Strona głównaWnętrzaPanele ścienne vs. Tradycyjne malowanie: Które rozwiązanie lepiej pasuje do Twojego wnętrza?

Panele ścienne vs. Tradycyjne malowanie: Które rozwiązanie lepiej pasuje do Twojego wnętrza?

Twoje wnętrze z założenia powinno być osobistym azylem, w którym podejmujesz wszelakie aktywności, począwszy od: relaksującego odpoczynku, codzienne zadania, kończywszy na pracy czy zajmowaniu się dziećmi. Nie istnieje recepta na to, jak powinno wyglądać idealne wnętrze, gdyż to uwarunkowane jest Twoimi osobistymi preferencjami, a nawet kaprysami. Czy do Twojego wnętrza bardziej adekwatne okażą się panele ścienne, czy tradycyjne malowanie zaspokoi wszystkie pragnienia oraz potrzeby. Sprawdź!

W zależności od stylu

Nie każdy styl aranżacyjny będzie właściwie korespondował zarówno z panelami ściennymi, jak i z tradycyjnym malowaniem w jednym wydaniu. Wszystko zależy również od tego, czy w jednym wnętrzu zamierzasz posłużyć się wykorzystaniem pojedynczej koncepcji, czy współorganizować kilka zgodnych tendencji, a może zestawiać ze sobą wiele z nich, by je konsekwentnie przełamywać? Łączenie paneli ściennych, które wystąpią wyłącznie na wyznaczonym fragmencie pomalowanych ścian, też ma w sobie niesamowity urok, ponieważ niesie za sobą powiew nowoczesności w asyście tradycyjnych założeń, od których nie sposób się odżegnać. 

Stonowana czy ekstrawagancka odsłona?

Tradycyjne malowanie ścian stało się już tak powszechną praktyką, że nikogo nie zaskakuje. Malujemy nasze pomieszczenia użytkowe po to, aby nie tylko je odświeżyć, ale także mieć sposobność ku temu, aby je na swój sposób zorganizować oraz zaakcentować. Białe bądź kolorowe ściany przywodzą więc na myśl pewien ogólnie przyjęty standard. Czy w swoim wnętrzu stawiasz właśnie na niego? Jeśli wolisz bardziej ekstrawaganckie, jak również nowoczesne rozwiązania, natenczas lepszym rozwiązaniem okaże się zastosowanie paneli ściennych o różnej długości, grubości, elastyczności oraz kolorystyce. W jakich wnętrzach sprawdzą się panele ścienne? 

Panele ścienne jako synonim stylu klasycznego

Panele ścienne, zwłaszcza te w śnieżnobiałym wydaniu, odnoszą się głównie do stylu klasycznego, uchodzącego za wysoki, estetyczny i niesamowicie pożądany przez osoby, stawiające na: estetykę, minimalizm oraz wytworność. W takich eleganckich, przemyślanie, a także gustownie skomponowanych wnętrzach, wręcz aż prosi się o dodatki, akcentujące: powagę, luksus i wyrafinowanie. Panele ścienne doskonale spełnią się w ich roli, zważywszy, że nie muszą wcale występować tylko w białej barwie i klasycznych wzorach. Ponadto różnorodne panele ścienne okażą się znakomitym uzupełnieniem pomieszczeń zaaranżowanych w stylach: nowoczesnym, glamour, art déco, czy nawet eklektycznym bądź boho.  

Czy pomalowane ściany będą atrakcyjnie prezentować się w Twoim wnętrzu?

Pomalowane ściany doskonale wpisują się w niemalże każdy styl, dlatego też, jeśli odpowiednio dobierzesz właściwą sztukaterię, jak też inne dodatki, to możesz liczyć na to, że ono w zupełności wystarczy do tego, aby pomieszczenie w stylu: klasycznym, glamour, boho, eklektycznym czy vintage, prezentowało się satysfakcjonująco. Pokuś się na warianty jednobarwne, a wówczas, gdy pragniesz nienachalnie rozświetlić swoje salony, natenczas wybieraj jasne wersje farb. Jeżeli zaś bardziej przekonują Cię ciemniejsze kolory wnętrz, to pamiętaj, że każdy z nich możesz przełamać właśnie trafnie dobranym, jasnym panelem ściennym, ulokowanym w formie dodatku, który zachwyci, lecz nie zdominuje ogólnego efektu. 

Artykuł partnera.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze