Strona głównaPoradyJak używać spirali do WC?

Jak używać spirali do WC?

Zatkana toaleta to jeden z problemów, którego rozwiązania chętnie nie podejmuje się żaden z domowników. Taka awaria wyklucza normalnie korzystanie z toalety. Jak przepchać toaletę? Jak używać spirali do rur w WC? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższej treści artykułu. 

Przepychanie toalety – jak sobie z tym poradzić?

Toaleta może zatkać się przez użycie zbyt dużej ilości papieru toaletowego, wyrzucenie do odpływu podpasek lub wkładek higienicznych, ręczników papierowych. Może tak się zdarzyć przez awarię spłuczki. Zatkana rura w toalecie to źródło szybko namnażających się bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Najgorsza sytuacja, jaka może Cię spotkać to wylewanie się wody z zapchanej toalety. Jak przepchać toaletę? Czasem skuteczne są domowe sposoby. Do odpływu wlej płyn do mycia naczyń i pozostaw na 15 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, zalej sedes ciepłą wodą. Następnie spuść wodę ze spłuczki. Ta metoda jest skuteczna w przypadku zapchania toalety przez papier toaletowy lub ręcznik papierowy. Kolejnym sposobem jest użycie sody oczyszczonej z octem. Po użyciu tej mieszaniny należy pozostawić ją na kilka minut i użyć spłuczki. 

Jak przepchać toaletę za pomocą środków chemicznych przystosowanych do zatorów w odpływach? Skutecznym preparatem jest Kret. Posiada on ogromną popularność, ponieważ radzi sobie z większością problemów. Podczas jego używania należy zachować szczególną ostrożność i założyć rękawiczki ochronne, ponieważ jest to silnie żrący środek. Pamiętaj jednak, żeby stosować się do zaleceń w instrukcji. Większa ilość Kreta, aniżeli zalecana, może pogorszyć sytuację. 

Do mechanicznego usunięcia powstałego zatoru możesz użyć metalowego wieszaka. Odegnij wieszak tak, aby była możliwość wsadzenia go do odpływu, następnie spróbuj udrożnić rury.

Często spotykanym gadżetem stojącym tuż obok szczotki toaletowej jest gumowy odtykacz. Ma charakterystyczną końcówkę, dzięki której zasysa on zalegające zawiesiny i w ten sposób udrożnia odpływ. 

Nowatorskim rozwiązaniem jest użycie pongtu, czyli południowokoreańskiego płaszcza, którego przykleja się do suchych krańców muszli. Przy spuszczeniu wody powstaje wybrzuszenie, a następnie naciska się na nie, co powinno wywołać odetkanie toalety.

Kolejną, najbardziej skuteczną metodą jest użycie spirali do WC. 

Jak posługiwać się spiralą do udrożniania WC?

Zastanawiasz się, jak używać spirali do WC? Jest to narzędzie specjalistyczne, dlatego nie każdy posiada je w swoim garażu. Jeśli jednak jesteś jego szczęśliwym posiadaczem to możesz być spokojniejszy. Rozwiążesz problem z zatkaną toaletą lada chwila. Istnieją różne rodzaje spirali do WC – ręczne, elektryczne, ciśnieniowe. Jak używać spirali do WC? Nie ma innego sposobu, jak włożenie spirali do odpływu i uruchomienie spirali. 

Ostatecznością może być użycie chemicznego preparatu z wodorotlenkiem sodu. Jest to jednak bardzo silny środek, przy którego używaniu należy zachować szczególną ostrożność.

Jeśli żaden ze sposobów nie pomógł to warto jest zwrócić się o pomoc do specjalistów. 

W celu zapobiegania takim sytuacjom, zapewnij stały dostęp do papieru toaletowego, aby nikt w nagłej sytuacji nie musiał sięgać po ręcznik papierowy lub chusteczki higieniczne, które prowadzą do zatkania się rury. Najlepiej będzie jeśli zainwestujesz w podajnik papieru toaletowego. Takie urządzenie skutecznie zapobiega używaniu nadmiaru papieru. Kolejny ważnym elementem, który powinien znajdować się w Twojej łazience jest kosz na śmieci. Wyrzucenie podpasek higienicznych, tamponów, czy wkładek do toalety to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania zatorów. Niestety przy tego typu awariach najczęściej trzeba używać spirali do WC.

Zatkana muszla klozetowa to niestety jedna z częstszych pojawiających się awarii. Zmaganie się z nią nie należy do przyjemnych zadań, jednak nie ma co zwlekać. Należy jak najszybciej pozbyć się problemu, ponieważ woda może rozprzestrzenić się na całą łazienkę, a nawet na pozostałe pomieszczenia. Jak się domyślasz woda z toalety nie jest czysta, co wiąże się z pozostawieniem po sobie przykrych zapachów i mnóstwa bakterii.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze