Strona głównaNarzędziaWielki test wkrętarek 2023

Wielki test wkrętarek 2023

Zanim zabierzemy się za majsterkowanie czy za uzupełnianie niezbędnego sprzętu do naszego profesjonalnego warsztatu, warto poznać opinie fachowców oraz użytkowników o najciekawszych modelach. W zeszłorocznych wynikach sprzedaży królowały testowane wkrętarki 18V od znanych i mniej popularnych producentów. Tym ciekawiej prezentują się poszczególne miejsca w przedstawionym rankingu.

W rankingu oraz w samym teście wkrętarek brały udział wszystkie najpopularniejsze modele. Nie zabrakło jednak w nim miejsca również na mniej modne marki i mniej znane modele tych uniwersalnych narzędzi. Czas przekonać się, które pozycje w teście wkrętarek zrobiły na klientach największe wrażenie?

Test wkrętarek akumulatorowych

Z wkrętarkami najczęściej kojarzymy urządzenia akumulatorowe. Im lepsze i żywotniejsze mają baterie, tym dłuższe ich działanie i większe możliwości dla użytkownika. W teście wkrętarek akumulatorowych wzięła udział m.in. wkrętarka Li-Ion PSR Select marki Bosch, zajmując piąte miejsce w rankingu. W pełni naładowane urządzenie, zasilane akumulatorem 18V, jest w stanie wkręcić nawet dziewięćdziesiąt wkrętów. W teście wkrętarek zajęła tak wysokie miejsce również ze względu na możliwość wkręcania dużych elementów, a to dzięki prędkości obrotowej równej 210 obr./min.

Czwarte miejsce w teście wkrętarek

W przeprowadzonym teście wkrętarek akumulatorowych nie mogło zabraknąć propozycji od DeWalt – a konkretnie modelu DCF620D2K, zasilanego również dwoma akumulatorami 18V 2.0 Ah. Zgodnie z opiniami to urządzenie do wkręcania się w płyty gipsowo-kartonowe nadadzą się nie tylko dla amatorów, ale przede wszystkim dla profesjonalistów. Za doskonale wykonaną pracę odpowiada silnik o mocy 435 W oraz maksymalnych obrotach 4400 obr./min. W teście wkrętarek model ten został doceniony również ze względu na blokadę włącznika.

Jaki model w teście wkrętarek 18V zajął trzecie miejsce?

Test wkrętarek pokazał, że równie wartą zainteresowania jest wkrętarka pochodząca od marki Stanley – model FMC625D2 sprawdzi się zarówno w profesjonalnym użytkowaniu, jak i podczas sporadycznie przeprowadzanych prac remontowych w domu. Testowane wkrętarki 18V były poddawane różnorodnym zadaniom. Szczególnie w trosce o tych ostatnich, producent wyposażył urządzenie w gumową, antypoślizgową powierzchnię uchwytu. Urządzenie jest w stanie pracować w trzech różnych typach materiałów: w betonie, stali oraz w drewnie.

Test wkrętarek 18v – komu przyznać drugie miejsce?

Metabo SB 18 L 602317500 to kolejna warta uwagi propozycja zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Wkrętarka według opinii pracuje płynnie, a w ciągu minuty jest w stanie wygenerować maksymalnie 2700 udarów. Jej dodatkowym atutem jest podświetlenie LED, gwarantujące znacznie precyzyjniej wykonywaną pracę, szczególnie w miejscach z utrudnionym dostępem.

Finał testu wkrętarek – zaszczytne pierwsze miejsce

Na pierwszym miejscu w wielkim teście wkrętarek znalazło się urządzenie marki Bosch, model IXO V 06039A8020. Dzięki pojemnej baterii 1300 mAh urządzenie jest w stanie pracować naprawdę długo. Zaletą wkrętarki Bosch jest też sama bateria wykonana w technologii litowo-jonowej. Ze względu na swoje parametry, kompaktowe rozmiary i niewielką wagę, znakomicie sprawdzi się we wszystkich pracach ogrodowych oraz na działce czy przy drobnych pracach remontowych w domu. Plusem jest też możliwość skorzystania z dwóch trybów oświetlenia – rozproszonego oraz punktowego, dostosowanego do rodzaju prac i indywidualnych potrzeb.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze