Strona głównaPoradyMontaż blachy trapezowej na dachu pokrytym papą

Montaż blachy trapezowej na dachu pokrytym papą

Montaż blachy trapezowej na dachu pokrytym papą to zagadnienie, które jest poruszane na wielu forach internetowych. Pytanie te jest o tyle złożone, że warto nieco opisać temat i odpowiedzieć na pytanie czy można położyć blachę na papę. 

Montaż blachy trapezowej na dachu pokrytym papą to nie problem, można to zrobić bez żadnych przykrych konsekwencji. Można też podejść od nieco innej strony i zerwać papę. Pamiętajmy, że papa nie wytrzyma 20 latach i na końcu i tak będzie trzeba ją łatać. Jeśli chcesz pokryć dach blachą trapezową to wybierz blachę powlekaną. Blacha ta ma o wiele większą szczelność niż zwykła trapezowa. Dodatkowo jeśli chcesz mieć papę pod blachą to pamiętaj o kilku rzeczach. 

Bitum z czasem kruszeje, jest to naturalny żywot tego materiału. Więc z czasem pod blachą będzie zalegać tylko wykryszona papa. Druga sprawa to już w ciągu kilku lat mogę pojawić się pęknięcie na papie. Przed montażem warto sprawdzić kąt nachylenia dachu. Pamiętaj, że nie ma żadnego problemu z tym, aby kłaść blachę trapezową pod kątem, ważne jest tylko, aby dach był równy. 

Czy montaż blachy trapezowej to przeżytek? Na forach znajdziemy rekomendacje od ludzi, którzy poszli w inną stronę. Jak wiemy blacha trapezowa jest bardzo tanim pokryciem dachowym. Jedną są alternatywy, które kuszą nie tylko podobną ceną, ale także jakością. Ostatnio dużą popularnością cieszy się hydroizolacja z natrysku gumowego. Dobrze izoluje, szybko się kładzie. Problem jest taki, że jeszcze niewiele firm zajmuję się tego typu działalnością. Montaż blachy trapezowej zrobi praktycznie każdy, kto ma firmę ogólnobudowlaną. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze