Strona głównaZakupPrezent dla stolarza

Prezent dla stolarza

Urodziny, czy imieniny to ważny powód do świętowania. Mężczyzna, któremu chcesz sprawić prezent to stolarz? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni prezent dla mężczyzny trudniącego się tym zawodem. Warto mieć na uwadze fakt, że stolarz to też po prostu mężczyzna, dlatego też prezent nie musi być koniecznie związany z wykonywaną przez niego pracą. W takiej sytuacji okazuje się, że wybór prezentu wcale nie jest aż taki trudny.

Pomysły na prezent dla stolarza

 Jednym z wyjątkowych pomysłów na prezent dla stolarza jest personalizowany młotek stolarski z grawerem. Możemy umieścić na nim dowolny napis. Oprócz tego, że przedmiot ten na pewno przyda się w zakładzie, to będzie pełnił funkcję ozdobną, a napis za każdym razem, gdy solenizant na niego spojrzy, przypomni mu o Tobie. Personalizowane prezenty są zawsze dobrym pomysłem, ponieważ charakteryzują się one niepowtarzalnością.

Kolejną propozycją na prezent dla stolarza jest pas roboczy, który okazuje się bardzo praktycznym elementem w pracy stolarza. W pasie roboczym umieszcza się najbardziej przydatne narzędzia, które chce się mieć zawsze przy sobie „pod ręką”. Dobrej jakości pas roboczy jest świetnym prezentem, ponieważ posłuży on wiele lat i jest praktycznym rozwiązaniem. Każdy stolarz, który wcześniej nie posiadał takiego gadżetu na pewno będzie zadowolony.

Stolarze lubią posiadać różne dłuta i gromadzić je na zapas. Sprawienie na prezent dla stolarza kolejnego dłuta będzie na pewno trafionym podarunkiem. Innym typowo stolarskim upominkiem jest nastawny kątownik stolarski, surformy, zdzieraki. Z elementów warsztatowego wyposażenia zawsze przyda się tarnik do drewna, ponieważ jest on narzędziem, które dość szybko się zużywa i co rusz trzeba kupować następny. Przydatnym przedmiotem, który będzie świetnym prezentem dla stolarza jest rozpórka do ościeżnic, popychacz do pilarek i frezarek. Inną ciekawą opcją jest ścisk stolarski lub przyrząd do łączeń, którego możesz znaleźć w Internecie pod nazwą „jaskółczy ogon”. Przy takim wyborze, trzeba mieć na uwadze fakt, że jest to bardzo profesjonalny sprzęt, dlatego też może okazać się dosyć drogi. Jeśli masz mocno ograniczony budżet to pierwsze z pomysłów sprawdzą się lepiej.

Niskobudżetowe przedmioty to także piła kabłąkowa uniwersalna, imadło kątowe, zestaw do niewidocznych połączeń w drewnie, przycinarki obustronne do krawędzi płyt meblowych, imadło kątowe, zacisk sznurowy, sprężynowy. Przydatnym prezentem dla stolarza może być także piła do cięcia fornilu lub ograniczniki głębokości wiercenia.

Innym prezentem, który sprawdzi się w warsztacie w celu zachowania czystości to myjka ciśnieniowa lub odkurzacz przemysłowy. Jak wiesz, praca stolarza wiąże się z ogromem kurzu, opiłek drewna, wiórków, a usunięcie ich nie jest aż tak łatwe. Odkurzacz i myjka na pewno poradzą sobie z takimi zanieczyszczeniami szybciej niż tradycyjna miotła i mop. Główną zaletą takiego prezentu jest także skrócenie czasu sprzątania.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy prezent dla stolarza wcale nie musi być typowo stolarski! Możesz także kupić perfumy. Większość mężczyzn lubi pięknie pachnieć, niezależnie od okoliczności. Butelka perfum o nietuzinkowym, orzeźwiającym zapachu, może okazać się świetnym prezentem dla stolarza.

Innym pomysłem na prezent dla stolarza jest także zestaw galanterii skórzanej, składający się z paska i portfela. Możesz także wybrać jeden z tych elementów, jeśli wiesz, że któregoś z tych przedmiotów stolarz nie używa, bądź niedawno taki nabył lub dostał. Pamiętaj, że takie prezenty dobrze jest ładnie zapakować, ponieważ dodaje to tym przedmiotom szyku i elegancji.

Fajną propozycją na prezent dla stolarza może okazać się także koszulka z personalizowanym napisem, zabawnym nadrukiem lub wspólnym zdjęciem. Takie prezenty przeważnie zawsze wywołują uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby.

Klasycznym prezentem dla stolarza jest alkohol. Warto jednak wcześniej przekonać się, że mężczyzna nie boryka się z problemem związanym z alkoholem, aby nie zaliczyć wtopy i nie sprawić przykrości stolarzowi.

Pamiętaj jednak, że to nie przedmiot, który podarujesz solenizantowi jest najważniejszy, to Twoja obecność i pamięć wyraża, że ta osoba nie jest Ci obojętna, a prezent może to tylko pięknie wypełnić.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze