanie udźwignąć finansowo zakupu opału na jesień i zimę. Na PGG kupisz ekogroszek w całkiem okazyjnej cenie. Jednak jest na niego bardzo duży popyt – we wtorki i czwartki od godziny 16 warto jest odświeżać stronę i jak najszybciej zamawiać towar. Jednorazowo zamówisz tam dwie tony opału – nie ma możliwości zakupu większej ilości ekogroszku przez stronę PGG. Gdzie kupić ekogroszek z kopalni poza PGG? Na przykład na OLX. Ogłoszeń nie jest tam za wiele, ale warto odświeżać ten portal, jeśli z PGG zamówiłeś/aś już 5 ton – jest to maksymalna ilość, którą można zamówić tam w przeciągu 12 miesięcy.

Sprawdź:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze