Strona głównaZakupJaka myjka ciśnieniowa do 300, 500, 600, 2000 zł?

Jaka myjka ciśnieniowa do 300, 500, 600, 2000 zł?

Posiadacze jednocześnie i samochodu, i kawałka własnego podwórka, zwykle rezygnują z korzystania z myjki – czy to samoobsługowych, czy to automatycznych. Własna myjka ciśnieniowa wg opinii na forum wystarczy, aby auto wyglądało jak nowe. W takim razie pozostaje pytanie, jaka myjka ciśnieniowa – jaką wybrać i dlaczego? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wielu kierowców korzysta z myjni samochodowych nie zawsze zdając sobie sprawę z faktu, że zakup takiego urządzenia wcale nie musi być bardzo kosztowny. Co więcej, taka myjka ciśnieniowa do domu sprawdzi się nie tylko przy porządkowaniu samochodu. W takim razie, jaka myjka ciśnieniowa do samochodu i domu będzie odpowiednią i niedrogą inwestycją?

Forum podpowiada, jaka myjka ciśnieniowa do domu i samochodu jest najlepsza

Przed podjęciem decyzji o tym, jaka myjka ciśnieniowa do mycia samochodu sprawdzi się w twoim przypadku najlepiej, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim ważny jest rodzaj samochodu, jakim się poruszasz. Wg forum i opinii myjka ciśnieniowa powinna być mocniejsza, jeśli posiadasz auto terenowe, faktycznie poruszające się poza asfaltowymi drogami. W mieście wystarczy taka myjka, która poradzi sobie z miejskim pyłem oraz błotem. W przypadku myjki ciśnieniowej, opinie na forum podpowiadają, aby zwracać uwagę na jej moc i ilość generowanych barów. Taka myjka ciśnieniowa do domu, która zaspokoi podstawowe potrzeby, raczej nie będzie musiała mieć silnika mocniejszego, niż 1,3 W i około 100 barów. Trudniejsze zabrudzenia powinny zacząć schodzić przy około 150 barach. Jeśli zastanawiasz się na tym, jaka myjka ciśnieniowa – jaką wybrać i dlaczego – przejrzyj nasze propozycje podzielone na konkretne przedziały cenowe.

Jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł?

Zgodnie z wpisami na forum o myjkach ciśnieniowych do samochodu, jeśli chodzi o myjki ciśnieniowe do 300 zł, wybór oczywiście jest spory. Trzeba jednak mieć na uwadze, że takie propozycje, jak Karcher K2 Basic czy Kraft&Dele 2100W będą modelami podstawowymi. To taki rodzaj myjek ciśnieniowych do domu, które mają mniejsze silniki i ciśnienie robocze około 110 barów. To modele używane sporadycznie, na przykład do czyszczenia kostki brukowej czy jako pomoc w myciu samochodu. Nieco więcej można wymagać od myjek ciśnieniowych do 500 zł. Za około 400 złotych można kupić myjkę marki Karcher, model K2 Car z dyszą rotacyjną i zintegrowanym filtrem wody. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka myjka ciśnieniowa do 500 zł jest jeszcze warta uwagi, sugerujemy zapoznanie się z ofertą myjki Oleo-Mac PW 115 C, której ciśnienie robocze wynosi 125 barów, a wydajność tłoczenia to 360 litrów na godzinę. Wśród propozycji warto wymienić również urządzenie od marki Stanley – SXPW18E, której ciśnienie robocze jest znacznie większe i osiąga 135 barów. Przez to wydajność tłoczenia to w tym wypadku aż 440 litrów na godzinę.

Jaka myjka ciśnieniowa do 600 zł?

Ogromny wybór jest również w modelach do 600 złotych. Za „stówkę” więcej otrzymujemy także sporo więcej, jeśli chodzi o sam sprzęt. Wśród opinii, jaka myjka ciśnieniowa do 600 zł jest najlepszym wyborem, najczęściej podawane są informacje o elektrycznej myjce Dedra DED8819 z silnikiem o mocy 1700 W i ciśnieniem roboczym w granicach 130 barów. Maksymalna wydajność urządzenia to 420 litrów. Jej zaletami jest regulowana lanca, umożliwiająca dopasowanie szerokości strumienia wody. Dodatkiem wartym uwagi jest też lanca „turbo”, z rotacyjną dyszą oraz płaska szczotka. Na drugim miejscu na forum dotyczącym tego, jaka myjka ciśnieniowa do 600 zł sprawdzi się w domu, jest Nilfisk C 120.7-6 X-TRA z silnikiem 1400 W oraz pompą wykonaną z aluminium. Jej zaletą jest przycisk start/stop, dzięki czemu praca z nią jest bardziej zautomatyzowana niż w przypadku konkurencyjnych modeli. Na uwagę zasługuje też jej wydajność: 440 litrów na godzinę przy maksymalnym ciśnieniu 120 barów. Na trzecim miejscu znalazła się również elektryczna myjka od Boscha, model EasyAquatak 110. Chociaż ma mniejszą wydajność, wynoszącą 330 litrów na godzinę, jej wielkim plusem jest możliwość szybkiego złożenia elementów dzięki systemowi push-fit.

Jaka myjka ciśnieniowa do 2000 zł?

Prawdziwą zagwozdkę stanowią produkty takie, jak myjka ciśnieniowa do 2000 zł. Za taką cenę możemy spodziewać się naprawdę profesjonalnego sprzętu – takiej myjki ciśnieniowej do mycia samochodu mógłby nam pozazdrościć absolutnie każdy. Jednak wśród wszystkich możliwości – która myjka ciśnieniowa do 2000 zł będzie odpowiednia do prywatnych, domowych, ale wygórowanych potrzeb?

Otóż na pierwszym miejscu można znaleźć wg forum o myjkach ciśnieniowych model Fatmax SXFPW30E od Stanleya. W tym wypadku silnik będzie już indukcyjny, a jego moc to 3000 W.  Dzięki niemu urządzenie nie przegrzewa się nawet podczas długiej pracy. Generowanym przez myjkę ciśnieniem roboczym jest aż 160 barów. Duża jest też wydajność wody – wynosi aż 600 litrów na godzinę. Atutem jest też dwunastometrowy wąż. Drugie miejsce należy do marki Lavor i modelu Pro 7 LS3PA. Tutaj z kolei zainstalowano silnik indukcyjny o mocy 2800 W, jednak pozwala mu to na wygenerowanie niebywałego ciśnienia roboczego w postaci aż 180 barów. W zestawie znajdziemy pistolet, wysokociśnieniowy, ośmiometrowy wąż oraz lanca wyposażona dodatkowo w wymienne dysze. Podobnymi parametrami odznacza się też myjka Karcher K7 Compact – to 3 000 W oraz ciśnienie robocze wynoszące 180 barów. W zestawie producent daje m.in. lancę Vario Power czy praktyczną dyszę rotacyjną.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze