Strona głównaZakupJaki wybrać odkurzacz do domu?

Jaki wybrać odkurzacz do domu?

Odkurzacz to urządzenie, które znajduje się w niemal każdym domu, i trudno sobie wyobrazić życie bez niego. Bez względu na to, czy posiadamy w naszych pomieszczeniach wykładziny, dywany, czy parkiet drewniany, to właśnie za pomocą odkurzacza wyeliminujemy zalegający kurz oraz inne zanieczyszczenia na podłodze. W momencie, gdy podejmujemy decyzję o kupnie nowego odkurzacza do domu należy być przygotowanym na to, że wybór odpowiedniego odkurzacza nie jest prostym zadaniem. W związku z tym w dalszej części artykułu odpowiemy na jedne z najczęściej zadawanych pytań przez naszych użytkowników na forum, podpowiemy, jaki odkurzacz przemysłowy, i piorący kupić do domu.

Odkurzacz do domu – na co zwracać uwagę?

W takim razie na co zwracać uwagę podczas wyboru odkurzacza przemysłowego i piorącego do domu? Przede wszystkim na rynku dostępnych jest olbrzymia ilość odkurzaczy m.in. wymienia się modele tradycyjne, odkurzacze do gipsu, przemysłowe, bez workowe, oraz te skierowane do trudniejszych zadań, czyli piorące oraz wodne. W ostatnich latach największą popularność na forum zyskują odkurzacze pionowe, najczęściej na ten model decydują się osoby, które posiadają domowe zwierzęta oraz dzieci. Odkurzacz pionowy charakteryzuje się tym, że jest dostępny w dwóch wersjach, chodzi tutaj o warianty bezprzewodowe ze specjalną stacją do ładowania oraz te, które posiadają najzwyklejszy przewód elektryczny. Popularność tego modelu wynika z tego, że rączkę odkurzacza trzymamy w dłoni, z kolei szczotka usuwa zalegający kurz z podłogi, w ten sposób nie wykonujemy czynności ciągnięcia odkurzacza za sobą w trakcie sprzątania.

Oczywiście modeli odkurzaczy jest wiele, jednak na co zwracać uwagę podczas kupna? Poniżej wymienimy najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ w ten sposób będzie nam łatwiej wybrać ten właściwy odkurzacz.

W pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na poziom głośności odkurzacza. Obecnie na rynku znaleźć można odkurzacze, które emitują głośność na poziomie 65 dB. Przede wszystkim jest to szum, przy którym można swobodnie rozmawiać z drugą osobą. Na tę cechę, warto zwrócić uwagę w przypadku, gdy mamy małe dzieci w domu.

Następna istotną cechą jest pojemność odkurzaczy przemysłowych i piorących do domu. Minimalna pojemność odkurzacza powinna wynosić 3.5 litra.

Długość kabla w odkurzaczu to również istotna cecha, dłuższy kabel umożliwi nam dotarcie do większej ilości miejsc bez zbędnego podłączania przewodu do gniazd.

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić do domu?

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić do domu? Przede wszystkim odkurzacze przemysłowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone głównie z myślą o zastosowaniu w trakcie wykonywania prac remontowych, albo w zakładach produkcyjnych. Pomimo swoich gabarytów, znajduje one również swoje zastosowanie w domu, czy w ogrodzie. Producenci dostrzegając trend, oraz coraz większą świadomość rozwiązania, jakim jest stosowanie odkurzacza przemysłowego w domu, zaczęły pojawiać się różne modele, o mniejszych wymiarach oraz wadze. Dzięki temu taki odkurzacz przemysłowy może być przechowywany w domu, w pomieszczeniach gospodarczych, czy nawet w garażu. W takim razie, jaki odkurzacz przemysłowy kupić do domu? Decydując się na taki model warto kierować swój wybór zakupowy dodatkowymi funkcjami. Chodzi tutaj m.in. o funkcję dmuchawy, która umożliwia zbieranie większych odpadów, np.: opadniętych liści, czy nawet trawę. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest waga odkurzacza.

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Odkurzacze, które posiadają funkcję piorące są przeważnie droższe od standardowej wersji, jednak mimo swej ceny warto decydować się na te modele. Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz piorący wybrać, warto wybierać te odkurzacze, które posiadają dodatkowe zbiorniki, w których można umieścić detergenty myjące. Dzięki takiej funkcji, woda wymieszana ze specjalnym płynem jest nanoszona bezpośrednio na dywan, następnie przy użyciu szczotki rozprowadza się płyn na powierzchnię. Na sam koniec odkurzacz wciąga nadmiar wody i płynu nie pozostawiając śladu. Przede wszystkim odkurzacze piorące charakteryzują się efektywnością podczas sprzątania.

Wadą tych odkurzaczy jest to, że są one zdecydowanie większe od standardowych modeli, dodatkowo są one trudniejsze w utrzymaniu, ponieważ należy przeprowadzać częste czynności, które są związane z eksploatacją tych urządzeń.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze