Hitze – opinie 2023

Kominki w salonach to przede wszystkim ekonomiczne rozwiązania mające za zadanie ogrzanie całego budynku, dodatkowo kominek stanowi również ładny wystrój pomieszczenia. Wymienia się wiele rodzajów kominków m.in. żeliwne, stalowe, otwarte czy klasyczne wkłady kominkowe. Ten ostatni charakteryzuje to, że jest najpopularniejszy i wykazuje największą skuteczność grzewczą. Przy użyciu tej samej ilości drewna opałowego w kominku, który ma wkład, generuje się o wiele więcej ciepłą niż otwarty kominek.
W związku z tym warto zastanowić się nad takim rodzajem kominka, ponieważ dzięki swojej konstrukcji i wentylacji może ono ogrzewać nie tylko główne pomieszczenia, ale i również te sąsiadujące. Na rynku znajduje się wiele producentów takich kominków, jednak najczęściej pojawiają się pytania, którego producenta wybrać. W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę kominki Hitze Albero i dodatkowo sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie w sieci o tym producencie

Kominki Hitze – jakie są opinie?

W takim razie czym są kominki Hitze, co to za firma i jakie można znaleźć opinie w sieci o niej? Przede wszystkim producent Hitze to Polska marka, która specjalizuje się w produkcji proekologicznych wkładów do kominków oraz różnych pieców grzewczych. Brand Hitze należy do spółki STALKO, która posiada blisko 45 letnie doświadczenie w branży obróbki metali. Polski producent produkuje urządzenia grzewcze już od ponad dwudziestu lat i charakteryzuje się tym, że wykonuje wysokiej jakości urządzenia, które opala się drewnem. Biuro firmy i produkcja w całości znajdują się w Radomiu na ulicy Gdyńskiej 32. Dodatkowo Hitze posiada swoje punkty sprzedażowe, które są zlokalizowane w ponad trzydziestu krajach. Radomski producent jako jedna z nielicznych firm opracowała i wdrożyła serię kominków i ogrzewaczy zasilanych gazem, a w ostatnim czasie pokusiła się o serię biokominków zasilanych bioetanolem.

Hitze wkłady – opinie

Hitze Albero to jeden z najpopularniejszych wkładów kominkowych powietrznych tego przedsiębiorstwa, zyskuje on pozytywne opinie dzięki temu, że posiada on wiele ważnych certyfikatów. Przede wszystkim mowa tutaj o certyfikatach, które zostały wydane Państwowy Instytut Energetyki, który przede wszystkim potwierdza to, że wkład kominkowy jest wykonany z najlepszej jakości materiałów, jest bezpieczny w użytkowaniu oraz spełnia wszelkie parametry techniczne.

Rysunek 2 Wkład kominkowy na drewno ALBERO 19 LGH- HITZE

Wkłady kominkowe Hitze Albero jest wyposażone w dolot powietrza, z kolei on jest regulowany za pomocą elementu zwanego przepustnicą. Element ten umożliwia prawidłowe wyrównanie. Wkłady kominkowe są zbudowane z wkładu ceramicznego, ten element ma właściwości termoizolacyjne, jest przede wszystkim odporny na wysokie temperatury, które osiągają nawet do 1000 stopni Celsjusza. Oczywiście należy pamiętać o systematycznym usuwaniu smoły z wnętrz kominków.

Ogrzewacze Hitze – technologia

Hitze to producent wkładów kominkowych i kominków wolnostojących wykonanych głównie ze stali kotłowej, czyli materiału idealnie stworzonego dla kominków. Z informacji na stronie Hitze można wyczytać, że wszystkie podzespoły do produkcji kominków na drewno i gaz, radomski producent wykonuje w oparciu o własny park maszynowy. Mowa tu również o docinaniu szkła kominkowego i wykonywaniu ceramicznego wyłożenia komory spalania.

Rysunek. Kominek wolnostojący na drewno CANE S- HITZE

Kominki Hitze cechują ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, między innymi spawanie korpusów z wykorzystaniem robotów przemysłowych. Na uwagę zasługuje też fakt, że kominki Hitze bardzo często posiadają osobny system sterowania powietrzem pierwotnym i wtórnym co przekłada się na bardzo dobre wyniki emisji. Sama jakość wykonania jak i powłoka lakiernicza także jest na wysokim poziomie co sprawia, co wpływa na opinie, że kominki Hitze to pozycja godna rozważenia. Zobacz więcej na: https://hitze.pl/

Rysunek. Biokominek SOUL R- HITZE

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze