Strona głównaOgrzewanieCzy i kiedy stanieje ekogroszek? Nasze prognozy

Czy i kiedy stanieje ekogroszek? Nasze prognozy

Temat ekogroszku jest od dawna priorytetem dla Polaków. To, co wyprawia się na świecie, przeraża i wywołuje panikę. Od miesięcy z drżącym sercem obserwujemy wzrosty cen ekogroszku i zastanawiamy się, kiedy ekogroszek stanieje. Jednak one jedynie rosną jeszcze bardziej. Na dodatek opał jest nie tylko drogi, ale też trudno dostępny. Postawieni pod ścianą zastanawiamy się, kiedy będzie lepiej.

Wszyscy mają już dość ciągłych wzrostów cen ekogroszku. Zima coraz bliżej, a poprawy w dostępności, czy kosztach nie widać. Każdy zastanawia się, kiedy ekogroszek stanieje? Niestety o wiele lepszym pytaniem w tej sytuacji będzie, czy ekogroszek stanieje? W 2022 roku sytuacja jedynie się pogarszała i niestety nadal pogarsza. Jest jednak wiele osób, które przewidują światełko w tunelu. Czy będzie to pociąg, który ma nas rozjechać, czy przejście do lepszego okresu? Spróbujmy to sprawdzić. Zobaczmy też, co sądzą o tym inni internauci. 

Od razu ostrzegam, że prognozy tego, czy ekogroszek stanieje w 2022 roku, wyglądają jednak bardzo słabo. Praktycznie nikt nie wierzy, że mogłoby się to wydarzyć w przeciągu kilku miesięcy. Czy jednak do końca roku możemy liczyć na jakąkolwiek stabilizację cen, czy będą one ciągle rosły? 

Sprawdź: Ekogroszek czeski – opinie, czy warto?

Czy ekogroszek stanieje?

Według wielu to, czy ekogroszek stanieje, jest mało prawdopodobne. Niestety nie da się tego przekazać w łagodniejszy sposób. To, czy ekogroszek stanieje w 2022 roku, jest już w ogóle prawie niemożliwe i musiałby się zdarzyć naprawdę spory cud, żeby była na to szansa. Są jednak zwolennicy teorii, że jest szansa na spadek cen. Zawsze na wiosnę jest taki spadek, bo ludzie nie widzą potrzeby, by już wtedy zaopatrywać się na zimę, która przecież dopiero się skończyła. Największa panika, a co za tym idzie, najwyższe ceny są właśnie jesienią i zimą. 

W tym roku jednak nad wieloma domostwami wisi groźba tego, że  nie uda się im w ogóle kupić opału. Żeby się ogrzać, ludzie będą palić w piecach, czym popadnie. Nikt nie będzie myślał o ekologii ani czystości powietrza. Brak opału zmusi ludzi do skrajnych decyzji. Prognoza na zimę 2022/2023 jest niestety bardzo spartańska. Nie ma się co łudzić pytaniem, czy ekogroszek stanieje w 2022 roku. Na to nie ma szans. Nie, kiedy tak wiele zdesperowanych ludzi będzie go potrzebowało. Co gorsza, istnieje spore ryzyko, że ceny nadal będą rosły. 

Kiedy ekogroszek stanieje? Na jakikolwiek spadek można liczyć dopiero na wiosnę 2023 roku, choć nie będzie on w żadnym wypadku powrotem do cen sprzed kryzysu. Do takich wartości już nie wrócą.

Sprawdź: Ekogroszek Ogień – opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Testy, parametry, kaloryczność

Kiedy ekogroszek stanieje, czy zobaczymy niższe ceny jeszcze w 2022?

Omówiliśmy to, czy ekogroszek stanieje w 2022 roku. Jest to nie tyle nieprawdopodobne, ile niemożliwe, choć wszyscy trzymają kciuki, by sytuacja magicznie się odmieniła. Jeśli nie w 2022 roku, to kiedy ekogroszek stanieje? 

Jak pisałam wcześniej, jest niewielka szansa na spadek cen. Póki co, będą one jedynie rosły, a przynajmniej utrzymywały się w na obecnym poziomie. To kiedy ekogroszek stanieje, jest prognozowane na najwcześniej wiosnę 2023 roku, choć i tym razem nie jest to pewna informacja. Po ciężkiej zimie istnieje spora szansa, że ludzie wiosną nadal będą chcieli obkupić się na przyszłe sezony, by nie musieć znosić mrozów w kolejnych latach. Oczywiście nie wszyscy będą posiadali tego rodzaju dalekowzroczność i ceny faktycznie mogą odrobinę spać. 

Nie spodziewałabym się jednak wielkich obniżek, a już na pewno nie powrotu do dawnych cen. Przy ciągle rosnącej inflacji, nie ma się co łudzić o tonę ekogroszku za 1000 zł. 

Choć nie chcę być posłańcem złych wiadomości, uważam, że lepiej jest znać czekające nas realia i przygotować się na najgorsze. W najlepszym wypadku prognoza się nie sprawdzi i ceny ekogroszku spadną. Będzie to pozytywna niespodzianka. Zdecydowanie gorzej byłoby łudzić się piękną perspektywą, która potem się nie spełni. Najlepszym rozwiązaniem jest liczyć na poprawę sytuacji, ale być przygotowanym na najgorsze. Jedno jest pewne. Odpowiedź na pytanie, czy ekogroszek stanieje w 2022 roku, jest przecząca.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze