Strona głównaNarzędziaJaki odkurzacz do gipsu wybrać?

Jaki odkurzacz do gipsu wybrać?

Oprócz podstawowych narzędzi budowlanych czy warsztatowych, nieodzownym elementem powinien być również odkurzacz. Możesz zajrzeć do poradnika Festool, który podpowie Ci jaki odkurzacz do gipsu wybrać. Dowiesz się z niego również jakie klasy pyłów występują, jaki odkurzacz dobrać do konkretnych narzędzi oraz jak ważne dla zdrowia jest odsysanie urobku powstającego przy szlifowaniu ścian.

Nie powinno się odkurzać pyłów, czy pozostałości tynku i gruzu zwykłym, domowym odkurzaczem, ponieważ może to spowodować jego zapchanie, a bardzo często przegrzanie i zepsucie. Takie urządzenie warto mieć pod ręką, ponieważ podczas remontu, czy prac budowlanych, nie trudno o bałagan spowodowany przez pył lub kurz. Ale nie tylko na budowie powinien się taki sprzęt pojawić. Odkurzacz przemysłowy powinien znaleźć się tam, gdzie sprzątanie może być niemożliwe zwykłym odkurzaczem domowym, na przykład na halach produkcyjnych. Jednak każdy ma dylemat, jaki odkurzacz do gipsu wybrać. W zależności od klasy można wyróżnić klasę L, która przeznaczona jest do usuwania dużych ilości pyłu, na przykład stolarskiego, klasę H, z których korzysta się przy usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń, na przykład pleśni oraz klasę M. Właśnie ta klasa odkurzaczy przemysłowych jest przeznaczona do odkurzania gipsu, ale także usuwania resztek farb. Odkurzacze przemysłowe do gipsu powinny charakteryzować się dużą pojemnością zbiornika, do którego trafiać będą odpady, ale także odpowiednią długością kabla, która umożliwi pracę na dużych powierzchniach, bez konieczności przepinania go, a także moc ssania. Do kryteriów odkurzaczy przemysłowych do gipsu zaliczyć można także odkurzanie na sucho lub mokro.

Jaki odkurzacz do szlifierki do gipsu?

Proces szlifowania zazwyczaj ma miejsce w pomieszczeniach zamkniętych i związany jest z powstawaniem dużych ilości pyłów, a co za tym idzie, konieczne jest posiadanie urządzenia, które pozwoli odessać nadmiar powstającego pyłu i kurzu w pomieszczeniu. W tym wypadku przyda się siła ssąca, którą jest zazwyczaj odkurzacz. Jaki odkurzacz do szlifierki do gipsu powinniśmy wybrać? Taki, który będzie miał wspomnianą wcześniej odpowiedni system ssący, dzięki czemu zapewni nam ochronę naszego zdrowia, a także komfort pracy oraz dłuższą żywotność materiału ściernego. Powinien posiadać funkcję oczyszczania filtra, dzięki czemu możliwa będzie praca bez spadków siły ssącej. W skład jego powinien wchodzić wąż antystatyczny, zabezpieczający przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Istotą w przypadku odkurzaczy do gipsu jest jego siła ssania. To dzięki niej odkurzacz ma możliwość unoszenia odpadów i zasysania ich odkurzacz do szlifierki do gipsu powinien także posiadać odpowiedni przepływ powietrza, czyli określoną ilość zasysanego powietrza z urobkiem w danym czasie pracy urządzenia. Jaki model odkurzacza do szlifierki do gipsu zależy już od naszych preferencji. Ale warto sugerować się pożądanymi parametrami, które powinien posiadać dany odkurzacz do gipsu. 

Jaki odkurzacz do gipsu?

Oto top 4 odkurzaczy, które nadadzą się przy odkurzaniu gipsu:

1. Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEC CTL 36 AC

Jest to idealny kompan każdego fachowca, pracującego przy wykańczaniu wnętrz, szlifującego gipsy i gładzie. Ten model posiada zbiornik na pył o pojemności 36 l i współpracuje ze szlifierką przegubową PLANEX, tworząc ergonomiczny i łatwy w użyciu zestaw. Szlifowanie ścian tym zestawem to czysta przyjemność, efekty zadowolą najbardziej wymagających klientów. Odkurzacz ten wyposażony jest w uchwyt narzędziowy, odporny na zginanie wąż oraz standardową funkcję ComfortClean, która umożliwia czyszczenie filtra. Zatem, jeśli zastanawiasz się jaki odkurzacz do gipsu wybrać, to poważnie rozważ zakup tego modelu.Wśród zalet odkurzacza mobilnego Festool CLEANTEC CTL 36 AC należy wymienić także:

  • dopuszczenie do odsysania pyłu klasy M, w tym do pyłów mineralnych,
  • kompatybilność z systemem systainerów,
  • schowek na wąż,
  • duża pojemność zbiornika i worka filtrującego 36/34 l,
  • funkcja AUTOCLEAN.
1. Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEC CTL 36 AC

2. Makita odkurzacz 1000W – 20l VC2000L 

Klasa filtracji pyłów „L”. Uniwersalny odkurzacz do pracy na mokro i na sucho, jest łatwy i prosty w użytkowaniu, do czyszczenia i odpylania oraz idealny do zastosowań w warsztatach, firmach sprzątających, zakładach przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Posiada kompaktową i ergonomiczną budową, która zapewnia łatwy transport i przechowywanie, z funkcja dmuchawy. Wkład filtrujący (harmonijkowy) wykonany z polietylenu (PET) zabezpiecza turbinę przed kurzem oraz drobnymi zanieczyszczeniami. Worek na pył z włókniny pozwala na zbieranie wilgotnych zanieczyszczeń bez obawy o jego uszkodzenie. Wygodne przewodu zasilającego dzięki uchwytowi umieszczonemu na obudowie urządzenia. 20-litrowy pojemnik z tworzywa sztucznego i dwoma kółkami samonastawnymi zapewniającymi idealną stabilność i mobilność.

Makita odkurzacz 1000W

3. ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL 3600W 80L, model: HARRY

 Wysokiej jakości system filtracji  zastosowany w odkurzaczu RIWALL HARRY 3600W pozwala na doskonałą ochronę silnika. Silnik zabezpieczony jest koszowym filtrem nylonowym, idealnie nadający się do warsztatów, garaży, placów budowy. Odkurzacz wyposażony w 3 silniki o mocy 1200 W każdy. Solidny stalowy wózek –  Dwa duże koła + dwa koła 360st z hamulcem. Istnieje możliwość opróżniania zbiornika bez demontażu. Posiada wąż spustowy, umożliwia szybkie odprowadzenie wody. Trzy profesjonalne 2-stopniowe turbiny zapewniają płynną regulację mocy ssania.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL 3600W

4. Odkurzacz przemysłowy Stanley SXVC20XTE 1400 W

Odkurzacz Stanley SXVC20XTE, to niezwykły odkurzacz. Bardzo duża moc turbiny, bo aż 2000W, dzięki czemu urządzenie sprawnie i szybko wykonuje swoją pracę.. Zintegrowane gniazdo na elektronarzędzia, to kolejna zaleta odkurzacza. Podłącz odkurzacz do szlifierki, wiertarki, bruzdownicy czy nawet wyrzynarki, możliwości konfiguracyjne są nieograniczone. Odkurzacz wyposażony został w podwójne zabezpieczenie turbiny. Filtr HEPA zmywalny to pewność najwyższej filtracji. Dodatkowo funkcja dmuchawy, kółka transportowe. 

Odkurzacz przemysłowy Stanley

To jedne z najczęściej wybieranych modeli pod względem posiadanych parametrów. To, jaki odkurzacz do gipsu wybrać, zależy od naszych preferencji, ale również portfela. Jeżeli chcemy, możemy pozwolić sobie na sprzęt z górnej półki, który pod względem funkcjonalności nie będzie się znacznie różnił, jednak jego cena będzie wysoka. 

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze