Strona głównaWnętrzaPłytki w kolorze drewna - skuteczna imitacja?

Płytki w kolorze drewna – skuteczna imitacja?

W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od klasycznych drewnianych podłóg, które jeszcze kilkanaście lat temu były w modzie. Bowiem dobrej jakości drewno, które wytrwa dziesiątki lat jest niezwykle drogie. Dodatkowo bywa niezwykle uciążliwe w montażu – niezbędny jest tutaj specjalista, który weźmie dodatkowe pieniądze za precyzyjne ułożenie drewna na posadzce.

Bardzo dobrą alternatywą są płytki w kolorze drewna. Kafle imitujące drewno wyglądają elegancko i są łatwe w czyszczeniu. Zobacz, jakie płytki podłogowe imitujące drewno wybrać i dlaczego warto na nie postawić. Poznaj płytki imitujące drewno i opinie na ich temat.

Płytki imitujące drewno – krótki opis wizualny

Płytki jak drewno – własnie z takim stwierdzeniem najczęściej spotykają się właściciele mieszkań, którzy zdecydowali się postawić na ten rodzaj wykończenia swojej podłogi. Jest to niezwykle interesująca alternatywa, która z czasem zyskuje na popularności zbierając same pozytywne opinie klientów. Również płytki jak panele zyskały wiele pozytywnych ocen. Płytki imitujące drewno w opinii klientów są bezpieczne. Kafle imitujące drewno są eleganckie i do złudzenia przypominają oryginalny surowiec.

Nazywane są w branży płytkami drewnopochodnymi, ponieważ wyglądem do złudzenia przypominają naturalne drewno, które co dopiero zostało wycięte z lasu i przygotowane do sprzedaży. Prezentują się znakomicie – w zależności od wybranego modelu potrafią imitować naturalne, wielobarwne słoje przypominające najbardziej popularne i mocne drzewa jak dąb, buk czy jesion. Również niektórzy mówią, że wyglądem przypominają grube kafle imitujące drewno. Jak widać ile ludzi, tyle ocen. Jednak wszystkie one są wypowiadane w pozytywnym wydźwięku. Bez wątpienia płytki do przedpokoju imitujące drewno wyglądają efektownie, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do wystroju wnętrza.

Płytki ala drewno – przewaga na rynku

Płyty ala drewno posiadają wiele zalet, które sprawiły, że stały się hitem sprzedażowym ostatnich lat. Do ich najważniejszych cech można zaliczyć:

  1. Antypoślizgowość; to bardzo ważna cecha, która oznaczana jest literą R. W zależności od rodzaju posiadają one nieco chropowatą teksturę, która zabezpiecza użytkownika przed niebezpiecznymi wypadkami. To bardzo ważny parametr, który najbardziej przydaje się w miejscach wilgotnych, w których liczy się stabilizacja (na przykład łazienka).
  2. Wszechstronny wygląd; wybór jest naprawdę ogromny. Sklepy meblowe oferują niezliczoną ilość konfiguracji, kolorów, kształtów słojów, które każda osoba może indywidualnie dobrać do swoich preferencji. Duży udział będzie miał tutaj wystrój danego mieszkania – inne kafelki imitujące drewno będą znajdować się w mieszkaniach nowoczesnych, a inne w domach typu retro.
  3. Łatwość montażu; płytki podłogowe imitujące drewno mogą być układane bez udziału fachowców, za których usługi trzeba słono płacić. Z minimalną ilością pociągu do robótek wykończeniowych można je ułożyć samodzielnie. Płytki ala drewno zamontujesz w przeciągu kilku godzin.

Płytki podłogowe imitujące drewno – zalety

Kolejnymi pozytywnymi cechami są montaż i korzystna cena. A dokładnie brak ograniczeń. Płytki jak drewno z łatwością zamontujesz na swojej podłodze. Opisywany produkt można zamontować w dowolnym miejscu bez obaw o odkształcenie swojej struktury pod wpływem podwyższonej temperatury. Dlatego z powodzeniem mogą być montowane jako płytki do przedpokoju imitujące drewno czy też płytki do łazienki wraz z ogrzewaniem podłogowym. Jest to wielki atut, który wywyższa ten produkt poza tradycyjne drewno, o które wiele osób bardzo się zamartwia. Zachlapania czy podwyższona temperatura może zniszczyć budowę drewna w konsekwencji czego podłoga może nadawać się do kapitalnej wymiany. 

Równie ciekawym miejscem, w którym można zamontować płytki w kolorze drewna jest taras. To miejsce, w którym nie da się uniknąć wilgoci spowodowanej opadami deszczu, czy śniegu. Płytki drewnopodobne wytrzymują taki dyskomfort pięknie się prezentując zarówno zimą jak i latem. Kafle imitujące drewno są wytrzymałe i solidne.

Płytki imitujące drewno i panele

  • Płytki jak panele; wyglądem przypominają nowoczesne panele. Ich wygląd urzeka bardzo wiele osób, które szaleją za nimi do tego punktu, że mogą je również montować na własnej ścianie! Jest to genialny, nowoczesny wystrój, który może stanowić bazę choćby pod telewizor w salonie. Płytki jak panele znakomicie prezentują się w każdym wnętrzu.
  • Płytki imitujące drewno; cena tego produktu jest o kilkaset procent niższa niż zakup i montaż naturalnych drewnianych podłóg. W dzisiejszych czasach trzeba dbać o swoją zasobność portfela, przez co większość osób decyduje się na zakup bardziej funkcjonalnych i tańszych paneli drewnopochodnych. Płytki imitujące drewno cenowo są bardziej atrakcyjne niż oferta konkurencji.

Płytki imitujące drewno – opinie użytkowników

Jeśli chodzi o płytki imitujące drewno opinie użytkowników na temat płytek imitujących drewno są jednoznaczne. Płytki jak drewno zyskały wiele skrajnych opinii użytkowników. Mówią oni, że to świetny, ekonomiczny, funkcjonalny i przede wszystkim uniwersalny produkt, który może zostać zamontowany w dosłownie każdym pomieszczeniu. Płytki do przedpokoju imitujące drewno są funkcjonalne i eleganckie. Dodatkowo warto zauważyć, że płytki imitujące drewno cenowo są bardziej atrakcyjne niż płytki w klasycznym wydaniu. Między innymi za te cechy użytkownicy kochają płytki w kolorze drewna.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze