Strona głównaOpinie o firmachPiła łańcuchowa elektryczna — opinie, czy daje rade w terenie?

Piła łańcuchowa elektryczna — opinie, czy daje rade w terenie?

Piła łańcuchowa elektryczna to bardzo uniwersalne narzędzie, które wykorzystać można na różne sposoby. Przyda się osobom, mającym spory ogródek i na przykład drzewa lub sad wymagający regularnej pielęgnacji. Jest nieodzowna na budowie, do przycięcia na przykład desek. Powinna znaleźć się także w każdym warsztacie, bo może być przydatna do wykonania wielu zróżnicowanych prac. 

Piła łańcuchowa elektryczna opinie

Trzeba przede wszystkim rozprawić się z mitem: piła łańcuchowa w wersji elektronicznej niekoniecznie jest słabszą wersją tradycyjnej piły spalinowej. W wielu przypadkach może działać tak samo. Jedyną przeszkodą jest oczywiście dostęp do prądu w zróżnicowanym terenie, ale także z tym można sobie poradzić. Z pewnością da radę z pocięciem kawałków drewna w sposób nadający się do palenia nimi w kominku. Przy jej pomocy można także na przykład przyciąć gałęzie krzewu albo wykonać inne drobne  pracy, które musi robić każdy ogrodnik. Jeżeli masz takie plany, świetnie sprawdzi się piła łańcuchowa elektryczna. Opinie na temat tego rodzaju produktu zwracają uwagę właśnie na wygodę takich zastosowań.

Piła łańcuchowa elektryczna — jaką kupić?

Teraz, kiedy znasz już wiele zalet przemawiających za tym zakupem, czas zastanowić się, jaką piłę łańcuchową elektryczną warto kupić? Na rynku wybór jest oczywiście bardzo duży. Bardzo różnią się także ceny pomiędzy poszczególnymi produktami.

Marka Bosch jest bardzo popularna zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, ceniących jakość, chociaż nie najniższą cenę jej produktów. W linii niebieskiej, przeznaczonej dla profesjonalistów, znaleźć można model GKE 40 BCE 0601597703. Nie jest to sprzęt, który kupuje się tylko z myślą o użytkowaniu w przydomowym ogródku. Ma moc 2100 watów. Dzięki temu jest ona również bardzo wydajna. Świetnie sprawdzi się na przykład do rozcinania drewna na opał. Spośród  produktów zasilanych kablowo jest to z pewnością jeden z najmocniejszych sprzętów. Dlatego ten wybór jest bardzo dobry w klasie wysokopółkowych pił łańcuchowych elektrycznych. Opinie na jej temat potwierdzają, że jest to sprzęt z wysokiej półki. Jest także bardzo popularny, stąd liczne oferty sprzedaży właśnie tego produktu. Innym modelem, na który także warto zwrócić uwagę, jest Hitachi CS35Y. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad piłą łańcuchową: jaką kupić, zwróć uwagę na tę propozycję. Przede wszystkim jest ona nieduża i cicha, co świetnie sprawdzi się w domowych zastosowaniach. Nie jest także droga. Jednocześnie ma moc aż 2000 W, więc sięgają po nią także specjaliści. W tym modelu zastosowano zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe. Więc być może już znalazłeś odpowiedź na pytanie, jaką piłę elektryczną łańcuchową kupić. 

Inną propozycją na temat, jaką piłę elektryczną łańcuchową kupić, jest Makita UC3541A. Jest to maszyna o niedużej wadze 4,7 kilograma. Przyda się do pracy w sadzie i ogrodzie, a także do pozyskiwania drewna na opał, także w większych ilościach.  Osłona zespołu tnącego podwyższa poziom bezpieczeństwa tego urządzenia.

Jaka piła elektryczna łańcuchowa będzie dla ciebie najlepsza? To zawsze zależy od osobistych preferencji i tego, do czego dane narzędzie ma być używane. Piła łańcuchowa elektryczna: jaką kupić i jakie ma zastosowania dotyczy kwestii przede wszystkim użyteczności sprzętu. Dotyczy to, chociażby ceny. Warto pamiętać o tym, że piła łańcuchowa elektryczna jest tańsza od wielu modeli spalinowych, ale ma przy tym pewne ograniczenia. Nie można jej używać w oddaleniu od domu, gdzie nie ma zasilania. W mniejszym ogródku nie jest to problem, wystarczy długi przedłużacz. Natomiast jeżeli jesteś właścicielem sadu i dokonujesz wielu prac przy porządkowaniu drzew, cięciu gałęzi etc, być może lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zakupu piły spalinowej. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze