HomePoradyPiece na pellet ranking, opinie, cena

Piece na pellet ranking, opinie, cena

Pellet jako opał nadal ma sporą popularność, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć ranking piecy na pellet. Umieścimy tutaj najlepsze piece na pelet oraz opiszemy je w kilku zdaniach. W tym artykule również poznasz ceny, opinie oraz informacje przedstawione tutaj pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie jaki piec na pellet kupić. 

Na samym początku wyjaśnijmy sobie czym jest pellet, dlaczego warto korzystać z pellet i czy jest opłacalny.  Pellet czyli skompresowane zrębki, wióry i inne skrawki. Charakterystyczny wygląd wałka sprawia, że jest to dość rozpoznawalny opał. Dlaczego warto korzystać z pelletu? Wysoka kaloryczność, ekologia oraz cena. Cena za tonę pelletu jest podobna do ceny jednej tony węgla. 

Poniżej odpowiemy na pytania:

  • jaki piec na pellet polecacie?
  • jaki piec na pellet

Nasz ranking piecy na pellet bazuje na konsultacji z hydraulikami oraz na porządnym researchu w internecie na podstawie opinii użytkowników.

Piec na pellet defro

Piec na pellet defro uzyskuje u nas pierwsze miejsce, a to wszystko za sprawą opinii, które posiada ten piec. Piec defro na pellet i ekogroszek posiada sporą gwarancję – 5 lat na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 lata na inne elementy. Piec na pellet defro pozwala na oszczędność, dzięki procesowi odzyskiwania ciepła ze spalin. Właśnie takie rozwiązania cechują nowoczesne piece. Cena – ponad 10 tysięcy za piec o mocy 20 kW.  Opinie mówią jasno – cena jest tutaj uzasadniona i nie jest to wygórowany cennik. Defro to najlepszy piec na pellet według nas.

Piec na pellet lazar

Do wyboru mamy parę modeli, które odznaczają się mocą 15 kW, 25 kW, 11 kW, 20 kW. Na forum czytamy, że przy odpowiednich ustawieniach pieca możemy sporo zaoszczędzić. Sprawność jaką uzyskuję model SmartFire zaczyna się od 90,6 % i kończy na około 92,5%. Piece możemy dostać również o mocy 41 kW. Dotykowy panel wyświetlacza sprawia, że postrzegamy Lazara jako nowoczesnego producenta. Ciekawą funkcją jest mechaniczne czyszczenie palnika, które zostało opisane na stronie producenta. Gwarancja wyższa, bo aż 7 lat na szczelność. Opinia nasza jest taka, że ciężko było wybrać między Lazarem a Defro. Oba piece na pellet reprezentują wysoką jakość wykonania. Najmniejsza wersja to piec na pellet do małego mieszkania, więc jeśli posiadasz małe mieszkanie to warto zainteresować się tym rozwiązaniem. 

Piec na pellet tekla

Wykonany z żelaza lub stali piec z podajnikiem jest objęty 10 letnią gwarancją. Często w opiniach możemy zauważyć, że gwarancja faktycznie ma sporę znaczenie.

Sprawność cieplna według producenta to 90%. Nasze opinie oraz informacje są kształtowane na podstawie TEKLA Tytan Bio 20 kW. Sprawność zatem jest najniższa, dlatego umieściliśmy producenta Tekla na miejscu trzecim. 

Koszty ogrzewania są nieco większe niż w przypadku węgla. Pamiętajmy jednak, że różnice te są naprawdę niewielki. Większość piecy na pellet może być używanych wraz z ekogroszkiem. 

Piec na ekogroszek czy pellet

Pytanie piec na ekogroszek czy pellet często przewija się na forum. Po co wybierać? Nie trzeba, wielu producentów łączy te dwa opały i umożliwia

Pamiętaj, że o ekonomiczności Twojego pieca decydują również ustawienia. Dowiedz się jak ustawić piec, aby mało palił, a grzał jak trzeba. Często ludzie pytają się o zużycie. Zużycie jest właśnie sprawą dość indywidualną. Zużycie zależy między innymi od sprawności pieca, od tego ile mamy do ogrzania. Mam nadzieje, że przygotowany przez nas ranking pomógł ci odpowiedzieć na pytania jaki piec na pellet polecacie i jaki wybrać.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 COMMENTS

  1. Opinie o ekogroszku i pellecie są podobne, ciężko więc wybrać, które alternatywa jest faktycznie lepsza. Dlatego wybrałem kocioł dwupaliwowy. Jak na mrozy za drogo grzać pelletem, to można przejść na palenia ekogroszkiem demontując elementy systemu pelletowego. Naprawdę dobre rozwiązanie dla tych niezdecydowanych

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze