Strona głównaZakupFarby marki Flugger - co mówią opinie?

Farby marki Flugger – co mówią opinie?

Farby są wszechobecne. Trudno sobie wyobrazić remont jakiegokolwiek wnętrza bez użycia farby. Kiedyś królowały przeważnie tapety, dzisiaj na ich miejsce wkroczyły farby. Producenci oferują wiele rodzajów farb, o różnej specyfikacji, kolorach, właściwościach, przeznaczeniu. Różnią się one zarówno w cenie, jak i w jakości. W tym artykule poznasz opinie na temat farb Flugger – LSR, Dekso 25, Flutex 2s, Flutex 5, do drewna. 

Jakie opinie posiadają farby Flugger?

Farby Flugger wyróżniają się wieloma pozytywnymi opiniami. Są cenione za jakość i fenomenalne krycie. Opiniodawcy podkreślają, że farby Flugger są dostępne w wielu kolorach. W sklepach widnieje próbnik z paletą barw. Kiedy wybierzemy interesujący nas kolor, zostaje on na miejscu wymieszany. Jak wynika z opinii, jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba kupować farby Flugger na zapas, tylko podjechać wtedy, kiedy nam jej zabraknie po potrzebną objętość. Taka możliwość daje również gwarancję dokupienia farby w identycznym kolorze. Pozytywne opinie wypływają z faktu, że farba świetnie kryje, dzięki czemu dwukrotne malowanie przeważnie nie jest potrzebne. Farby Flugger posiadają różną klasę ścieralności, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać czystość w każdym pomieszczeniu. Farby posiadają różne rodzaje wykończenia: mat, ultramat, satyna. Opiniodawcy twierdzą, że różnica w wykończeniu jest naprawdę duża, a opisy są zgodne z tym, co zostaje się po malowaniu. Farby Flugger są dużo droższe niż standardowe farby, jednak Ci, którzy cenią sobie jakość, nie zastąpią jej na żadną inną. Farby Flugger są bardzo wydajne, dzięki czemu tą farbą pomaluje się więcej powierzchni, aniżeli inną farbą. Marka Flugger oferuje także tapety, farby elewacyjne, impregnaty do drewna i wiele innych.

Flugger LSR – czy cieszy się dobrymi opiniami?

Masa szpachlowa Flugger LSR jest uznawana za jedną z najlepszych. Jest bardzo wydajna, przez co możliwe jest szpachlowanie dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większej powierzchni tą samą objętością, aniżeli masami szpachlowymi innych marek.15 l masy pozwala na wyszpachlowanie aż 18 m2. Opinie wskazują na wysoką przyczepność masy. Dużą zaletą mas Flugger LSR jest to, że po ich użyciu, nie jest wymagane dodatkowe gruntowanie ścian. Czas otwarty wynosi 45 minut przy wilgotności 60% i temperaturze 20 stopni, dzięki czemu przy nakładaniu nie trzeba się spieszyć i obawiać, że przy rozprowadzaniu masa szybko zacznie się rolować. Wystarczy nałożenie jednej warstwy, aby uzyskać świetne efekty. Jedna warstwa może mieć maksymalnie 4 mm. Jest to dosyć duża grubość, jednak nie należy się obawiać, że pojawiają się bąbelki powietrza, czy kratery. Masa Flugger LSR posiada dobre właściwości wypełniające. Jest łatwa w szlifowaniu. Można nakładać ją tradycyjnie za pomocą szpachli, pod natryskiem lub wałkiem.

Flugger Dekso 5 i 25 – czy ma dobre opinie?

Farbą Flugger Dekso 5 i 25 można malować zarówno ściany, jak i sufity. Wg opinii, jest bardzo wydajna. Ma właściwość optycznego wyrównywania ścian. Nadaje im dużą gładkość. Niektórzy opiniodawcy twierdzą, że farba Flugger Dekso 5 i 25 jest trudna w rozprowadzaniu. Jest to matowa farba o niskim połysku. Opinie wskazują, że nadaje się ona do pomieszczeniach narażonych na niewielkie zabrudzenia i zużycie. Farba dobrze się czyści łagodnymi detergentami, bez konieczności ścierania. Wystarczy jedynie miękka szczotka, ścierka i woda.

Farby Flugger do drewna – jak się sprawdzają?

Farby Flugger wywodzą się ze Skandynawii, gdzie większość domów wykonanych jest z drewna. Stąd też istnieje specjalna kategoria farb Flugger do drewna. Jakie posiadają opinie? Farby Flugger do drewna są cenione za piękne krycie i dobrą impregnację. Zabezpieczają drewno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dużą zaletą tych farb jest szybki czas schnięcia, który przy 20 stopniach Celsjusza i wilgotności 60% wynosi 1 godz. Jak wynika z opinii, całkowite utwardzenie faktycznie następuje po 28 dniach, tak jak zapewnia producent. Średnia wydajność farby Flugger do drewna wynosi 9m2/ litr.

Flugger Flutex 2S i 5 – jak jest ich jakość?

Farba Flutex 2S służy do malowania sufitów. Występuje w trzech wariantach kolorystycznych – biały, czarny i ultramaryna. Pozytywne opinie wynikają z faktu, że daje ona antyrefleksyjne wykończenie, pięknie kryje i jest łatwa w aplikacji. Farba Flutex 2S jest niezwykle wydajna.

Farba Flugger Flutex 5, jak wynika z opinii, jest dużo gorszej jakości. Niektórzy twierdzą, że nie kryje ona jednolicie. Przy świetle dziennym widoczne są zacieki. Inni natomiast twierdzą, że jest to błąd podczas aplikacji i piszą w swoich opiniach, że w ich przypadku farba Flugger Flutex 5 świetnie się sprawdziła.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze