Strona głównaPoradyNaświetlone oczy - czyli dlaczego przyłbica to must-have

Naświetlone oczy – czyli dlaczego przyłbica to must-have

Oczy to bardzo wrażliwy narząd, którego podczas różnego rodzaju prac w szczególności powinno się chronić, ponieważ w łatwy sposób może dojść do jego uszkodzenia. Jednym z najbardziej zagrażających oczom zawodem jest praca spawacza. Naświetlone oczy potrafią bardzo uprzykrzyć codzienność. Co robić, aby unikać naświetlenia oczu przy spawaniu, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc, czy istnieją sposoby na naświetlone oczy, czy można zapobiec lub ulżyć bólowi oczu po spawaniu? Tego dowiesz się w poniższej treści artykułu.

Naświetlone oczy przy spawaniu – pierwsza pomoc

Naświetlone oczy przy spawaniu, to bardzo poważny problem. Koniecznie trzeba zapobiegać takim sytuacjom, ale jeśli jednak jest za późno na prewencyjne działanie, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc? Najbardziej dokuczliwe dolegliwości po naświetlaniu oczu przy spawaniu pojawiają się na drugi dzień. Ból oczu po spawaniu najczęściej utrzymuje się przez całą dobę. Pierwsza pomoc powinna wyglądać następująco: oczy należy zakropić kroplami do oczu o łagodzącym działaniu, zrobić zimne okłady na powieki, kark i głowę. Do tego celu świetnie sprawdza się napar z czarnej herbaty. Pierwsza pomoc w przypadku naświetlonych oczu przy spawaniu może polegać także na wykonaniu okładu z plastrów ziemniaka. Jeśli ból jest bardzo uporczywy, można sobie ulżyć, zażywając tabletki przeciwbólowe. Nie należy dodatkowo podrażniać oczu ostrym światłem, dlatego też najlepiej przebywać w miejscach zacienionych i zakładać okulary przeciwsłoneczne. Skutki naświetlenia oczu przy spawaniu nie wydają się być groźne, jeśli jednak sytuacja będzie się powtarzać, może dojść nawet do utraty wzroku. Ochrona oczu podczas spawania jest najważniejszym elementem podczas wykonywania tej pracy, dodatkowym zagrożeniem są również odpryski przy spawaniu. Lepiej zapobiegać niż leczyć takie schorzenia. Pierwsza pomoc nie jest trudnym zadaniem. Nie można zrobić zbyt wiele, kiedy oczy zostaną naświetlone przy spawaniu, dlatego też tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Sposób na naświetlone oczy

Jak zapobiegać naświetlaniu oczu? Jakie są sposoby na naświetlone oczy? Nie od dziś wiemy, że lepiej jest zapobiegać podrażnieniom oczu, ponieważ są to bardzo wrażliwe narządy, których urazy znosi się wyjątkowo nieprzyjemnie. Spawanie jest niebezpiecznym procesem, ponieważ w trakcie wykonywania tej czynności, następuje promieniowanie ultrafioletowe, podczerwone i intensywne światło widzialne. Sposobem na naświetlone oczy jest przede wszystkim założenie odpowiednich okularów ochronnych.

Sposób na naświetlone oczy

Na tym oczywiście nie zakańczamy zapobiegania! Ważna jest także przyłbica zaopatrzona w samościemniający filtr spawalniczy. Jakość produktów ochronnych ma tutaj ogromne znaczenie, dlatego też, jeśli chodzi o ten aspekt, nie powinno się oszczędzać. Swoje zdrowie należy postawić na pierwszym miejscu. Ból oczu po spawaniu jest niemiłym doświadczeniem, a prawidłowa ochrona jest najlepszym sposobem na naświetlone oczy. Dobra jakość przyłbicy pomaga także w dokładniejszym spawaniu, dzięki czemu następuje minimalizacja ilości poprawek.

Sposób na naświetlone oczy

Przy wyborze przyłbicy spawalniczej powinno kierować się przede wszystkim jakością jej wykonania, sprawdzeniem, jakie filtry ochronne posiada, czy jest funkcjonalna i wygodna podczas użycia oraz, czy ma możliwość połączenia z innymi częściami stroju spawacza.

przyłbica do spawania

Najlepszy sposób na naświetlone oczy to prewencja, dlatego też nie powinno dopuszczać się do zaniedbań ze strony technicznej, ponieważ kilkukrotne naświetlenie oczu może być nieprzyjemne w skutkach. Ryzykuje się pogorszeniem wzroku lub całkowitą jego utratą.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze