Strona głównaWnętrzaJakie okna do salonu?

Jakie okna do salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjna część każdego domu. Jego wygląd czy sposób, w jaki jest odbierany przez gości, uzależniony jest nie tylko od samego wystroju i mebli, ale przede wszystkim od układu pomieszczenia oraz okien, jakie się w nim znajdują. Jakie okno do salonu warto wstawić, aby prezentował się okazale i elegancko, by zachęcał do odpoczynku? Trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Twój salon nie musi mieć ogromnej powierzchni, aby zachwycać, ani by wydawał się przestronny i jednocześnie pojemny. Wystarczy odpowiednio zaprojektowane oświetlenie – z wykorzystaniem ciekawie zaaranżowanych okien do salonu.

Okna do salony możesz zamówić na https://www.oknakonieczny.pl/

Wielkość okna do salonu

To prawda, że w nowoczesnych wnętrzach stawia się przede wszystkim na ogromne połacie okien, doświetlające pomieszczenia i próbujące zatrzeć granicę między powierzchnią domu i domownikami a znajdującą się na zewnątrz zielenią. Dzisiaj okno do salonu jest sposobem na zniwelowanie bariery między przyrodą a człowiekiem.

Niemniej jednak wciąż pozostaje kwestia, jakie okna do salonu warto wybrać i dlaczego? Wśród dostępnych opcji mamy popularne PCV, eleganckie i designerskie drewno oraz odporne aluminium. Kiedy i która z tych opcji jest najlepsza?

Wybieramy okno do salonu

Przy podejmowaniu decyzji o konkretnym materiale ramy okiennej, spory wpływ ma już sama stylistyka, w jakiej utrzymane jest wnętrze. Jeśli chodzi o aluminium,  rozwiązanie to najchętniej stosowane jest w bardzo nowoczesnych, modernistycznych, nieco surowych i ascetycznych we wnętrzach. Jest zimne, lśniące i jednoznacznie kojarzące się z nowoczesnością. Bardzo często takie okna do salonu zamawiane są w wersjach z maksymalnie zwężonymi ramami, a wszystko po co, by zainstalowanie w pomieszczeniu szkło wydawało się jednolitą ścianą.

Wciąż jednak znacznie popularniejszym rozwiązaniem są okna wykonane z PCV. Cenione są za swoją wysoką estetykę, uniwersalność i stosunkowo niewygórowaną cenę. Trzeba jednak pamiętać, że PCV, jako bardziej tradycyjny materiał, jak również ze względu na swoje właściwości, nie będzie nadawał się do wykonania ogromnych przeszkleń i efektu tafli. Znakomicie sprawdzi się jednak w przypadku zwykłych okien oraz tych o nietypowych kształtach, wykonywanych na zamówienie.

Jeśli mówimy już o tym, jakie okna do salonu można wybrać, nie można pominąć ich chyba najbardziej eleganckiej i ekskluzywnej wersji, czyli okien drewnianych. Taki rodzaj zastosowanego materiału od razu wskazuje na wysoka jakość, ale jednocześnie przydaje przytulności i charakteru wnętrzom, jakie ozdabia. Piękno drewna jest ponadczasowe i zupełnie uniwersalne, dlatego nada się do każdego wnętrza, niezależnie od preferowanego stylu. Najczęściej jednak drewniane ramy montowane są w salonach wykonanych w stylu skandynawskim.

Pamiętaj o tym przy wyborze okna do salonu

Ogromne, przeszklone powierzchnie prezentują się znakomicie, jednak to także pewne wyzwanie. Im większa szklana powierzchnia, tym większa szansa na ucieczkę ciepła i większe koszty eksploatacji. A więc jakie okna do salonu będą lepsze? Wybierając, trzeba przede wszystkim kierować się współczynnikiem przenikania ciepła. Im mniejszy jest ten parametr, tym z cieplejszymi oknami mamy do czynienia. A to zaś oznacza, że mniej ciepła ucieknie przez nasze wspaniałe, ogromne, szklane połacie. Im więcej szkła chcesz zainstalować w salonie, tym bardziej powinieneś zwracać uwagę na parametry oferowanych modeli okien do salonu.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze