Strona głównaPoradyGdzie wyrzucać stare ubrania?

Gdzie wyrzucać stare ubrania?Wszyscy mamy pełne szafy ubrań i nierzadko dochodzimy do wniosku, że przydałaby się selekcja. Jeśli właśnie planujesz porządki, z pewnością chcesz zrobić je rozsądnie, aby zostawić sobie to, co lubisz nosisz, a pozbyć się tego, co już niemal zapomniane lub niedopasowane rozmiarem. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie możemy oddać nienoszoną już odzież. 

Gdzie wyrzucić odzież? Dowiedz się więcej 

Porządki w szafie często wymagają zdecydowanych działań. Jeśli już wiesz, czego chcesz się pozbyć, trzeba spakować całość i się pożegnać z tym, co zalegało bezczynnie na półkach. Jednym z pomysłów jest kontener pck. Znajduje się on w każdym mieście, więc możemy śmiało wrzucić tam to, co zbędne. Jeśli ważna jest dla Ciebie prawidłowa segregacja śmieci ubrania powinny trafić w odpowiednie miejsce. Pojemniki na odzież znaleźć można nawet na wioskach, więc nie wyrzucaj odzieży do zmieszanych odpadów. Wtedy trafiłyby na wysypisko śmieci, a nie do potrzebujących. Staraj się więc segregować śmieci. Więcej dowiesz się z tego artykułu o śmieciach, które długo się rozkładają

A gdzie wyrzucać tekstylia? Zanim trafią do kontenera, spróbuj dowiedzieć się, jak je wykorzystać. Recykling możemy robić już w domu. Niektóre rzeczy możemy całkiem praktycznie wykorzystać. Stare ręczniki czy pościel śmiało możemy wykorzystać jako ściereczki. Wystarczy je wcześniej pociąć na mniejsze fragmenty. Gdzie wyrzucić odzież, w której już na pewno nie będziemy chodzić? Kontener PCK to chyba najpopularniejsze rozwiązanie. 

Gdzie sprzedać ubrania? 

A może szkoda Ci niektórych egzemplarzy, bo są w całkiem dobrej formie i wolisz na tym nieco zarobić. Gdzie sprzedać ubrania, aby dość szybko zrobić miejsce w szafie? Nie brakuje serwisów ogłoszeniowych, na których jest spore zainteresowanie odzieżą. Najczęściej jednak szybko sprzedają się ubrania vintage lub dobrych marek. Jeśli właśnie takie posiadasz, możesz zaskoczyć się tym, jak wielu jest chętnych na Twoją kolekcję. Wiesz już, gdzie sprzedawać ubrania, zatem do dzieła. 

Skup odzieży używanej to kolejny pomysł jeśli Twoje ubrania są w dobrym stanie, ale nie masz czasu na robienie zdjęć i wystawianie ogłoszeń. Spakowanie całości i zaniesienie do skupu wydaje się praktyczną opcją. Kontenery na ubrania to dla wielu osób ostateczność. Warto jednak wiedzieć, że stamtąd mogą trafić do potrzebujących. Nie wahaj się więc z nich korzystać jeśli nie masz pomysłu co zrobić ze starymi ubraniami. Skup ubrań używanych to możliwość otrzymania stosunkowo niedużej kwoty. Warto więc się zorientować, gdzie w naszej okolicy znajduje się najbliższy skup i jakie ceny oferuje. Temat segregacji śmieci jest bardzo istotny, ale czasami nie wiemy, gdzie wyrzucić pewne odpady.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, zobacz gdzie powinien trafić styropian

Zbiórki odzieży używanej 

Używane ubrania w dobrym stanie są w cenie zwłaszcza jeśli wykonane są z dobrych gatunkowo materiałów. Bawełna, wełna, len, wiskoza czy jedwab to z pewnością włókna poszukiwane i cenione. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o środowisko. Nawet pozornie drobne decyzje w kwestii mody mają wpływ na planetę.

Niechętnie wyrzucamy odzież, ponieważ wiemy ile kosztowało jej wyprodukowanie. Znacznie lepiej jest rozsądnie planować zakupy, nie kupować za dużo ubrań i wybierać te najlepszej jakości.

Zbiórki odzieży używanej to kolejna opcja dla osób, które nie chcą sobie zaprzątać głowy kwestią pozbycia się starych ubrań. W wielu miejscach w kraju co jakiś czas organizowana jest zbiórka odzieży. Mieszkańcy mogą wystawić przed swoje domy worki z odzieżą, która zalega im w szafach. Jeśli właśnie przygotowujesz się do takiej zbiórki i chcesz odświeżyć swoją szafę, pamiętaj o tym, że część ubrań możesz przerobić, a te które są zniszczone zużyjesz jako ściereczki.  

Jeśli robisz większe porządki i chcesz pobyć się innych przedmiotów, zobacz gdzie wyrzucić stare dywany i wykładziny. Jeśli jesteś przed remontem, na pewno chcesz dobrze się do niego przygotować. Wyrzuć więc jak najwięcej starych rzeczy, aby nie zabierały przestrzeni. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze