HomeDIYŁóżko z palet - jak zrobić?

Łóżko z palet – jak zrobić?

Łóżko z palet to dobry sposób na recykling. Zamiast kupować nowe meble, można wykorzystać do tego celu proekologiczne metody. Przykładem może być wykonanie łóżka z europalet. Jak zrobić łóżko z palet? Nie jest to trudne, wystarczy wcześniej przygotować projekt takiego łóżka z palet i zakupić materiały lub skorzystać z dostępnych. Świetnym rozwiązaniem designerskim okazuje się łóżko sypialniane z palet. Taki element we wnętrzu na pewno nada uroku i odmienności pomieszczeniu. Ale pomysł łóżka sypialnianego z palet sprawdzi się w pokoju dziecięcym jak łóżko dla dziecka. W tym wypadku również wystarczy przygotować odpowiednią ilość palet i można położyć materac na paletach. Jak zrobić łóżko z palet z szufladami? Łóżko z palet z szufladami to świetny pomysł na mebel, ale również możemy stworzyć również miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Pomysł łóżka z palet zaczyna cieszyć się dobrymi opiniami. Wystarczy kupno materaca lub w dwóch i możemy, bez potrzeby skręcania łóżka, stworzyć miejsce do spania. Jeżeli chodzi o projekt łóżka z palet, to tutaj mamy szerokie pole do popisu. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, w jaki sposób chcemy zaaranżować naszą sypialnie. Łóżko sypialniane z palet nie musi być nudne, palety można pomalować na dowolny kolor, chociaż większość opinii jest zgodnych, że lepiej pozostawić łóżko z europalet w naturalnym kolorze drewna. To samo w przypadku łóżka z palet dla dziecka. W tym celu można zamontować barierki, aby dziecko nie wypadło i nadać mu ciekawy wydźwięk za pomocą farby. Interesującym pomysłem jest na łóżko z palet jest podświetlenie. Można do tego celu wykorzystać oświetlenie ledowe, ale wiele osób korzysta z lampek choinkowych.

Jak zrobić łóżko z palet krok po kroku

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego materiału do budowy łóżka. Najlepsze okazują się europalety. Ich wymiary to 120 cm długości, 80 cm szerokości oraz 14,4 cm wysokości. Grubość desek, z których zostały wykonane europalety to 22 milimetry. Dzięki temu wytrzymują one ciężar do 800 kilogramów. Masa europalet wynosi 25 kilogramów. Drugim krokiem jest zakup palet. Aby kupić odpowiednią ilość europalet na łóżko, należy wcześniej przygotować projekt łóżka z palet. Jeżeli decydujemy się na łóżko z jednej warstwy palet, wystarczą do tego celu cztery palety. Jest to wystarczająca ilość palet, aby móc położyć materac na paletach. Kolejnym krokiem do zrobienia łóżka z palet jest oczyszczenie ich powierzchni za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Następnie należy wysuszyć europalety, ponieważ są one zbyt wilgotne bardzo często. Jeżeli palety wyschną, można wziąć się za impregnację europalet lub ich malowanie. Po wykonaniu tej czynności, można przygotować zagłówek do łóżka z palet. Do tego celu możemy użyć pianki tapicerskiej. Dużo osób decyduje się na łóżko z palet podwójnych, w tym celu możemy się pozbyć niektórych desek, dzięki czemu uzyskamy ramę łóżka. Ostatnim krokiem jest wybór materaca do łóżka sypialnianego z palet.

Łóżko z palet – opinie

Łóżko z palet euro to jeden z najpopularniejszych mebli wykonywanych z palet. Opinii na ten temat jest wiele, znaleźć można zwolenników takiego rozwiązania, ale także osoby, którzy nie są przychylni do takiego pomysłu. Jednak więcej jest pozytywnych opinii na temat łóżek z palet. Jest to świetne rozwiązanie jako łóżko sypialniane, ale także ciekawym pomysłem jest wykonanie łóżka z palet dla dziecka. Dodatkowo można użyć różnych konstrukcji i stworzyć na przykład łóżko z palet z szufladami, czy podłączyć podświetlenie. Innym rozwiązaniem jest wykonanie zagłówka lub wnęki nad głową i tam umieścić podświetlenie. Jeżeli już wiemy, jak zrobić łóżko z palet krok po kroku, to nie pozostaje nic innego, jak podjęcie się tego wyzwania. Wystarczy, że przygotujemy sobie projekt takiego łóżka i możemy zacząć rozglądać się za potrzebnymi paletami. Najlepsze okażą się się właśnie palety euro. Są one ogólnodostępne i znalezienie, czy kupno takich palet nie powinno stanowić większego problemu. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze