Strona głównaOgródRanking kosiarek spalinowych

Ranking kosiarek spalinowych

Używanie kosiarek spalinowych z napędem jest o tyle wygodniejsze w porównaniu do kosiarek elektrycznych, ponieważ nie musimy się borykać z problemem ciągnącego się kabla. Dodatkowym plusem kosiarek spalinowych z napędem jest fakt, że nie potrzeba siły do ich napędzania, ponieważ urzadzenie wyposażone jest w przekładnie kątową. Często wyposażone są w przycisk, który umożliwia uruchomienie kosiarki. Jest to bardzo komfortowe, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią koszenia. Według rankingu kosiarek spalinowych z napędem, najlepsza okazała się kosiarka spalinowa B&S 750EX 53 cm. Posiada złączkę do mycia agregatu, ergonomiczną rączkę z miękkim uchwytem, zapewniająca wygodę koszenia, duży kosz ze wskaźnikiem napełnienia, a także duże zwrotne koła. Dodatkowo cztery systemy koszenia do wyboru. Innym modelem dosyć popularnym jest Honda HRG 466 SKEP. Ekonomiczna kosiarka spalinowa, z jednocylindrowym silnikiem. Posiada układ automatycznego ssania. Dodatkowo wyposażona w regulację wysokości koszenia. Ranking kosiarek spalinowych z napędem 2020 roku wygrywa kosiarka marki Honda Hrx 537 Vke. Cena tej kosiarki jest bardzo wysoka, jednak producent zapewnia nam moc 190 cm3/ 5 KM. Szerokość robocza to aż 53 centymetry, a więc duży obszar możemy skosić jednocześnie. W wyposażeniu kosiarki mamy 88 litrowy kosza, a także siedmiostopniową regulację wysokości, która mieści się od 20-101 mm. Jest to bardzo profesjonalna kosiarka, która znajdzie wykorzystanie na dużych powierzchniach, a także zapewni wysoką wydajność i wytrzymałość na długie lata. 

Ranking kosiarek spalinowych bez napędu

Z kolei kosiarki spalinowe bez napędu wymagają napędzanie ich za pomocą siły rąk. Cechą szczególną jest ich niższa cena w porównaniu do kosiarek spalinowych z napędem. Świetnie sprawdzą się na małych trawnikach. Najlepszą kosiarką spalinową bez napędu okazuje się Makita 4817. Jest ona jednocześnie numerem 1 w rankingu kosiarek spalinowych bez napędu. Znajduje się w średniej kategorii cenowej. Kosiarka o mocy silnika to 140 cm3/4,5 KM. Szerokość robocza to 48 cm. Posiada regulację wysokości. Równie popularną okazuje się kosiarka spalinowa marki Hecht 540. Dobrze wykonana, ma bardzo dobre parametry techniczne. Posiada pojemny kosz, silnik o mocy 2,5 KM, regulowaną wysokość koszenia. Szerokość koszenia wynosi 41 cm. Dodatkowo posiada primer, który przyspiesza rozruch nawet w przypadku zimnego silnika. 

Ranking kosiarek spalinowych do 1500 złotych

Kosiarki do kwoty 1500 złotych jest już sprzęt bardzo wykwalifikowany, który pomoże nam utrzymać trawnik w nienagannym stanie. Przeznaczone są dla osób, które cenią sobie niezawodność sprzętu, ale również dużą wytrzymałość. Kwota 1500 złotych, to ostatnia grupa cenowa kosiarek, które znajdą zastosowanie w ogródkach przydomowych, ale także spełnią się jako profesjonalny sprzęt. Przydadzą się do trawników o dużych powierzchniach. W rankingach kosiarek do ceny 1500 złotych zestawione są najlepsze, najbardziej wydajne kosiarki, które parametrami różnią się między sobą niewiele. Jedynym kryterium może być napęd lub jego brak. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających mały ogród jest kosiarka elektryczna z napędem marki Hecht 1863 S. Posiada bardzo mocny silnik, przy niskim poborze energii. Kosiarka marki Gardena 380 EC 4028-20. Również model elektryczny, silnik 400 W. Jest to niewielka kosiarka spalinowa, waży około 11 kg. Zaletą są duże koła, umożliwiające manewrowanie, szczególnie po nierównym chodniku.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze