Strona głównaOgrzewanieEkogroszek Husky - opinie, cena, pochodzenie, test, co mówią na forum?

Ekogroszek Husky – opinie, cena, pochodzenie, test, co mówią na forum?

Już od dłuższego czasu wielu z nas zastanawia się, jak będzie wyglądać nadchodzący sezon grzewczy. Wiadomości ze świata nie napawają optymizmem, a surowce osiągają rekordowe ceny. Rzesze polskich rodzin próbuje zabezpieczyć się przed nadejściem zimy, szukając różnych materiałów opałowych. Jednym z najpopularniejszych tego typu produktów jest ekogroszek, który dotychczas zachęcał nie tylko niską szkodliwością dla środowiska, ale również przystępną ceną. Producentów tego wyrobu w naszym kraju nie brakuje. Jednym z nich jest Husky i to właśnie o nim będzie poniższy artykuł. Jeśli zastanawiasz się: jakie opinie na forach ma ten producent, z jakiej kopalni wydobywa materiał, jakie posiada parametry oraz czy możliwe są jakieś promocje, przeczytaj ten tekst w celu uzyskania odpowiedzi. 

Sprawdź: Ekogroszek Skarbek – opinie, cena, gdzie kupić? Z jakiej kopalni pochodzi?

Ekogroszek Husky – producent, pochodzenie, z jakiej kopalni pochodzi?

Nie jest tajemnicą, że pochodzenie ekogroszku wpływa na jego jakość oraz cenę. Nikt z nas nie chce wydawać pieniędzy na produkty, które nie spełniają naszych oczekiwań i potrzeb. 

Ekogroszek Husky jest znany Polakom, jednak nie każdy zastanawia się nad jego pochodzeniem. Jakie ono jest, z jakiej kopalni pochodzi? Okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Otóż firma KTK, która zajmuje się sprzedażą wspomnianego ekogroszku, pochodzi z Gdańska, natomiast surowiec sprowadzany jest z Rosji, ale  nie jesteśmy w stanie stwierdzić, z jakiej konkretnie kopalni jest wydobywany. Nie ulega wątpliwości, że węgiel zza wschodniej granicy podlega testom, a także jest oczyszczany i paczkowany w Polsce. Nie trzeba się martwić również normami oraz jakością, ponieważ muszą one być spełnione według europejskich standardów. 

Sprawdź: Ekogroszek czeski – opinie, czy warto?

Ekogroszek Husky – opinie, test.

Ekogroszek ekogroszkowi nie jest równy. Różnią się od siebie nie tylko parametrami, ale także pochodzeniem.  Polacy przywiązują także uwagę do opinii na licznych forach internetowych dotyczących tematu ogrzewania. Jeśli chodzi o ekogroszek Husky, to jest on chwalony za swoją uniwersalność oraz kaloryczność, która przekłada się na optymalne spalanie. Co więcej, ta forma ogrzewania jest uznawana za proekologiczną. Jak widać, nie bez powodu cieszy się ona coraz większym uznaniem wśród rodaków, którzy chętnie kupują produkty od sprawdzonych producentów. Czy prowadzone są testy ekogroszków? Cóż, nie brakuje internautów, którzy sami wykonują testy, a następnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami z resztą użytkowników. Nie raz w komentarzach pod filmami można się spotkać z intensywną wymianą zdań między znawcami tematu. 

Ekogroszek Husky – opinie na forum, co nam mówią? 

Internauci przeszukują fora w sieci w nadzei na znalezienie odpowiedzi na najróżniejsze pytania. Nie inaczej jest z ekogroszkiem. Temat staje się coraz bardziej popularny, gdyż już niedługo rozpocznie się sezon grzewczy. Jakie opinie pojawiają się na forach odnośnie ekogroszku Husky? Czy jego kaloryczność jest wystarczająco dobra? Klienci oceniają produkt zazwyczaj pozytywnie, jeśli weźmiemy pod uwagę jego jakość oraz cenę. Warto zaznaczyć jednak, że zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie do końca zadowolony z produktu. Użytkownicy często chwalą granulację oraz odpowiednią kaloryczność, natomiast zwracają uwagę na worki, które mogłyby być bardziej wytrzymałe. Niestety, w tym roku ceny niemalże wszystkich surowców poszybowały ostro w górę. Cena ekogroszku nie jest wyjątkiem i obecnie kształtuje się na poziomie około 3200 zł za tonę. Czy możliwe są promocje? Bardzo chcielibyśmy, żeby tak było, ale wszystko wskazuje na to, że spadek cen oraz jakiekolwiek promocje nie będą możliwe w najbliższym czasie. Problemy występują również z dostępnością materiału, dlatego dobrze jest uzbroić się w cierpliwość. 

Sprawdź: Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie, kaloryczność, z jakiej kopalni pochodzi?

Ekogroszek Husky – kaloryczność, parametry. 

Parametry są ważnym, o ile nie najważniejszym czynnikiem przy zakupie jakiegokolwiek materiału na opał. Skoro znamy już pochodzenie produktu, jego producenta, ceny na rynku oraz opinie konsumentów, warto dowiedzieć się również, jaka jest między innymi kaloryczność czy granulacja omawianego produktu. Parametry dla wspomnianego ekogroszku wyglądają następująco:

  • kaloryczność: 25 mj
  • zawartość siarki: poniżej 0,5%
  • popiół: 7%
  • granulacja: 5-25 mm
  • wilgotność: niska

Jak już zostało napomknięte wcześniej, ekogroszek od producenta Husky ma swoich zwolenników, którzy na nadchodzące zimne dni wybiorą sprawdzony produkt. Być może dołączysz do nich, jeśli zdecydujesz się na jego zakup. Warto pamiętać, że ceny surowców zmieniają się z dnia na dzień i nikłe są szanse na zakupy w promocyjnych cenach, dlatego nie zalecamy zwlekania z kupnem do ostatniej chwili. Z drugiej strony, jeśli wciąż się wahasz i nie jesteś pewien, co do odpowiedniego wyboru opału, może warto obejrzeć test jednego ze znawców tematu?

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze