Strona głównaWnętrzaJaka roleta rzymska do kuchni?

Jaka roleta rzymska do kuchni?

W kuchni sprawdzają się tylko te rozwiązania, które zapewniają pełną funkcjonalność. Rolety rzymskie, aby móc królować w tych pomieszczeniach, musiały spełnić te warunki. I tak się stało – płaskie, niezajmujące zbyt dużo miejsca sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie nie tylko jako estetyczny dodatek, ale także jako zupełnie praktyczny element wyposażenia. Eleganckie rolety rzymskie w kuchni to ten element wyposażenia, którego nie powinnaś pomijać w jej urządzaniu.

Panuje powszechny pogląd, że kuchnia powinna być najlepiej oświetlonym pomieszczeniem w całym domu – przygotowanie posiłków wymaga dużej ilości światła. Po co więc w kuchennych oknach instalować żaluzje?

Praktyczna roleta rzymska do kuchni

Jak już powiedzieliśmy, w kuchni stawiamy przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność. I to właśnie z tego powodu w tym pomieszczeniu powinna znaleźć się elegancka roleta rzymska. Faktycznie, charakter tego miejsca wymaga dobrego doświetlenia zwłaszcza centralnej części, w której przygotowywane są posiłki. Jednak spora ekspozycja na słońce nie zawsze jest potrzebna – najlepiej możemy tego doświadczyć podczas upalnego lata.

Roleta rzymska w kuchni w takim wypadku może pomóc nieco schłodzić pomieszczenie, dając jednocześnie możliwość jego wentylowania. Czasem decydujemy się na zasłonięcie okien, kiedy mamy ochotę w spokoju zjeść razem posiłek, a ciekawsze spojrzenia kierowane z zewnątrz w tym przeszkadzają. Ze względu na to ostatnie bardzo chętnie eleganckie rolety rzymskie instalowane są w kuchniach zlokalizowanych w blokach oraz kamienicach.

Dlaczego roleta rzymska w kuchni to praktyczne rozwiązanie?

Istnieje przynajmniej kilka rzeczy, potwierdzających czysto praktyczny aspekt posiadania rolety rzymskiej w kuchni. To proste rozwiązanie nie wymaga żadnego skomplikowanego systemu instalacji, nie zajmuje miejsca, a ze względu na swoją specyficzną, płaską konstrukcję nie jest też uciążliwa w czyszczeniu.

Możliwość dowolnego operowania nią to kolejna kwestia, o której warto pamiętać. Można ją podnieść na dowolną, potrzebną wysokość. Dzięki temu wpuszczasz do pomieszczenia jedynie taką ilość światła, jakiej faktycznie w danej chwili potrzebujesz.

Eleganckie rolety rzymskie – co jest modne?

Ilość dostępnych w sklepach opcji wręcz zwala z nóg. Dzięki temu jednak możliwe jest dobranie w zasadzie dowolnej eleganckiej rolety rzymskiej do wystroju wnętrza, stylistyki i kolorystyki. Producenci oferują zarówno klasyczne, jednobarwne wersje, jak i te znacznie ciekawsze, designerskie, z motywami roślinnymi, abstrakcyjnymi czy geometrycznymi wzorami.

Do wyboru jest też rodzaj tkaniny – do eleganckich wnętrz w stylu glamour wybieraj materiały zasłonowe. Dzięki temu łatwiej Ci będzie też dopasować wystrój kuchennego okna do tego umieszczonego w innych oknach. Ostatecznie możesz spróbować dopasować jedno i drugie tak, by dobrze ze sobą korespondowało.

Rolety okienne dają wiele możliwości aranżacyjnych okna. To też znakomity i szybki sposób na spore zmiany we wnętrzu – bez remontu oraz bez wykorzystania specjalistycznych narzędzi. Jeśli chcesz coś zmienić w kuchni na lepsze, postaw na eleganckie rolety rzymskie i połącz przyjemne z pożytecznym.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze