Strona głównaNarzędziaJaki klucz do śruby M8/M10/M12/M14/M16? Tabelka

Jaki klucz do śruby M8/M10/M12/M14/M16? Tabelka

Myślę, że każdy Pan domu zgodzi się ze mną, że awarie i wszelkiego rodzaju usterki, potrafią zdarzyć się w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Warto zatem zawczasu, przygotować się w niezbędny do jej usunięcia sprzęt. 

W niniejszym artykule dowiecie się między innymi: śruba M12, jaki klucz dopasować? Albo na przykład w przypadku śruby M14, jaki klucz wybrać? Śruba M8, jaki klucz? Czy wiedzieliście? Jeśli nie, zapraszam niezwłocznie do lektury. Wiedza tu zawarta, przyda się też wszystkim pasjonatom domowych robót. Możecie też ją wykorzystać podczas zakupów w sklepie budowlanym. Nie przedłużając, więc zapraszam.

M12, jaki klucz wybrać?

Wymiary śruby M12 to 8 × 45. Pierwsza wartość, wyraża jej średnicę, druga natomiast to jej długość. M12, jaki klucz zatem wybrać? To pytanie zadawane przez wiele osób w sklepach budowlanych.

Najczęściej stosuje się w motorach śrubę M12. Jaki klucz wybrać jest kwestią, która powinna interesować wszystkich motocyklistów, a także pracowników warsztatów samochodowych i motoryzacyjnych.

Zobacz: Rodzaje śrub i nakrętek

Śruba M12, jaki klucz będzie pasować?

Jak już wspomniałam w akapicie powyżej, wspomniany przeze mnie rozmiar, stosuje się bardzo często przy konstruowaniu motorów. Śruba M12, jaki klucz, to wiedza dla wszystkich pasjonatów jednośladów. Myślę, że może przydać się zwłaszcza przy planowaniu dalekich podróży. Na przykład po terenach mało uczęszczanych a przy tym też, nierównych. Każdy kierowca, powinien w takiej sytuacji wiedzieć, w jaki sposób dokonać samodzielnej i szybkiej naprawy swojego pojazdu. Na ewentualność awarii. Dokładne informacje, jaki klucz wybrać w tabeli na dole. 

Zobacz: Ranking kluczy nasadowych – który wybrać?

Śruba M8, jaki klucz kupić?

Gdzie najczęściej stosowany jest ten rozmiar? Na przykład w budownictwie lub też przy konstrukcjach stalowych albo drewnianych. Zatem wiedza, którą zatytułować można by: śruba M8, jaki klucz? Przyda się wszystkim pracownikom budowlanym, ale i nie tylko. Wszyscy, którzy na co dzień pracują w tartaku lub w hali przemysłowej również na niej skorzystają.

M8, jaki klucz użyć?

Oczywiście, w większości przypadków, wiedza o dopasowaniu kluczy do poszczególnych rozmiarów śrub, ucieszy w pierwszej kolejności osoby, które zawodowo pracują z ich użyciem. Moim zdaniem, nie tylko. Wyobraźcie sobie tylko, jak ucieszą się Wasze partnerki lub partnerzy, gdy powiecie im, że jesteście gotowi, złożyć świeżo zakupiony przez Was mebel. Właśnie w takiej sytuacji, może Wam się bowiem idealnie przydać wiedza o śrubie M8 i jaki klucz do niej użyć. To jednak nie koniec! Jeśli jesteście właśnie w trakcie budowy domu, to warto zaopatrzyć się także w dużo śrub o rozmiarze M8. Jaki klucz będzie do nich pasować, znajdziecie w tabelach poniżej tego artykułu.

M14, jaki klucz najlepszy?

Gdzie natomiast spotyka się najczęściej śruby o rozmiarze M14? Rozmiar ten, najczęściej zobaczyć można na halach przemysłowych, a także w budowach różnego rodzaju maszyn. Dopasowanie do śruby M14, jaki klucz będzie najlepszy to wiedza, która powinna zaciekawić najbardziej, osoby, które na co dzień pracują w tego typu miejscach. Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat, znajdziecie natomiast w tabelkach pod tym akapitem.

Dodam tylko, że niektóre osoby, próbują odkręcać śruby przy użyciu źle dopasowanych kluczy. Osobiście odradzam tę metodę. Czemu? Ponieważ w trakcie takiej czynności, może dojść po prostu do uszkodzenia śruby. W ten sposób, wszystkie przyszłe prace mogą być znacznie bardziej skomplikowane. Czasami wręcz, odkręcenie śruby staje się po prostu niemożliwe lub wymaga większego wysiłku. 

Warto zatem zawczasu, zaznajomić się z wiedzą na temat tego, które klucze sprawdzą się najlepiej do poszczególnych wymiarów śrub.

Myślę, że to, jakie klucze wybrać do poszczególnych rozmiarów śrub, najlepiej zobrazuje, poniższa tabelka, która dotyczy śrub z łabem sześciokątnym:

Rozmiar śrubyRozmiar klucza
M813
M1017
M1219 (22)
M1422

Jeśli natomiast, któraś ze śrub, posiada łab walcowy i gniazdo sześciokątne, wtedy tabelka prezentuje się, w następujący sposób:

Rozmiar śrubyRozmiar klucza
M86
M108
M1210
M1412
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze