Strona głównaPrzemysłEkogroszek Ogień - opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Testy, parametry, kaloryczność

Ekogroszek Ogień – opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Testy, parametry, kaloryczność

Ekogroszek Ogień – czy to właśnie on sprawi, że nasze piece poczują przeszywający żar? Żeby sprawdzić, czy ekogroszek Ogień to produkt, w który warto zainwestować swoje pieniądze, przedstawimy wam dzisiaj parametry (w tym kaloryczność), opinie na temat wersji Premium i Ultra, no i oczywiście spróbujemy się też dowiedzieć, z jakiej kopalni pochodzi ten ekogroszek. Nie ma na co czekać, przejdźmy do konkretów.

Jakie parametry ma ekogroszek Ogień? Jego parametry różnią się nieco od tych standardowych. Kaloryczność tego opału jest dość niska i wynosi 22-24 MJ/kg. Granulacja to od 8 do 25 mm, a zawartość siarki to zaledwie 0,1%. Producent gwarantuje, że spiekalność to 0 RI, a poziom popiołu nie powinien przekraczać 3%. Czy kaloryczność i inne parametry ekogroszku Ogień sprawiają, że podczas jego spalania serio czujemy ogień? Jak myślicie, co mówią opinie?

Zanim przejdziemy do tego, jakie opinie ma ekogroszek Ogień i Ogień Premium oraz Ogień Ultra, sprawdźmy, z jakiej kopalni pochodzi ten produkt. Być może zastanawiacie się, dlaczego to, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Ogień, jest ważne. Chodzi o to, że klienci chcą mieć pewność co do miejsca wydobycia opału, którym ogrzewają dom. Nie możemy przecież wspierać działań dyktatora. Wiecie, o czym mówię.

Z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Ogień? Producent, czyli Sibugolpl, donosi, że ekogroszek Ogień pochodzi z Syberii i gwarantuje, że jest to towar najwyższej jakości. Jak wiecie, Syberia znajduje się na terenie Rosji. Z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Ogień, Ogień Premium i Ogień Ultra? Jest on wydobywany z kopalni rosyjskich. Pochodzi z Rosji.

Sprawdź: Czy ekogroszek jest ekologiczny? Cała prawda o ekogroszku

Ekogroszek Ogień opinie i testy

Wiecie już, jakie parametry i kaloryczność ma ekogroszek Ogień. Wiecie też, że wydobywany jest z terenów należących do Rosji. W celach informacyjnych przybliżymy wam jednak, jakie opinie zbiera on w sieci.

Jakie opinie ma ekogroszek Ogień? Dość dobre. Opinie wskazują na to, że ekogroszek Ogień nie wytwarza czarnej sadzy, a jedynie drobny szary popiół. Przy podawaniu pojawiają się iskry, ale opał nie dymi, co dla klientów jest dużym plusem. Opinie mówią, że ekogroszek Ogień nie ma spieków, a znikoma ilość popiołu też jest na plus. Negatywne opinie wskazują jednak na to, że ekogroszek Ogień sprawia, że podczas palenia pojawia się woda w piecu i kominie.

Ekogroszek Ogień Premium opinie, co mówią w sieci?

Jakie opinie ma ekogroszek Ogień Premium? Opinie są dość przychylne. Internauci mówią o tym, że jego granulacja jest odpowiednia, a sam ekogroszek jest dość błyszczący i suchy. Podczas palenia, w kotle pojawia się siwy osad, ale nie jest on uciążliwy. Opinie wskazują na to, że ekogroszek Ogień Premium wytwarza grubszy popiół i jest go dosyć dużo. Co jeszcze mówią opinie? Ekogroszek Ogień Premium generuje dość pokaźne spieki. Jest to węgiel, który jest twardy.

Inne opinie wskazują na to, że ekogroszek Ogień Premium nie ma aż takiej kaloryczności, jak zapewnia producent, a dodatkowo ilość popiołu jest nieco większa od tej deklarowanej. Niektórzy wyrażają też swoją frustrację i piszą, że ekogroszek Ogień Premium strasznie brudzi piec popiołem i sadzą.

Zobacz: Ekogroszek Carbon – opinie, kaloryczność, cena, forum

Ekogroszek Ogień Ultra opinie na forum

Skoro znacie już opinie na temat ekogroszku Ogień i Ogień Premium, to przyszedł czas na ekogroszek Ogień Ultra… jakie ma opinie i co mówią klienci? Sprawdźmy to.

Opinie wskazują na to, że ekogroszek Ogień Ultra to produkt o różnej frakcji – na szczęście w worku nie ma miału i pyłu. Pozytywne opinie tylko potwierdzają, że ekogroszek Ogień Ultra pali się bezdymnie. Popiół, który wytwarza się przy spalaniu, jest sypki i przypomina puch. Dodatkowo ekogroszek Ogień Utra nie brudzi mocno pieca. Klienci i ich opinie wskazują na to, że Ogień Ultra spala się dobrze na małej mocy.

Co mówią mniej przychylne opinie? Jeden z klientów zaznacza, że Ogień Ultra dotarł do niego bardzo mokry, a dodatkowo, żaden z worków nie miał deklarowanej wagi. Część osób podkreśla również, że nie rozumie zachwytów nad tym ekogroszkiem.

Ogień kojarzy się z ciepłem i domowym ogniskiem, ale też z żarem negatywnych emocji i niebezpieczeństwem. Wiecie już wszystko, co może pomóc wam ocenić czy ekogroszek Ogień jest wart uwagi. Dacie szansę opałowi z Rosji? Mamy nadzieję, że odpowiedź jest jednoznaczna.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Niestety, w tamtym roku paliłem Ogień Ultra i naprade był rewelacyjny, popiół niższy niż 3%, moc super. A w tym nieszczęsnym sezonie węgiel za 3950 tona a tu szajs w porównaniu do zeszłorocznego. Niby pozamieniane wartości popiołu na ( do 6%) i moc chyba od 26 MJ ale to wszystko trzyma się tych gorszych wartości a popiół to jest chyba z 12 %. Zmierzę dokładnie to się pochwale ale jak się zacznie zima to pewnie codziennie będę wywalał popiół z gruzem bo ciężko nazwać to popiołem. W tamtym roku był sam pył. Uważam ze powinno to być sprzedawane pod inna nazwa. Kupiłem ostatni raz, nawet jak się czasy zmienia to nie zaufam już tej firmie. Na plus ładnie opakowane palety i worki całe. Węgiel przyszedł uważam ze szybko. Mam nadzieje ze kolejna tona będzie lepiej się palić

Najpopularniejsze