Strona głównaPrzemysłCamozzi - producent komponentów pneumatycznych

Camozzi – producent komponentów pneumatycznych

Automatyka przemysłowa to sektor nauki, który znajduje zastosowanie w coraz większej ilości branż. Dla firm takich jak Camozzi pneumatyka to tylko jedna z gałęzi działalności. Przedsiębiorstwo wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie do tworzenia podzespołów i kompletnych systemów dla przemysłu. W końcu nowoczesna produkcja wymaga nowego spojrzenia na procesy tworzenia elementów, towarzyszących nam każdego dnia. Poniżej przybliżamy bogatą ofertę produktów Camozzi i katalog produktów, który zaskoczy nawet fachowców!

Camozzi – pneumatyka w nowoczesnym wydaniu

Camozzi jest zarówno producentem, jak i dystrybutorem swoich produktów. Wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i charakteryzuje się wysoką jakością komponentów pneumatycznych. Wiele osób chwali firmę Camozzi, bo pneumatyka to skomplikowana gałąź przemysłu, która wymaga wiedzy i doświadczenia. W ofercie producenta znajdziesz między innymi siłowniki pneumatyczne, które wykorzystują powietrze jako nośnik energii mechanicznej. Pełnią one rolę napędu w automatyce, wykonując ruchy zależne od specyfiki danego mechanizmu i świetnie zdają egzamin podczas długotrwałej pracy. 

Camozzi – zaworek precyzyjny dla wymagających

Poza siłownikami pneumatycznymi producent i dystrybutor posiada całą masę akcesoriów firmy Camozzi. Zaworek precyzyjny to element nazywany często jako dławik. Jest on stosowany do regulacji gazu w zestawach CO2. Specjaliści doceniają wyroby Camozzi, bo zaworek precyzyjny jest uznawany za najlepszy na rynku dzięki solidnemu wykonaniu i niezawodności. Przemyślany system gwintów pozwala dobrać do niego odpowiednie złączki i połączyć go z wężykiem, reduktorem lub elektrozaworem. Solidna konstrukcja daje gwarancję, że dławik nie ulegnie samorozregulowaniu tak jak jego tańsze odpowiedniki.

Solidność Camozzi – siłowniki na każde warunki

W katalogu Camozzi siłowniki stanowią szeroką paletę produktów. W sklepie internetowym znajdziemy napędy standardowe, kompaktowe, beztłoczyskowe, nierdzewne, a także siłowniki z prowadzeniem, obrotowe, z zaworem, tandem i wieloskokowe oraz modele z liniowym czujnikiem przemieszczenia tłoka. Ostatnie z wymienionych posiadają tłoczysko ze stali chromowanej. Zastanawiasz się, dlaczego warto postawić na produkty Camozzi? Siłowniki tego producenta posiadają minimalną prędkość posuwu wynoszącą 5 mm na sekundę, generując ciśnienie <0,1 bar. Siłownik z liniowym czujnikiem przemieszczania tłoka poradzi sobie z pracą w trudnym środowisku, takim jak cement, żywica, trociny, czy błoto osadzone na gładzi tłoczyska. Bogata oferta sprawia, że każdy dobierze sprzęt do własnych wymagań.

Czy warto wybrać elektrozawory Camozzi?

Elektrozawory należą do grupy zaworów sterowanych za pomocą prądu elektrycznego, tak więc świetne spisują się w miejscach, gdzie potrzeba automatycznej kontroli przepływu wody – na przykład w systemach nawadniania. Poniżej przedstawiamy ofertę elektrozaworów Camozzi w dużym skrócie. Jednym z ciekawszych egzemplarzy jest zawór serii 4KA/4KB CKD, działający pośrednio ze wspomaganiem uderzeniowym. Ten elektrozawór przeznaczony jest do urządzeń pneumatycznych sterowanych sprężonym powietrzem lub gazami obojętnymi. Jego ogromną zaletą jest niski pobór mocy i długa żywotność. Elektrozawór Camozzi to świetny produkt stosowany w pneumatyce, który cechuje się wysokim przepływem energii i dobrym uszczelnieniem. Odpowiadając na pytanie zawarte nagłówku, tak warto wybrać elektrozawory Camozzi.

Camozzi – katalog produktów

Jakość produktów marki Camozzi pozwala jasno stwierdzić, że jest to sprzęt specjalistyczny, który docenią osoby zajmujące się pneumatyką. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć solidne produkty, przejrzyj ofertę na stronie polskiego dystrybutora. Cała gama specjalistycznych produktów udowadnia tezę, że technologia zmienia świat. Napędy pneumatyczne, elektrozawory, armatura pneumatyczna, manometry i przewody pneumatyczne to urządzenia, które przywrócą dawną świetność każdej maszynie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze