HomeOZERanking falowników fotowoltaicznych

Ranking falowników fotowoltaicznych

W obecnych czasach pozyskiwanie czystej energii, która pochodzi z odnawialnych źródeł, staje się coraz bardziej popularnym i ekonomicznym rozwiązaniem, w ten sposób inwestorzy chętnie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznych. W momencie, kiedy dokonujemy wyboru tego, jaki dokładnie zestaw solarny wybrać, warto również zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrej jakości falowników. Przede wszystkim falowniki to ważne urządzenie, które wchodzi w skład każdej instalacji fotowoltaicznej, jest on głównie odpowiedzialny za przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, który będzie wykorzystywany w gospodarstwach domowych. Falowniki do fotowoltaiki mają również inną nazwę – inwertery. Na forum, w sieci pojawia się wiele zapytań, które odnoszą się do tego, jaki falownik do fotowoltaiki wybrać i czym dokładnie się różnią. Najczęściej te elementy różnią się od siebie jakością wykonania oraz wydajnością, dodatkowo w związku z pojawiającymi się pytaniami, postanowiliśmy zebrać i przygotować ranking falowników fotowoltaicznych. Przede wszystkim przygotowany przez nas ranking pozwoli na wybranie najlepszego inwertera do Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Ranking producentów falowników do fotowoltaiki

Zdecydowana większość fachowców w odpowiedzi na pytanie o najważniejsze cechy, które znajdują się w instalacji fotowoltaicznej, odpowiada na forum tak samo, że to falowniki do fotowoltaiki stanowią najważniejszą funkcję w układzie całej instalacji. Przede wszystkim odpowiadają za przetwarzanie czystej energii, która jest pozyskiwana z modułów fotowoltaicznych, w prąd zmienny, który jest ostatecznie wykorzystywany w domowej instalacji. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy ranking falowników fotowoltaicznych i podpowiemy, jaki najlepiej falownik do fotowoltaiki wybrać.

W pierwszej kolejności warto wymienić w rankingu markę SMA, która jest producentem falowników i inwerterów do fotowoltaiki. Przede wszystkim marka ta prowadzi swoją działalność od 1981 roku. Największą specjalizacją tego przedsiębiorstwa, jest dostarczanie wysokiej jakości falowników do fotowoltaiki. Dzięki wieloletniej działalności, SMA wypracowała renomę i wiele pochlebnych opinii na forum. Charakterystyczną cechą falowników tej marki, to przede wszystkim wysoka jakość wykonania. Producent SMA wykorzystuje zaawansowaną i innowacyjną technologię w trakcie procesu produkcji. W rezultacie produkty SMA to bezpieczeństwo całej instalacji fotowoltaicznej. W przypadku pojawiających się awarii, firma SMA dostarcza zastępcze urządzenia nawet do 7 dni.

Kolejna marka znajdująca się w naszym rankingu falowników fotowoltaicznych, to Fronius. Przede wszystkim marka Fronius została założona w 1945 roku, w Austrii. Przedsiębiorstwo już od wielu lat specjalizuje się w produkcji podzespołów do fotowoltaiki, m.in. falowniki i inwertery. Dzięki wypracowanej renomie i długoletniej działalności, produkty tej marki charakteryzują się wysoką wydajnością i zyskują pozytywne opinie na forum. Najczęściej falowniki tej firmy podlegają gwarancji, która wynosi nawet siedem lat.

SolarEdge to izraelski producent, które nie bez kozery znalazł się w naszym rankingu falowników fotowoltaicznych. Przede wszystkim SolarEdge specjalizuje w produkcji falowników do fotowoltaiki, które obejmowane są dwunastoletnią gwarancją. W ten sposób wywnioskować można, jak wytrzymałe są te elementy, które wychodzą z taśm produkcyjnych tej firmy, dlatego cieszą się tak dużą popularnością na forum. Dodatkowo elementy te posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań, takie jak: konfiguracja instalacji fotowoltaicznej przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji.

Umieściliśmy również w rankingu falowników fotowoltaicznych markę Huawei. Z pewnością markę wiele osób kojarzy z rozwiązaniami, które oferuje w branży telekomunikacyjnej. Przedsiębiorstwo Huawei to chiński gigant technologiczny, poza telekomunikacją zajmuje się również produkcją elementów do fotowoltaiki. Marka Huawei oferuje wysokiej klasy falowniki i inwertery, które cechują wysokie możliwości ochrony całej instalacji fotowoltaicznej, w tym przypadku urządzenia wykrywają uszkodzenia łańcuchów DC oraz potrafią namierzyć awarię w postaci pojawienia się łuku elektrycznego. Na forum pojawia się wiele pozytywnych opinii o falownikach tej marki, dodatkowo producent udziela, aż dziesięcioletniej gwarancji na te produkty

Jaki falownik/inwerter do fotowoltaiki wybrać?

W takim razie, jaki falownik i inwerter do fotowoltaiki wybrać opierając się na powyższym rankingu? Przede wszystkim podczas wyboru falownika do fotowoltaiki wszystko zależy od wielkości instalacji fotowoltaicznej. Swój wybór powinien być oparty na takich elementach jak niezawodność, wytrzymałość, wysoki stopień szczelności oraz to, żeby takie produkty posiadały niezbędne certyfikaty. Wiele wymienionych wyżej w rankingu marek falowników fotowoltaicznych spełnia te wszystkie cechy, dlatego bez względu na który falownik się zdecydujesz, każda z nich oferuje bezpieczeństwo, komfort w użytkowaniu i wieloletnią gwarancję. Największą różnicą jest głównie cena tych produktów, do tych najdroższych zalicza się falowniki w marki SMA.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze