Strona głównaRemontJaki kolor do sypialni wybrać?

Jaki kolor do sypialni wybrać?

Sypialnia jest miejscem, które daje ukojenie i sprawia, że czujemy się komfortowo, jesteśmy zrelaksowani i spokojni. To, jakie kolory do sypialni wybierzemy, będzie miało wpływ na nasze samopoczucie i odpoczynek. Chociaż w Internecie co do kolorów do sypialni inspiracji nie brakuje, warto postawić na klasykę. Co oznacza owa klasyka i na jaki kolor farby do sypialni warto dzisiaj postawić?

Nawet najmodniejsze kolory do sypialni w tym sezonie to wciąż barwy należące do absolutnej klasyki. Jeśli mamy budzić się rano wypoczęci, wybrany kolor farby do sypialni powinien działać na nas kojąco i uspokajająco. To zdecydowanie nie miejsce na eksperymenty, mocne barwy i desenie. Sypialnia to oaza, a wybrane kolory do sypialni powinny to podkreślać.

Sypialnia – kolory ścian, które pozwolą się zrelaksować

Jeśli chodzi o sypialnię, kolory ścian nie muszą, a wręcz nie powinny być krzykliwe. To nie rewia mody, ale zakątek, w którym najbardziej możemy poczuć się sobą. Najlepsze okazują się spokojne, jasne barwy – beże, biele, szarości czy pudrowy róż, jasny błękit czy delikatna zieleń. Kolor farby do sypialni musi być wybrany w taki sposób, aby koił i nadawał pomieszczeniu przytulności. Badania pokazują, że człowiek doskonale odpoczywa i regeneruje siły wśród kolorów pochodzących z natury, co stało się bezpośrednią inspiracją wielu aranżacji. Niemniej jednak jaki kolor do sypialni powinien zostać wybrany, zależy również od wielkości pomieszczenia i ostatecznie – efektu, jaki chcemy osiągnąć. Nie jest łatwą decyzja, jaki kolor do sypialni – zdjęcia internautów mogą jednak rzucić nieco światła na tę kwestię.

Nowoczesne wnętrza – jaki kolor wybrać do sypialni?

Wciąż najmodniejszymi kolorami sypialni są stonowane, jasne i pastelowe odcienie. Nawet w nowoczesnych wnętrzach nie stosuje się ostrych kolorów do sypialni, jak czerwienie, pomarańcze, mocne fiolety, granaty, czernie. To, na jaki kolor farby do sypialni wypadnie, będzie wpływać na nasze samopoczucie. Szczególnie istotne jest prawidłowe dobranie kolorów do małej sypialni – niezależnie od funkcji pomieszczenia, właśnie dzięki kolorom możemy operować wrażeniem przestrzeni.

Kolory do małej sypialni

Jedynie w jeden dobry sposób widać, jaki kolor do sypialni – zdjęcia zamieszczone w Internecie dają najlepszy pogląd na tę sprawę. Jeśli chodzi o małą sypialnię, kolory ścian powinny być jak najjaśniejsze, najlepiej białe. Taki kolor farby do sypialni sprawi, że pokój optycznie zostanie powiększony, nabierze przestrzeni i jasności. Jeszcze jaki kolor wybrać do sypialni o niewielkich rozmiarach? Jeśli nie biel, należy postawić na jak najjaśniejszy odcień innego koloru, najlepiej z perłowym wykończeniem.

Wybierz, jaki kolor do sypialni – zdjęcia pomogą podjąć decyzję

Najłatwiej jest nam podjąć decyzję, jeśli możemy coś zobaczyć w rzeczywistości, to jaki kolor do sypialni, zdjęcia pokazują najlepiej. Jaki kolor do sypialni będzie się prezentował najlepiej? Warto postawić na ciepłe kolory do sypialni, ponieważ to w ich otoczeniu podświadomie czujemy się najlepiej. Zimne barwy sprawiają wrażenie nieprzystępnych, niepokojących, a więc jako kolory do sypialni inspiracje znajdujące się w Internecie raczej je wykluczają z listy możliwych do zastosowania opcji. Co ciekawe, wygląd pomieszczenia zmieni się zgodnie z naszym wyborem, jaki kolor do sypialni. Zdjęcia poglądowe, na jakie często natrafiamy w sieci, pokazują doskonale, że za pomocą kolorów możemy ingerować w… wielkość sypialni.

Jakie kolory do sypialni zmienią jej wygląd?

Kolory do małej sypialni to nie tylko biel. Jeśli chcemy, aby nasza sypialnia wydawała się nieco wyższa, powinna mieć sufit pomalowany na biało. Jednocześnie kolory do sypialni – inspiracje świetnie to pokazują – powinny być w odmiennych barwach, niekoniecznie jednak kontrastowych. Jaki kolor farby do sypialni jeszcze zmieni jej wygląd? Optyczne powiększenie pomieszczenia jest możliwe do osiągnięcia w jeszcze jeden sposób. Jaki kolor wybrać do sypialni, aby wydawała się większa? Po prostu całe pomieszczenie należy pomalować na ten sam, wybrany kolor – włączając w to powierzchnię sufitu.

Najmodniejsze kolory sypialni – hity tego sezonu

Pozostaje pytanie, na jaki kolor do sypialni się zdecydować, jeśli jednak jesteśmy zaciętymi amatorami mocnych kolorów i nietypowych rozwiązań? Jeśli wiemy, jaki kolor do sypialni zdjęcia na internetowych blogach pokazują rzadko i właśnie dlatego chcemy postawić na to rozwiązanie, wybierzmy granat lub ciemną butelkową zieleń. Jest tylko jedna uwaga – ciemne kolory nie powinny w sypialni dominować. Najlepiej jest więc je umieścić na jednej ze ścian – idealnym miejscem byłaby ściana, o którą opiera się wezgłowie łóżka. Dzięki temu wnętrze będzie wymalowane w wymarzony kolor, a jednocześnie nie będzie sprawiało nam problemów z zasypianiem czy budzeniem się wypoczętym. Jakie kolory do sypialni sprawdzą się jeszcze? Z pewnością takie, które będą tworzyć harmonijną, kolorystyczną całość zresztą wyposażenia domu – głowie z meblami, ale i  z dodatkami.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze