Strona głównaZakupDrzwi przesuwne chowane w ścianę - ile to kosztuje?

Drzwi przesuwne chowane w ścianę – ile to kosztuje?

W ostatnim czasie drzwi przesuwne zyskują coraz większą popularne. Montowane są zamiast tradycyjnych drzwi w salonie, kuchni, czy sypialni. Dzięki drzwiom przesuwnym zyskuje się nowoczesny wygląd pomieszczenia. Przy niewielkich metrażach sprawdzają się jeszcze bardziej, ponieważ mieszkanie zyskuje wtedy na lekkości wizualnej i łatwiej jest je umeblować. Takie drzwi wykorzystywane są także w przypadku, kiedy układ drzwi w domu jest zaprojektowany tak, że przy ich używaniu dochodzi do kolizji. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić drzwi przesuwne chowane w ścianie, jak wygląda ich montaż, cena, a także jakie są ich wymiary.

Drzwi przesuwne – jak wygląda montaż?

Jak zrobić drzwi przesuwne chowane w ścianie? Drzwi przesuwne chowane w ścianę posiadają specjalny system, tzw. kasetę, dzięki której możliwy jest swobodny przesuw drzwi z zachowaniem stabilności skrzydła w czasie ruchu drzwi oraz ściany, w której zostały one schowane. Są chwalone przede wszystkim za optymalizację przestrzeni. Montaż drzwi przesuwnych chowanych w ścianie, pozwala na większe możliwości podczas ustawiania mebli, ponieważ ściana, w której przesuwa się skrzydło, także może być zagospodarowane. Dużą zaletę drzwi przesuwnych chowanych w ścianie jest fakt, że montaż kasety może odbyć się na każdym etapie budowy, rozbudowy czy remontu. Kaseta może być bez problemu dostawiona do ściany, którą już mamy, dlatego wyburzanie nie jest konieczne. Montaż drzwi przesuwnych chowanych w ścianie nie jest trudny. Ułatwia to wyżej wspomniana kaseta, której montaż nie powinien być trudny nawet dla laika.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę – jakie zastosować wymiary?

Jak zwymiarować drzwi przesuwne chowane w ścianę? Jakie powinny mieć wymiary? – to często pojawiające się pytania na internetowych forach budowlanych. W celu poznania odpowiedzi na te dwa pytania należy poznać dwa pojęcia – otwór roboczy i światło przejścia. To drugie pojęcie to nic inne jak wymiary odnoszące się do wysokości i szerokości między ościeżnicami lub wykończoną kasetą, a podłogą. Otwór roboczy przewiduje fakt, że w konstrukcji musi być przestrzeń na przejście i kieszeń kasety. Wymiary standardowych drzwi przesuwnych to 70 lub 80 cm szerokości i 203, lub 204 wysokości. Nie są one jednak jedyną opcją. Wymiary można dopasować do swoich potrzeb. 

Na forum widnieje wiele opinii na temat drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. Jedni są ich absolutnymi fanami, inni uważają je za błędną decyzję. Z jednej strony takie drzwi dają efektowny wygląd, zwiększają możliwości zagospodarowania pomieszczenia, nie ograniczają przestrzeni podczas otwierania i zamykania skrzydła, z drugiej strony montaż drzwi przesuwnych chowanych w ścianie to kolosalna cena, ale o tym przeczytasz w dalszej części artykułu. Jak wynika z forum, niektórych przerasta ich montaż. Opinie na forum wskazują na fakt, że drzwi przesuwne posiadają liczne korzyści użytkowe. Świetnie sprawdzają się w wąskich korytarzach i małych mieszkaniach. Drzwi przesuwne chowane w ścianie to idealne rozwiązanie na brak możliwości wstawienia tradycyjnych drzwi skrzydłowych. Na forum widnieje wiele głosów świadczących o wysokich walorach estetycznych takiego rozwiązania. Ten typ drzwi jest świetnie zamaskowany w ścianie, dzięki czemu można zyskać wiele miejsca do przeróżnych aranżacji wnętrza. Kolejnym atutem drzwi przesuwnych chowanych w ścianie jest ich duża dostępność w przeróżnych wymiarach. Można pokusić się także o złożenie zamówienia u stolarza na stworzenie drzwi przesuwnych pod wymiar. Na forum widnieją informacje, że lekkie drzwi przesuwne są bardzo uniwersalne, dlatego też świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju pomieszczeniach, gabinetach. Ułatwiają one łatwiejszy podział przestrzeni. W wielu miejscach ważne jest zachowanie ciągów komunikacyjnych, aby ruch w budynku nie był dla nikogo wyzwaniem. To sytuacja, w której chętnie montuje się właśnie takie drzwi. Duże lokale także chętnie korzystają z takiego rozwiązania, aby rozgraniczyć strefy użytkowe. W domach także pełnią często funkcję oddzielenia otwartej przestrzeni, najczęściej oddzielenie dotyczy kuchni i jadalni. Jak zrobić drzwi przesuwne chowane w ścianie? Takie pytanie często pojawia się na wielu forach. O ile sam montaż nie jest trudny, to ich wykonanie lepiej jest zlecić specjaliście lub zakupić gotowe w markecie budowlanym.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę – jaka cena?

Zastanawiasz się, jaka jest cena drzwi przesuwnych chowanych w ścianę? Najtańszy zestaw skrzydeł, kasety z aluminium oraz akcesoriów montażowych i konstrukcyjnych jest w cenie ok. 700 zł. Za samą kasetę należy zapłacić ok. 500 zł. Są to przykładowe, najniższe ceny. Wszystko zależy od wymiarów, jakości wykonania, a także użytego materiału do produkcji drzwi. Orientacyjnie, skrzydło od 60 do 90 cm szerokości i do 220 cm jest w cenie ok. 900 zł.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze