Strona głównaPrzemysłPellet Olimp - opinie, cena, parametry, kaloryczność

Pellet Olimp – opinie, cena, parametry, kaloryczność

Na dworze, podobnie jak w polskiej gospodarce, zbierają się ciemne chmury i zwiastują nadchodzący deszcz. Ludzie w panice szukają nowych alternatyw dla ekogroszku, o który teraz tak trudno. Jeśli Ty posiadasz piec na pellet, to przynajmniej nie masz problemu z dostępnością. Dzisiaj przed nami pellet Olimp. Opinie o nim poznasz już poniżej i są one bardzo wartościowym źródłem informacji. Wspólnie sprawdzimy parametry tego pelletu, jego kaloryczność i jaka cena czeka Cię, jeśli zdecydujesz się na jego zakup.

W poszukiwaniu opinii zerkniemy na Ceneo i sprawdzimy, jak radzi sobie Olimp u innych użytkowników. Być może wahasz się i nie wiesz, który wybrać pellet – Lava, czy Olimp. Znajdziemy różnice, które pomogą Ci dokonać dobrego wyboru i najefektywniej ogrzeć Twój dom.

Sprawdź: Czy i kiedy stanieje ekogroszek? Nasze prognozy

Pellet Olimp –  opinie

Być może natrafiłeś niechcący w Internecie na pellet Olimp. Opinie to dobry sposób na sprawdzenie, czy to, co wpadło Ci w oko, faktycznie jest dobrej jakości i sprawdzi się dla Ciebie. Patrząc ogólnie pellet Olimp, opinie ma dobre. Jest on raczej chwalony i lubiony przez swoich użytkowników. Cenią oni szczególnie dużą kaloryczność i małą ilość popiołu, która powstaje podczas spalania. Na tonę pelletu jest to zaledwie kilka kilogramów. Użytkownicy potwierdzają dobre parametry, którymi chwali się Olimp na swojej stronie.

Na Ceneo nie znajdziemy szczególnie dużo aukcji pellet Olimp. Opinie też są tam raczej zdawkowe i nieszczególnie rozwinięte, ale są za to bardzo pozytywne. Docenione zostało to, że nie powstają podczas spalania spieki, które są częstym problemem w przypadku słabszej jakości opału, a także niewielka ilość popiołu. W dodatku pellet Olimp ma pozytywne opinie o czasie palenia i dużym cieple, jakie oddaje.

Pellet Olimp – opinie na forum

Zdecydowanie więcej niż z Ceneo można się dowiedzieć z opinii na forum, gdzie ludzie chętnie opisują swoje doświadczenia, problemy i wątpliwości, a także na nie odpowiadają. Pojawiają się tam dyskusje nawet sprzed kilku lat, dzięki czemu można zobaczyć, jak zmieniała się sytuacja marki. Od kiedy tylko pojawił się na rynku, pellet Olimp zyskał opinię bardzo dobrego paliwa ekologicznego.

Ludzie na forum często chwalą to, jak czyste jest ogrzewanie tym pelletem. Użytkownicy doceniają dobre parametry opału i zauważają jego wysoką kaloryczność pelletu Olimp. Opinie na forum polecają ten opał ze szczególnym uwzględnieniem jego wysokiej jakości. Mimo że, jego cena jest jedną z wyższych wśród pelletów, to jednak klienci nie mają wątpliwości, że jest ona tego warta. Nikt nie uskarża się na żadne problemy z tym produktem i wszystkie opinie są bardzo pozytywne. Jeśli pojawiają się jakieś problemy, raczej związane są z piecami, a nie opałem.

Zobacz: Ekogroszek Ogień – opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Testy, parametry, kaloryczność

Pellet Olimp – cena, parametry, kaloryczność

Sprawdźmy teraz jak wyglądają parametry pelletu Olimp i jak wysoka jest jego kaloryczność. Czy cena faktycznie jest tego warta? 

  • średnica: 6mm
  • kaloryczność: 18MJ/kg
  • bardzo niska zawartość popiołu < 0,7%, średnio 0,38%
  • wilgotność < 10%, średnio 6,2%
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Z kolei, jeśli chodzi o parametry samego pakowania pelletu, to jest on do kupienia w workach po 15 kg. Na jednej palecie mieści się 65 takich worków. Cena za worek to pomiędzy 44, a 55 złotych. Proporcjonalnie cena za jedną paletę wynosi 2800-3500 zł.

Pellet Olimp czy Lava?

Zanim zastanowimy się, który pellet – Lava, czy Olimp – jest lepszy, dowiedzmy się nieco więcej o tym drugim. Pellet Lava ma w zasadzie identyczne parametry co Olimp, jednak jego kaloryczność jest nieznacznie wyższa. Co ciekawe oba pelletu pochodzą od tego samego producenta – Stelmet – który znany jest wśród kupujących ze swojej dbałości o najwyższą jakość.

Jeśli chodzi o opinie, pellet Lava, czy Olimp są na tyle podobne, że użytkownicy nie widzą szczególnych różnic. Z opisu jednak wynika, że Olimp ma większą twardość niż Lava, przez co generuje mniejszą ilość popiołu podczas spalania, co przekłada się na czystość w piecu. Wszystko jednak zależy od przyzwyczajeń i własnych upodobań. Pewne jest to, że pellet – Lava, czy Olimp – są bardzo podobne i są gwarancją wysokiej jakości. 

Powyżej przedstawiłam Ci wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pelletu Olimp. Wiesz już, jakie ma parametry i na co zwracają uwagę inni konsumenci. Opinie o tym pellecie są naprawdę dobre. Użytkownicy szczególnie cenią sobie jego wysoką kaloryczność i małą ilość popiołu. Pellet Lava i Olimp pochodzą od tego samego producenta i mają podobnie dobre opinie. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze