Strona głównaOZERanking paneli fotowoltaicznych

Ranking paneli fotowoltaicznych

Decydując się na wyposażenie naszego domu w dobre panele fotowoltaiczne przede wszystkim zadajemy sobie pytanie z usług której firmy montującej panele fotowoltaiczne mamy skorzystać, abyśmy byli zadowoleni. Obecnie na rynku można wybierać wśród najlepszych i największych firm fotowoltaicznych w Polsce, które prześcigają się w swoich ofertach. Dla przyspieszenia decyzji przygotowaliśmy dla Państwa ranking producentów, które produkują naszym zdaniem wyłącznie dobre panele fotowoltaiczne. Nie zabraknie także polskich producentów, którzy zaczynają zajmować coraz wyższe pozycje na rynku jako dobrej jakości firmy fotowoltaiczne.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Na początku zastanówmy się jakim wymaganiom ma sprostać nasza przyszła fotowoltaika i jak ją dobrać. Na początek należy przeanalizować jakie jest zużycie energii rocznie jako gospodarstwo domowe. Zamontowane dobre panele fotowoltaiczne powinny być dobrane tak, aby na roczne zużycie 1000kWh przypadało 1,25 kWp mocy wytwarzanej przy pomocy ogniw fotowoltaicznych znajdujących się w module. 

Przy wyborze paneli oferowanych przez największe firmy fotowoltaiczne w Polsce trzeba uwzględnić także warunki w jakich nasza przyszła fotowoltaika będzie działać. Duże znaczenie mają warunki klimatyczne i miejsce jakie panele fotowoltaiczne będą zajmować. Z reguły ich analizą i odpowiednimi wyliczeniami zajmują się firmy fotowoltaiczne. Warto zdawać sobie sprawę, że wpływ na możliwości instalacyjne ma:

  • powierzchnia dachu bądź gruntu
  • ekspozycja względem słońca
  • możliwość wystąpienia zacienienia
  • kąt nachylenia połaci
  • pokrycie dachu

Jakiej firmy panele fotowoltaiczne wybrać? – Ranking paneli fotowoltaicznych 2021

Wśród wszystkim firmy zdecydowanie można znaleźć te, których fotowoltaika firmy wyróżnia je pod wieloma względami. My ocenialiśmy przede wszystkim jakość i wydajność jakie panele fotowoltaiczne mogą posiadać.

LG, Korea Południowa

Wśród swojej szerokiej oferty urządzeń elektrycznych, firma zajmuje się także fotowoltaiką. Szukając jakiej firmy panele fotowoltaiczne wybrać jest to firma, z którą stykamy się najszybciej. Nic dziwnego, bowiem LG jest jednym z największych firm fotowoltaicznych w Polsce oraz na całym świecie. Obecnie są to najmocniejsze panele fotowoltaiczne na rynku. Charakteryzują się bardzo dobrą sprawnością i wytrzymałością. Dodatkowo firma LG zapewnia długą gwarancję na panele fotowoltaiczne. Mają bardzo dobre opinie klientów.

Panasonic, Japonia

Podobnie jak LG, tak i firma Panasonic oferuje klientom także najmocniejsze panele fotowoltaiczne. Są oni zdecydowanie pionierami w technologii fotowoltaicznej. Jako producenci paneli fotowoltaicznych kładą nacisk na wysoką sprawność swoich produktów oraz uzyskaniu jak największej efektywności przy jak najmniejszej powierzchni. Inne firmy montujące panele fotowoltaiczne mogą wiele się uczyć od firmy Panasonic, którzy są zdecydowanie pionierami qw tej dziedzinie.

Bruk-Bet, Polska

Nasz ranking paneli fotowoltaicznych nie mógłby nie uwzględnić tej polskiej firmy. Inne największe firmy fotowoltaiczne w Polsce powinny się z nią liczyć. Bruk-Bet jest najwyżej w rankingu polskich producentów paneli fotowoltaicznych. Zastanawiając się jakiej firmy panele fotowoltaiczne wybrać warto rozważyć ich ofertę. Fotowoltaika firmy wyróżnia się bardzo dobrą wytrzymałością, a przy tym ceny są bardzo przystępne. Ze względu na szybką dostępność jak i jakość, jaką oferują panele fotowoltaiczne firmy Bruk-Bet są one coraz częściej wybierane przez klientów w Polsce.

Ja-Solar, Chiny

Firma Ja-Solar jest największą chińską firmą fotowoltaiczną w Polsce. Ich panele fotowoltaiczne nie wykazują żadnych słabych punktów, a wręcz mają dużo zalet. Są niezawodne i bardzo wydajne, dlatego nasz ranking ogniw fotowoltaicznych musiał uwzględnić tę firmę. W bogatej ofercie Ja-Solar każdy ma możliwość dobrania ich uwzględniając swoje warunki.

ZNShine, Chiny

Kolejną firmą pochodzenia chińskiego, która zasłużyła sobie na miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych jest firma ZNShine. Gwarancję jakości potwierdza zewnętrzny zakład ubezpieczeń co daje realne poczucie bezpieczeństwa. Na swoją wartość i uznanie Ci producenci paneli fotowoltaicznych ciężko zapracowali. Zastosowanie w konstrukcji najnowszych technologii pozwoliło na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności. Tak powstał ich flagowy produkt wyróżniający się rzadko spotykaną wydajnością. Przy tak dobrych panelach fotowoltaicznych firma ZNShine posiada przystępną ofertę oraz zapewnia długą gwarancję.

Selfa, Polska

Miło nam wymienić w rankingu kolejnych polskich producentów paneli fotowoltaicznych. Działają oni na rynku stosunkowo niedawno, jednak udało im się wyrobić o sobie opinii wśród klientów jako jednych z najmocniejszych paneli fotowoltaicznych. Ich dobre panele fotowoltaiczne są przede wszystkim efektywne i wykonane z najwyższej jakości elementów. 

Wybierając firmy montujące panele fotowoltaiczne warto zasięgnąć opinii ekspertów. Trzeba liczyć się z tym, że jest to inwestycja na lata i to z jakiej firmy panele fotowoltaiczne wybierzemy będzie miało wpływ na cały okres czasu użytkowania. Warto porównać ofertę różnych firm uwzględniając posiadane możliwości i warunki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze