Strona głównaWnętrzaOdkurzacze, roboty sprzątające i akcesoria, które pomogą Wam zachować porządek w domu!

Odkurzacze, roboty sprzątające i akcesoria, które pomogą Wam zachować porządek w domu!

Utrzymanie stałego porządku w domu to zadanie, które spędza sen z powiek wszystkim domownikom, tym bardziej, jeśli nie dysponują oni dostateczną ilością wolnego czasu. Kluczem do sukcesu jest regularność, systematyczność i… nowoczesna technologia. Sprawdź, w jakie urządzenia sprzątające warto się zaopatrzyć!

Standardowe odkurzacze workowe powoli przechodzą do lamusa. Współczesna technologia oferuje bowiem znacznie ciekawsze rozwiązania, dzięki którym sprzątanie domu może być prawdziwą przyjemnością. Jeśli jednak spędzasz dziennie od kilku do kilkunastu godzin poza domem, a po powrocie z pracy jedyne, o czym marzysz, to błogi relaks, trudno Ci myśleć o planowanych porządkach. Czy utrzymanie swoich czterech kątów w czystości oznacza rezygnację z zawodowych ambicji? Oczywiście, że nie! Jedyne, czego Ci brakuje, to znajomość metod i zasad, które pomogą utrzymać porządek w domu. Chcesz je poznać? Czytaj dalej!

Bałagan kontra technologia – dlaczego warto mieć robota sprzątającego

Oglądając internetowe filmiki ze śmiesznymi kotami w roli głównej, z pewnością niejednokrotnie natknęłaś się na futrzanego delikwenta, który upatrzył sobie miejsce na pracującym robocie sprzątającym. Pomijając groteskowość tej sytuacji, czy nie zastanawiało Cię nigdy, jaki rodzaj sprzętu dosiada rezolutny zwierzak? W wielu przypadkach jest to robot sprzątający IROBOT Roomba i5+ – solidny, niezawodny i dokładny.

Jeśli większość Twojego dnia zajmują inne obowiązki, pozwól sobie pomóc przy użyciu nowoczesnej technologii. Jedyne, co musisz zrobić, to uruchomić robota, który samodzielnie i ku uciesze czworonożnych członków rodziny zadba o czystość podłóg w Twoim domu.

Jak zadbać o czystość kuchni i łazienki?

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Tymczasem łazienka to pomieszczenie, w którym można zaznać błogiego relaksu po trudnym dniu pracy, np. w gorącej kąpieli. Co łączy te dwa pomieszczenia? Oczywiście wszechobecna woda oraz intensywna eksploatacja.

Każde pomieszczenie, które nawet tymczasowo jest narażone na wilgoć, musi być traktowane w szczególny sposób. Obecność chorobotwórczych drobnoustrojów w obu tych pomieszczeniach to poważne zagrożenie dla zdrowia domowników. Czy właśnie ogarnęła Cię wizja żmudnego szorowania kafelków? Odetchnij z ulgą! Również w tym przypadku pomogą Ci zdobycze technologii. Dowiedz się, w jaki sposób działa mop parowy i dlaczego warto zainwestować w to urządzenie!

Poznaj powody, dla których odkurzacz pionowy jest doskonałym prezentem.

Porządek w szafie to podstawa!

Kolejną kwestią jest Twoja garderoba. Nawet najbardziej stylowe wnętrza stracą cały swój urok, jeśli każdy mebel zdobić będzie stos nieupranych i nieuprasowanych ubrań. Słyszałaś kiedyś o pralko-suszarkach z funkcją prasowania? Jeśli nie, być może warto zgłębić ten temat?

Innym rozsądnym rozwiązaniem jest wdrożenie do swojego życia zasad minimalizmu, pozbywania się nieużywanych rzeczy i kompletowania garderoby kapsułowej – to jednak musi wynikać z Twojego osobistego przekonania do takich rozwiązań.

Salon jest wizytówką Waszego domu! Zadbaj o niego w odpowiedni sposób!

Kiedy zaproszeni goście przekroczą prób Twojego domu, naturalną rzeczą jest, że zaprosisz ich do salonu – takie jest przecież przeznaczenie tego pomieszczenia. Możesz być pewien, że kiedy będziesz przygotowywać kawę i przekąski dla znajomych, dokładnie przyjrzą się oni wnętrzu Twojego salonu.

Na pewno jednak nie chcesz dopuścić do sytuacji, w której Twoi przyjaciele zauważą pajęczyny i warstwę kurzu na meblach i elementach dekoracyjnych, prawda? Czy technologia może Ci pomóc? Oczywiście, że tak, ale jeszcze lepszym pomysłem jest wyrobienie w sobie nawyku regularnego odkurzania salonu. Jak to zrobić?

Cały proces jest dziecinnie prosty! Stara, dobra i sprawdzona miotełka do kurzu – kilka machnięć nadgarstkiem, regularne powtarzanie tej czynności i czysty salon! Niestety, technologia nie wyręczy nas we wszystkim, ale w połączeniu z dobrymi nawykami może sprawić, że utrzymanie porządku w domu stanie się dużo prostsze!

Nowoczesna technologia i dobre nawyki – duet, dzięki któremu Twój dom będzie lśnił czystością

Celem każdego producenta sprzętów sprzątających jest stworzenie urządzenia, które całkowicie zapanuje nad obowiązkami domowymi. Niestety, na chwilę obecną podobne rozwiązania możemy oglądać wyłącznie w filmach science fiction.

Owszem, zdobycze technologiczne ułatwiają prowadzenie gospodarstwa domowego i usprawniają wykonywanie wielu domowych obowiązków. Nie da się jednak zapanować nad domowym porządkiem bez osobistego zaangażowania.

Przeraża Cię perspektywa wielogodzinnego biegania ze ścierką i mopem? Spokojnie, wcale nie musisz tego robić. Dobry nawyk to nic innego jak regularne powtarzanie danej czynności, która przynosi wymierne korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim. Nawyk ten może ograniczać się do 15-minutowego odkurzania, wycierania mebli ścierką czy odkładania rzeczy na swoje miejsce. Z pozoru błahe przyzwyczajenia w połączeniu z najnowszymi zdobyczami technologii pozwolą Ci zachować idealny porządek w Twoich czterech kątach.

Artykuł sponsorowany

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze