HomeOZEZeversolar - opinie

Zeversolar – opinie

Decyzja o założeniu instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwach domowych staje się coraz bardziej powszechną formą inwestycji. Jest to głównie spowodowane tym, że z roku na rok ceny prądu elektrycznego wzrastają, dlatego społeczeństwo szuka alternatyw w postaci fotowoltaiki. Przede wszystkim instalacje zapewniają duże oszczędności i są bezobsługowe. Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli PV, ogniw fotowoltaicznych i falowników. Kluczowym elementem instalacji fotowoltaicznej są falowniki, inaczej zwane inwertery. To właśnie one są odpowiedzialne za przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, który w ostateczności może być wykorzystywany w naszych gospodarstwach domowych.

Falowniki są również odpowiedzialne za zmianę częstotliwości oraz napięcia uzyskanego prądu zmiennego, w ten sposób mogą one regulować prędkość obrotową oraz dokładny moment obrotowy silników indukcyjnych, które napędzają to urządzenie. W związku z tym ważne jest to, aby takie urządzenia były jak najlepszej jakości i wytrzymałe. W dzisiejszym wpisie omówimy falowniki producenta Zeversolar, sprawdzimy dokładnie jakie można znaleźć opinie na forum, jaka jest cena falowników i jakie informacje znajdziemy w instrukcji.

Zeversolar – opinie, forum

W takim razie, jakie można znaleźć opinie na forum o marce Zeversolar? Przede wszystkim firma marka Zeversolar to chiński producent, który swoją działalność prowadził od 2007 roku. Producent ten specjalizował się głównie w produkcji prostych i ekonomicznych falowników, które były wykorzystywane w instalacjach fotowoltaicznych, dodatkowo zajmowała się również sprzedażą oprogramowania i niezbędnych narzędzi, dzięki którym można było monitorować instalacje fotowoltaiczne, te rozwiązania przyczyniły się do tego, że na forum pojawiały się pochlebne opinie. Po pięcioletniej działalności firma została przejęta przez przedsiębiorstwo SMA.

W 2019 roku niemieckie przedsiębiorstwo SMA, które przejęło markę Zeversolar, postanowiło wycofać się całkowicie i zaprzestać produkcję falowników tej marki. W ten sposób pojawiło się w sieci wiele negatywnych opinii i obaw, które dotyczyły gwarancji. Wychodząc naprzeciw przedsiębiorstwo SMA potwierdziła w oficjalnym liście, które rozesłała do klientów, że będzie kontynuować przyszłe gwarancje oraz pełny serwis zgodnie z obowiązującą umową, nawet po zakończeniu działalności marki Zeversolar.

Falowniki pomimo zamknięcia działalności marki Zeversolar wciąż były dostępne na rynku, z racji wyprzedaży tych produktów pojawiały się one w atrakcyjnych cenach.

Falowniki Zeversolar – opinie, cena

Zeversolar niegdyś produkowała dobrej jakości falowniki, które cieszyły się sporą popularnością, zyskiwały na forum pozytywne opinie i były dostępne w przystępnej cenie. Obecnie na rynku znajduje się już nie wiele produktów tej firmy, jednak znaleźć można w sieci oferty falowników modelu TLC 4000, które charakteryzują się wysoką wydajnością. Falowniki TLC 4000 były najczęściej wykorzystywane w domowych instalacjach fotowoltaicznych. Na forum pojawia się wiele komentarzy, które odnoszą się do tego, że falowniki TLC 4000 mają dodatkową możliwość konfiguracji i instalacji szerszego zakresu napięcia wejściowego. Cena falowników modelu TLC 4000 najczęściej waha się w okolicach 6000 złotych, dodatkowo po zakupie przyznawana jest pięcioletnia gwarancja.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 COMMENT

  1. Autor tylko zapomniał najważniejszego napisać falowniki te nie mają certyfikatów RfG i nigdy nie będą mieć, więc żaden operator nie da zgody na ich podłączenie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze