Strona głównaNarzędziaMakita, bosch, stihl - uważaj na podróbki

Makita, bosch, stihl – uważaj na podróbki

Podróbki – któż choć raz nie natknął się na podrobiony produkt? Podróbki najczęściej kojarzą nam się z ubraniami. Ten kto wyjeżdża na wakacje do Egiptu czy Turcji dobrze wie, że sprzedaż podróbek na szeroką skalę ma się tam bardzo dobre. Niestety również w Polsce jest spory problem z podrobionymi ubraniami, ale jak się okazuje również z elektronarzędziami. 

Najczęściej można zobaczyć podróbki jak Makita BHP 436 RFE, Makita EA4300f38C, Makita VC2512L czy nawet kosiarki Makita ELM3320.

Makita – podrabiają najczęściej bhp 453 rfe

Kolejna marka dla profesjonalistów, która ma problem z oszustami. Wkrętarka makita – podróbka na pierwszy rzut oka niczym się nie różni. Jednak znowu gdy popracujemy z nią chwilę to zobaczymy, że oryginalna wkrętarka Makita jest wydajniejsza od podróbki wkrętarki. Problem jest spory i powinien zawsze być zgłoszony do odpowiednich służb, jeśli zauważymy, że ktoś sprzedaje podrobione wkrętarki. W przypadku Makita to produkt makita bhp 453 rfe słynie jako najczęściej podrabiany produkt tej firmy. Handel obwoźny słynie ze sprzedaży podrabianych produktów, więc na pewno nie zalecamy kupować wkrętarki Makita przez sprzedawcę. 

Z innych produktów – należy uważać również na hr4500c oraz ddf453, te produkty również mogą być podrabiane przez oszustów. Dla pewności i spokojności ducha powinniśmy sprawdzać wszystkie produkty Makity, jeśli zakup jest dokonywany u nieautoryzowanego dealera. Na forach możemy poczytać o drobnych różnicach między wiertarką Makita, a podróbką. Nie mniej jednak ciężką na pierwszy rzut oka ocenić co jest podróbką, a co nie. 

Stihl – podróbka pił stihl ms 25 oraz stihl ms 440

Podróbka z ulicy, często możemy znaleźć nieautoryzowanych sprzedawców, którzy chodzą od domu do domu. Skala jest duża i naprawdę należy się wystrzegać tych podróbek dla własnego zdrowia… Stihl to marka profesjonalna, bezpieczna i trwała. Podróbki zużywają się po kilku miesiącach, a czasami mogą stwarzać prawdziwe problemy BHP. Najczęściej podrabiane są dwa modele, choć skala jest sporo większa. Stihl ms 440, stihl ms 25 – te dwie piły są podrabiane najczęściej. Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup stihl ms 25 lub stihl ms 440 to kup je u autoryzowanego dealera. Jeśli chcesz zaoszczędzić i kupić używaną to sprawdź dokładnie czy sprzedający ma gwarancję, dowód zakupu. Podróbka stihl ms 25 oraz stihl ms 440 zostanie rozpoznana przez osobę, która się na piłach zna. Zwykły Kowalski będzie miał problem aby rozpoznać podrobioną piłę, a zwłaszcza modele stihl ms 25 oraz stihl ms 440. 

Bosch – gbh 3-34 dsr, gbh 4 dfe podróbka

Oryginalna młotowiertarka bosch gbh 2-24 dsr kosztuje w okolicach 600-700 złotych. Jeśli widzimy nową bosch gbh 2-24 dsr za 200-300 złotych to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Pamiętajmy jednak, że nie cena czyni podróbką. Często bosch gbh 2-24 dsr podróbka jest sprzedawana po normalnej cenie, aby nie wzbudzać podejrzenia. 

Niemiecki gigant ma problemy z podróbkami, ale skutecznie sobie z nimi radzi. Między innymi edukując swoich klientów, opisując dokładnie swoje produkty. Sprawdź dwa razy jeśli planujesz zakup bosch gbh 2-24 dsr lub bosch gbh 4 dfe!

Makita, Stihl, Bosch – podróbki są wszędzie, niezależnie od firmy. Problem jest spory, choć coraz częściej firmy wprowadzają elektroniczny rejestr narzędzi, które pomagają zbadać historię narzędzia.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Dobry artykuł, sam nadziałem się na podróbkę Stihl ms 440. Kupiłem od gości na allegro, niby nówka, oryginalna. Po odpakowaniu od razu wiedziałem, że jest coś nie tak, lekka, z kiepskiego materiału. Działała dwa dni, nie ryzykowałem dalej z naprawami, kto wie czy nie wybuchłaby w trakcie rozkręcania. Uważajcie co kupujecie, zwłaszcza jeśli mowa o znanym Stihlu

Najpopularniejsze