Strona głównaPrzemysłCo warto wiedzieć o mini żurawiach budowlanych?

Co warto wiedzieć o mini żurawiach budowlanych?

Odpowiedni sprzęt jest niezbędny na każdej budowie. Ciekawym i chętnie wybieranym rozwiązaniem jest na przykład mini żuraw budowlany – oryginalne i nowoczesne urządzenie o wielu różnych zastosowaniach. Często dostępne jest  do wynajmu dla firm budowlanych czy nawet prywatnych użytkowników.

  1. Co odróżnia mini żurawie budowlane od innych rodzajów?
  2. Jakie jest zastosowanie mini dźwigów budowlanych?
  3. Małe dźwigi budowlane – czy warto wynajmować tego typu urządzenia?

Do czego przydają się małe żurawie i co warto wiedzieć na ich temat? Przeanalizujmy najważniejsze informacje.

Co odróżnia mini żurawie budowlane od normalnych?

Małe dźwigi budowlane to niewielkie, kompaktowe wersje większych odpowiedników. Ich główną cechą jest właśnie rozmiar. Dzięki temu, że są one znacznie mniejsze od klasycznych maszyn mogą pracować nawet w trudnym terenie i nie uszkadzają podłoża. Zazwyczaj posiadają one teleskopowe wysięgniki oraz specjalne podpory, takie jak hydrauliczne podpory boczne. Są one konstruowane w taki sposób, aby nie niszczyły podłoża na którym pracuje mini żuraw budowlany. Te kompaktowe i niezwykłe urządzenia posiadają szeroką gamę zastosowań i są niezwykle użyteczne. 

Jakie jest zastosowanie mini dźwigów budowlanych?

Mini żurawie budowlane mają wiele zastosowań i świetnie sprawdzają się do wykonywania różnego rodzaju zadań. Mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie nie zmieści się pełnowymiarowy dźwig. Chętnie używane są w halach produkcyjnych i magazynach. Mini żurawie dobrze radzą sobie także w pracy na stromym terenie i różnego rodzaju placach budowy. Warto sprawdzić dostępność poszczególnych modeli w nowych ogłoszeniach na stronach firm oferujących te urządzenia.

Małe dźwigi budowlane – czy warto wynajmować tego typu urządzenia?

Mini żuraw to spory wydatek, zwłaszcza dla osoby prywatnej. Zdarza się więc, że wynajem tego typu urządzenia jest znacznie bardziej korzystny od zakupu.

Istnieje szereg pozytywów, sprawiających, że wiele osób decyduje się na to rozwiązanie:

  • przede wszystkim wynajem pozwala zapomnieć o problemach związanych z serwisowaniem – mini żuraw jest naprawiany i ubezpieczony przez firmę wynajmującą.
  • Wynajem daje możliwość wyboru spośród najlepszych marek. Co więcej, wybrany mini dźwig może być dopasowany do indywidualnych potrzeb w danej sytuacji.
  • Wynajem pozwala też zdobyć operatora, który posiada wszystkie odpowiednie rodzaje uprawnień.

Wynajęte mini dźwigi to pełnowartościowe urządzenia i minimum zobowiązań – można zdobyć je na określony czas i oddać, kiedy zwyczajnie nie są już potrzebne. Jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie, które warto wypróbować.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze