Strona głównaOgrzewanieEkogroszek Carbon - opinie, kaloryczność, cena, forum

Ekogroszek Carbon – opinie, kaloryczność, cena, forum

Dla wielu Polaków nadchodzący sezon grzewczy to topowy temat wśród rozmów. Nic dziwnego, skoro ceny surowców od dłuższego czasu szybują w górę i coraz częściej mówi się o kryzysie energetycznym, którego Europa nie była świadkiem od dekad. Niestety, cała sytuacja nie napawa optymizmem i na razie nie zanosi się, żeby cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić. Na szczęście w Polsce nie brakuje firm, zajmujących się materiałami opałowymi, a jednym z nich jest producent ekogroszku Carbon. Kim jest producent ekogroszku Carbon? Jest to przedsiębiorstwo, których produkty od wielu lat zajmują miejsce w naszych domach. Jako jeden z powodów wymienia się m.in. niską szkodliwość dla środowiska wspomnianych materiałów. Jeśli nie wiesz, a chciałbyś się dowiedzieć, jakie ekogroszek Carbon ma opinie oraz ile wynosi jego cena, przeczytaj dalszą część artykułu, żeby uzyskać odpowiedź. 

Ekogroszek Carbon – opinie, co mówią w sieci o tym

“Ekogroszek Carbon – opinie” to hasło wpisywane w wyszukiwarkę przez tysiące osób, które chcą znaleźć wiarygodne wypowiedzi innych internautów na nurtujące ich pytanie. Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież każdy chce kupić produkt, spełniający oczekiwania i potrzeby, zwłaszcza w tak istotnym temacie, jakim jest ogrzewanie. Jest wiele forów, na których użytkownicy wymieniają się swoimi najróżniejszymi spostrzeżeniami. Jakie ekogroszek Carbon posiada opinie wśród internautów? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to indywidualna kwestia. 

Jedno jest pewne – ekogroszek Carbon posiada różne opinie na swój temat. Nie brakuje tych przychylnych, jednak nie trudno znaleźć też negatywne. Głównym zarzutem wobec producenta ekogroszku Carbon jest jego niewydajność, natomiast wielu chwali go za parametry. Wyglądają one następująco:

 • kaloryczność: 26 mj/kg 
 • popiół: 8%
 • siarka: 0,6%
 • spiekalność: brak 
 • wilgotność: 1,2%

Aktualnie cena kształtuje się na poziomie około 3799 zł za tonę. Sporo oczywiście zależy od dostawcy, od którego zamierzamy nabyć wybrany przez nas materiał opałowy. 

Sprawdź: Ekogroszek Husky – opinie, cena, pochodzenie, test, co mówią na forum?

Ekogroszek Carbon Premium – opinie, parametry 

Oprócz standardowej wersji ekogroszku Carbon, w sklepach możemy się również spotkać z bardziej kaloryczną odmianą Carbon Premium. Jakie są różnice między nimi? Jakimi opiniami cieszy się ekogroszek Carbon Premium? Zacznijmy od parametrów:

 • kaloryczność: 28 mj/kg
 • popiół: max. 7%
 • siarka: 0,6%
 • spiekalność: 7 
 • wilgotność: brak

Już na pierwszy rzut oka widać, że wymienione wyżej ekogroszki dość znacznie się od siebie różnią. Jeśli chodzi zaś o opinie ekogroszku Carbon Premium, to wypadają one lepiej od swojego poprzednika. Na uwagę zasługuje na pewno większa kaloryczność,  brak wilgotności, a także brak popiołu w wyniku spalania. Jak to w przypadku lepszych produktów bywa, cena także nie należy do najniższych i obecnie wynosi ona około 76 zł za jedno opakowanie. Przy czym należy liczyć się z tym, że w obecnej sytuacji może się ona zmieniać z dnia na dzień. Jeśli te korzyści Cię przekonują to, może warto zastanowić się nad kupnem tego materiału? Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi opiniami o ekogroszku Carbon Premium. Bardzo wiele dla nas znaczą, a być może komuś ułatwią podjęcie decyzji. 

Sprawdź: Ekogroszek Tauron – kiedy dostępny? Opinie, cena, za darmo?

Ekogroszek Carbon r 26 mj/kg 20 kg – opinie, testy, kaloryczność 

A co z opiniami o ekogroszku Carbon r 26 mj/kg 20 kg? Na początek warto dodać, że ten rodzaj materiału charakteryzuje się niską zawartością popiołu i siarki. Dzięki temu użytkownicy są zmuszeni rzadziej czyścić popielnik, a opał jest bardziej wydajny. Należy wziąć pod uwagę, że to, co dla kogoś może być korzyścią, dla drugiej osoby może nie mieć większego znaczenia. Jeśli chodzi o parametry, to prezentują się one tak:

 • kaloryczność: 26 mj/kg
 • popiół: max. 8%
 • siarka: max. 0,6%
 • uziarnienie: 8 – 25 mm

Wracając jednak do opinii dotyczących ekogroszku Carbon r 26 mj/kg 20, to pojawiają się głosy krytyki, mówiące o dość wysokiej wilgotności, która często jest zależna od sposobu magazynowania produktów w składach lub sklepach. Niektórzy żalą się na dużą ilość spieków. Cena podobnie jak w poprzednich przypadkach nie jest stała. W aktualnych warunkach wynosi ona około 70 zł za opakowanie, jednak może się to różnić w zależności od sprzedawcy. Tak czy inaczej, warto pamiętać, że idealny produkt nie istnieje. 

Skoro wiadomo już co nieco o producencie ekogroszku Carbon, podjęcie decyzji powinno być trochę mniej skomplikowane. Najkorzystniej wypadają opinie na temat ekogroszku Carbon Premium, co nie oznacza, że pozostałe produkty są beznadziejnie, chociaż opinie odnośnie ekogroszku Carbon r 26 mj/kg 20 kg nie do końca są pomyślne dla producenta. Nie należy także zwlekać z zakupem surowców opałowych do ostatniej chwili, ponieważ już teraz w niektórych sklepach pojawiają się problemy z dostępnością, a ich ceny zmieniają się z dnia na dzień. Dobrze jest przeanalizować parametry i zastanowić się, który materiał sprawdzi się w naszych domach najlepiej. Zawsze warto kilkukrotnie przemyśleć swoje decyzje zakupowe, żeby później nie żałować wydanych pieniędzy.  

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze