Strona głównaZakupNaświetlacz LED na statywie - wybór

Naświetlacz LED na statywie – wybór

Naświetlacze LED najczęściej używa się do oświetlenia budynków, ogrodów czy w trakcie wykonywania prac wewnątrz pomieszczeń. W rezultacie wybranie odpowiedniego oświetlenia staje się kwestią kluczową. W związku z tym podczas wybierania takiego naświetlacza LED, należy brać pod uwagę takie parametry jak moc halogenu, czy naświetlacz ma możliwość mocowania na statywie i jaki rodzaj światła emituje LED.

Przede wszystkim naświetlacze LED w znaczący sposób zastępują zwykłe lampy halogenowe czy też te wieszane na suficie, jest to spowodowane tym, że naświetlacz LED jest energooszczędny. W związku z tym w dalszej części wpisu sprawdzimy jaki naświetlacz LED wybrać. Odpowiemy również na pytanie, czy warto wybierać naświetlacze LED na statywie.

Jaki naświetlacz LED?

W takim razie, jaki naświetlacz LED wybrać? Na wstępie warto określić, w jakich miejscach takie oświetlenie będzie stosowane. W przypadku, gdy zależy nam na tym, aby oświetlić dokładnie plac budowy i móc na nim się poruszać bez żadnego problemu, warto wybrać nie jeden, a kilka naświetlaczy LED i najlepiej umieścić je na statywie, w różnych miejscach. Zarówno ilość jak i moc takich naświetlaczy w głównej mierze zależy od tego, jaką powierzchnię chce się oświetlać. Jaki naświetlacz LED wybrać, by uzyskać silne światło? W tym przypadku rekomendujemy, aby takie halogeny miały moc minimum 50W. Przede wszystkim dzięki odpowiedniej mocy takich naświetlaczy LED, światło równomiernie się rozkłada na plac budowy, w ten sposób można bez mniejszych przeszkód wykonywać swoje prace, a tym samym uniknąć wypadków.

W trakcie wybierania naświetlaczy LED na statywie czy tych przenośnych, które będą stosowane na zewnątrz, warto kierować się takimi cechami jak wysoka odporność na warunki atmosferyczne i energooszczędność. Na rynku znaleźć można wiele takich naświetlaczy LED, które wyróżnia jedna z tych cech, jednak w przystępnej cenie ciężko znaleźć te, które łączą całość. Oczywiście na to, jaki naświetlacz LED wybrać, można się kierować innymi dodatkami jak czujniki ruchu. W ten sposób halogen oświetla tylko te miejsca, na których nam zależy, a światło zapala się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Takie naświetlacze LED najczęściej montowane są nad bramami wjazdowymi czy też do głównych wejść.

Jakie można wymienić jeszcze zalety naświetlaczy LED? Poza wcześniej wymienioną wytrzymałością i energooszczędnością wyróżnia się również takie cechy jak różnorodność. Zdecydowana większość naświetlaczy LED ma uniwersalne zastosowanie, w tym przypadku można te halogeny stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń (hale produkcyjne, zwykłe stanowiska robocze) jak i na zewnątrz (ogrody, plac budowy, oświetlenia billboardów). Poza różnorodnością wyróżnia się również żywotność naświetlaczy LED, w tym przypadku jest to jedna z najbardziej pożądanych cech. W takim razie, jaki naświetlacz LED wybrać, aby służył nam jak najdłużej? Zdecydowana większość naświetlaczy LED dostępnych na rynku ma żywotność nawet do 5 tysięcy godzin pracy bez przerwy, w ten sposób wybór takich halogenów jest o wiele korzystniejsze od zwykłych lamp.

Jaki naświetlacz LED na statywie wybrać?

Wybór naświetlacza LED na statywie może również okazać dobry wyborem, ponieważ takie stojaki przeważnie są poręczne i łatwe do przenoszenia. Dodatkowo są komfortowe, z tego względu, że można taki naświetlacz LED na statywie ustawić w dowolnym miejscu, w pomieszczeniu czy na budowie. Większość takich statywów ma możliwość regulacji kąta nachylenia i wysokości, te rozwiązania zwiększają komfort pracy. Na rynku dostępnych jest szeroka gama takich naświetlaczy LED na statywie, wyróżnia się takie, które wymagają stałego zasilania, w tym przypadku należy przemieszczać się w obrębie dostępu do źródła zasilania elektrycznego, z kolei można znaleźć również takie, które mają wbudowany akumulator. W takim razie, jaki naświetlacz LED na statywie wybrać? Naświetlacze LED z wbudowanym akumulatorem okażą się lepszym rozwiązaniem, ponieważ w momencie, gdy wystąpi problem z brakiem prądu, to i tak można kontynuować swoją pracę.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze