Strona głównaOZECzy warto wybrać produkty Sofar Solar?

Czy warto wybrać produkty Sofar Solar?

Falowniki i inwertery fotowoltaiczne to te podzespoły, które mają istotne znaczenie w układzie fotowoltaicznym i stanowią pewnego rodzaju „serce” takiej instalacji PV. Przede wszystkim najważniejszym zadaniem takich urządzeń jak inwertery czy falowniki jest to, aby przetwarzać prąd stały, który jest wytwarzany przez cały moduł PV, na prąd zmienny. W rezultacie energia ta jest wykorzystywana ostatecznie w gospodarstwach domowych, by zasilać niezbędne do przetrwania urządzenia. Przede wszystkim warto pamiętać również o tym, że w skład tego systemu wchodzą układy wejściowe, które mają za zadanie łączyć moduły PV, układy sterujący i zabezpieczające. To wszystko przyczynia się do tego, że układy te zapewniają prawidłową komunikację między inwerterem, a urządzeniami. Na rynku znajduje się wiele producentów, którzy dostarczają te niezbędne podzespoły do układów fotowoltaicznych, jednak często pojawia się pytania odnośnie tego, którego producenta wybrać. W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę firmę Sofar Solar, sprawdzimy co to za firma i jakie można znaleźć opinie nt. inwerterów i falowników.

Sofar Solar – opinie o firmie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie w sieci nt. przedsiębiorstwa Sofar Solar? Przede wszystkim producent ten istnieje na rynku od 2012 roku, i jest ona traktowana jako spółka zależna od przewodniej grupy Sofar, która jest zlokalizowana w Chinach. Przede wszystkim Sofar Solar jest producentem inwerterów i falowników do użytku komercyjnego i mieszkaniowego. Na stronie producenta znaleźć można informacje o parametrach technicznych tych urządzeń. To na co warto zwrócić uwagę, to wielkość firmy, przede wszystkim Sofar Solar jest zaliczana do jednych z pięciu największych producentów, którzy zajmują się produkcją falowników i inwerterów w Azji. Po wkroczeniu na polski rynek energetyczny firma w dość szybkim czasie zyskała reputację producenta, którego cechuje niezawodność oraz wydajność.

Przede wszystkim Sofar obecnie jest jedną z najpopularniejszych grup, która specjalizuje się w produkcji falowników i inwerterów, w ten sposób w sieci znaleźć można wiele pozytywnych opinii. W sieci krążą również negatywne opinie użytkowników, którzy przed zaopatrywaniem się w produkty Sofar Solar, dlatego że są niskiej jakości i zostały wyprodukowane w chinach. W tym przypadku warto podkreślić to, że nie powinno się sugerować napisem umieszczonym na produkcie, czyli „Made in China”, ponieważ ten kraj produkuje również wiele dobrej jakości produktów, do których zaliczają się również inwertery i falowniki Sofar Solar.

Inwerter i falownik Sofar Solar – opinie o produktach

Przede wszystkim inwertery i falowniki producenta Sofar Solar zyskały olbrzymią popularność w 2019 roku, w momencie kiedy popyt znacznie wzrósł na tego typu podzespoły. Przede wszystkim zyskały one pozytywne opinie wśród klientów ze względu na wytrzymałość, łatwy montaż i stosunkowo niską cenę. Dodatkowo Sofar Solar zorganizował konkurs dla instalatorów inwerterów i falowników, w którym była możliwość wygrania wycieczki do Chin, tam z kolei można było uczestniczyć i zapoznać się z całą linią produkcyjną i zobaczyć od kuchni procesy powstawania tych elementów. To w pewien sposób spowodowało, że instalatorzy z myślą o wygranej chętniej korzystali z produktów Sofar Solar.

Sofar Solar to przedsiębiorstwo, które przykłada szczególną uwagę na relacje z klientami, dlatego w sieci pojawia się tak wiele pozytywnych opinii. W ten sposób przedsiębiorstwo to systematycznie wdraża spolszczone oprogramowanie do kolejnych modeli inwerterów i falowników „KTLX”. Dodatkowo producent rozszerza i uzupełnia stale swoją ofertę o kolejne produkty, w tym przypadku wprowadzono również dość innowacyjne rozwiązanie falownika hybrydowego, który został oznaczony specjalnym symbolem G3. Falowniki i inwertery tej serii cechuje niezwykle mała waga, w rezultacie stają się one o wiele łatwiejsze i wygodniejsze do montażu. Przede wszystkim Sofar Solar zyskuje dość pochlebne opinie z tego względu, że produkty są stale dopracowywane o nowe rozwiązania, kwestie techniczne i oprogramowanie, by w pełni zaspokoić potrzeby swoich klientów.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Szanowny autorze, proponuję więcej uwagi przy pisaniu.
    Nie wiedziałam, że producent już ponad 1900 lat jest na rynku.
    Poza tym bezwartościowy ten artykuł jest kompletnie….
    a te wycieczki – no brawo, naprawdę gdy szukam opinii o produkcie – to mnie zainteresuje…

Najpopularniejsze