Strona głównaPoradyPrzepisanie licznika prądu po śmierci - od czego zacząć?

Przepisanie licznika prądu po śmierci – od czego zacząć?

Posiadanie własnościowego mieszkania wydaje się być spełnieniem marzeń wielu ludzi, jednak co w momencie kiedy otrzymujesz mieszkanie w spadku po zmarłej, bliskiej Ci osobie? Formalności jakie należy dopełnić przy procedurze przepisania mieszkania zdają się nie mieć końca, a okoliczności dodatkowo sprawiają, że nie jest to wtedy najważniejszy temat dla nowego nabywcy mieszkania. Przepisanie licznika prądu po śmierci poprzedniego właściciela jest jednym z tych obowiązków, które są konieczne do spełnienia, aby w przyszłości móc ze spokojem korzystać z otrzymanego mieszkania. 

Przepisanie licznika możesz zrobić online w PGE – sprawdź.

Jak przepisać prąd na nowego właściciela?

Przepisanie licznika elektrycznego na inna osobę dzisiaj jest znacznie bardziej przystępne, a cała procedura została znacznie skrócona czasowo, ponieważ przepisanie prądu na nowego właściciela  może dzisiaj zająć nawet 15 minut. Chcąc poprawnie dokonać wszystkich formalności należy się do tego procesu odpowiednio przygotować i warto wcześniej zadać o to, aby posiadać wszystkie konieczne dokumenty, w momencie rozpoczęcia postępowania.
Nowy właściciel mieszkania powinien posiadać skan dokumentu, który jest potwierdzeniem dziedziczenia posiadłości po zmarłym kliencie konkretnej firmy dostarczającej prąd. Najlepiej jest posiadać postanowienie sądowe, lub dedykowany akt poświadczający dziedziczenie mieszkania. 

Następnie należy przygotować dane licznika, jego numer i adres pod którym znajduje się posiadłość, a także konieczny jest pesel poprzedniego właściciela. 

Jak przepisać licznik prądu? 

Przepisanie licznika prądu po śmierci poprzedniego właściciela nie jest już czasochłonnym procesem  w momencie kiedy nowy nabywca posiada wyżej wymienione dokumenty, kolejne etapy w dużej mierze dzisiaj dzieje się online. Wiele firm  oferuje już takie rozwiązania między innymi:  innogy, energa czy tauron. Przepisanie umowy po śmierci wiąże się również z wyborem nowej oferty dostarczania energii, która będzie odpowiadała konkretnym wymaganiom nowego nabywcy nieruchomości. Dostarczanie dokumentów i umów odbywa się wirtualnie, więc przepisanie licznika elektrycznego na inna osobę można dzisiaj załatwić bez wychodzenia z domu. 

Z pomocą przy tego typu formalnościach dziś przychodzi już wiele film, które sprawnie pokierują całą prodcedurą. Wpisując w wyszukiwarkę Google takie zapytania jak: jak przepisać licznik prądu, przepisanie licznika elektrycznego na inna osobe, jak przepisać prąd na nowego właściciela lub też korzystając z wiedzy jaka firma obsługuje dane mieszkanie wystarczy dodać konkretną nazwę do wyszukiwania czyli np. energa lub tauron przepisanie umowy po śmierci i od razu w pierwszym wynikach możemy znaleźć opisane procedury przystosowane do danej firmy.
Jeśli jeszcze posiadamy jakieś konkretne pytania, dziś w łatwy sposób można się skontaktować z firmami, bądź wysłać zapytania bez wychodzenia z domu.
Niezależnie od tego, czy mieszkanie jest odziedziczone po zmarłym z rodziny czy też zakupiliśmy mieszkanie po zmarłej osobie z którą nie jesteśmy spokrewnieni, takie formalności są koniecznością do uporządkowania, i warto dopełnić tych procedur już na początku przejęcia nieruchomości, tak aby na spokojnie móc się cieszyć z nowej nieruchomości. 

Czy podczas przepisania licznika może wystąpić przerwa w dostawie prądu? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy podczas takiego przepisy moze nastąpić brak w dostępności prądu, jednak jest to mylne założenie. Dzisiejsze formalności z tym związane nie wymagają przerwy w dostawie, cały proces jest szybki i bezpieczny również prowadzony ten w wersji online.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze