Strona głównaNarzędziaTanie narzędzia - gdzie można je dostać?

Tanie narzędzia – gdzie można je dostać?

Domowe warsztaty, wykorzystywane okazjonalnie i amatorsko, z powodzeniem można zapełnić za pomocą tanich narzędzi. Chociaż w tej kwestii najwięcej mówi się o produktach pochodzących z Chin, wśród dobrych i tanich narzędzi nie brakuje również rodzimych producentów. Okazje cenowe, rabaty i promocje w dobrych sklepach z wyposażeniem warsztatów to również doskonała sposobność na dokompletowanie sobie sprzętu. Od czego zacząć i jakie narzędzia warto mieć?

W każdym gospodarstwie domowym powinny znaleźć się podstawowe narzędzia i urządzenia – na wypadek drobnych awarii czy chęci zrobienia czegoś samodzielnie. Jednak tanie narzędzia warsztatowe warto mieć i w jakie tanie narzędzia budowlane warto się zaopatrzyć na wypadek nawet niewielkiego remontu?

Tanie narzędzia z Chin

„Tanie narzędzia z Chin” to jeden z głównych kierunków zakupowych domorosłych majsterkowiczów. Niewielka cena idzie jednak zwykle w parze z niską jakością – zarówno wykonania, jak i wykorzystanych materiałów. Zdarzają się oczywiście chwalebne wyjątki, jednak trzeba dokładnie wiedzieć, czego szukać, aby na nie trafić. O ile tanie narzędzia z Chin raczej nie przydadzą się profesjonalistom, tak do sporadycznego ich użytkowania będą wręcz idealne. Tanich narzędzi z Chin możemy szukać u polskich dystrybutorów, w hurtowniach, a także w samych sklepach i marketach ogólnobudowlanych. Część klientów decyduje się na ich kupno u źródła, czyli w zagranicznych, chińskich sklepach. Wśród najczęściej kupowanych tanich narzędzi z Chin można wymienić klucze nasadowe. Wśród popularnych firm można wymienić YATO czy HITACHI.

Gdzie i jakie tanie narzędzia warsztatowe warto kupować?

I w tej dziedzinie jest wielu zwolenników kupowania do własnego garażu średniej klasy, tanich narzędzi warsztatowych. Wśród najczęściej wymienianych marek można znaleźć Parkside, Vorel Magnuson czy Proline. Warto też zajrzeć do ofert rodzimych firm, które często mają ciekawe propozycje – niskie ceny oraz dobrej jakości narzędzia. Na forach internetowych często podnoszą się głosy, że z tanich narzędzi warsztatowych dobrze jest wybierać propozycje marek NEO, Toptul, Coval. Użytkownicy narzędzi tych marek przyznają, że chociaż ich jakość nie pozwala na profesjonalną, codzienną eksploatację, znakomicie sprawdzają się w przypadku weekendowego grzebania przy własnym samochodzie. Jeśli chodzi o najlepsze miejsce na zakupy, internauci zdecydowanie preferują kupowanie tanich narzędzi warsztatowych przez Internet. Zwykle wybierane są całe zestawy kluczy bezpośrednio w hurtowniach czy w sklepach ze specjalistycznym sprzętem warsztatowym i naprawdę bogatą ofertą.

Tanie narzędzia budowlane

Ostatnią grupę narzędzi, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego, to tanie narzędzia budowlane. Drobny remont czy konieczność wymiany jakiegoś elementu domu zmusza nas do skorzystania właśnie z takich narzędzi. Nie muszą być z najwyższej półki, renomowanych i polecanych przez fachowców marek – mają być niedrogi, funkcjonalne i od czasu do  czasu ułatwiać nam życie. Do tanich narzędzi budowlanych z pewnością możemy zaliczyć klucze nastawne czy klucze typu „S” np. firmy NEO, zestawy otwornic diamentowych czy zestawy do naprawy i wyrównywania fug od Wolfcraft czy powszechnie przydatne przy remoncie łazienki przyrządy do cięcia glazury, choćby również od Wolfcraft.

Czy kupowanie tanich narzędzi ma sens?

Jak najbardziej sensowne jest szukanie i kupowanie tanich narzędzi. Powodów jest kilka – przede wszystkim, jeśli nie jesteśmy profesjonalistami, będziemy z nich korzystać raczej sporadycznie. Przez to nasze narzędzia nie będą miały zbyt wielu okazji do nadmiernej eksploatacji. Tanie narzędzia wcale też nie oznaczają beznadziejnej jakości, jak się tego po nich powszechnie oczekuje. Faktycznie, ich trwałość będzie stosunkowo mniejsza, jednak nadal będą świetnie radzić sobie z zadaniami, jakie postawi przed nimi użytkownik.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze