Strona głównaNarzędziaSzafki narzędziowe - na co zwracać uwagę?

Szafki narzędziowe – na co zwracać uwagę?

Solidne szafki warsztatowe czy narzędziowe to konieczność nie tylko w warsztacie, ale także w każdej większej firmie produkcyjnej. Rynek obfituje w produkty tego typu. Sprawdzając allegro czy największe sieciówki typu castorama widzimy, że ceny są różne, niektóre szafki są z wyposażeniem, a niektóre nie.

Szafka narzędziowa – ranking 

Krótki ranking najpopularniejszych producentów. Według naszych opinii nie warto zamykać się tylko na poniższych producentów, bo rynek tego produktu jest naprawdę duży.

Neo szafka narzędziowa

Szafka narzędziowa firmy NEO posiada 7 szuflad – każda o innej głębokości. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala uporządkować narzędzia. Szafki tego producenta potrafią udźwignąć ciężar do około 280-300 kilogramów, co jest kolejną zaletą. Szafka narzędziowa na kółkach od NEO posiada hamulec – ważne, gdy pracujemy w terenie, często na nierównych powierzchniach. Szafka posiada uchwyt do prowadzenia i transportowania szafi, więc nie ma problemu z kierowaniem szafką. Ogromną zaletą jest jakość wykonania, którą potwierdza gwarancja na 25 lat. Ile waży szafa narzędziowa bez wyposażenia? Około 60 kilogramów. A Ty jakie masz zdanie na temat szafek narzędziowych NEO? 

Vorel szafka narzędziowa

Vorel to kolejny producent, który dorzucił do swojej gamy produktów szafki warsztatowe. Szafki narzędziowe do busa również się nadają, Vorel posiada hamulce, więc umiejscowienie szafki może być dowolne. 

Szafka narzędziowa sonic

Cena tej szafki jest najdroższa spośród wszystkich wymienionych tutaj producentów. Prosta, ale solidna szafka kosztuje w okolicach nawet dziesięciu tysięcy złotych. Cena jednak nie odstrasza firm i profesjonalistów, którzy szukają sprawdzonego i solidnego sprzętu. 

Szafka narzędziowa toptul

Półka cenowa – średnia. Solidną szafkę z 5 półkami kupimy już za 1600 złotych. Producent nieco mniej znany w polskim środowisku, ale nie mniej jednak nie ma co umniejszać tej firmie. W swojej ofercie ma kilka rodzajów tego typu sprzętu. Zakupić możemy wózek z wyposażeniem oraz bez wyposażenia. Szafka również posiada hamulce, rączke do prowadzenia, więc może być używana nawet do busa. 

Solidne używane szafki warsztatowe narzędziowe

Vorel, Sonic, Toptul, Noe – jeśli szukasz solidnych używanych szafek warsztatowo narzędziowych to możesz sprawdzić oferty tych producentów. Z używanymi szafkami trzeba jednak uważać. Powinniśmy ją sprawdzić tak jakbyś kupowali samochód. Czy hamulec na pewno działa? Czy nie ma rdzy? Czy dna półeczek nie są uszkodzone? Czy łożyska nie są zużyte? Czy używaną szafkę dobrze się prowadzi? Na pierwszy rzut oka może wydawać się to śmieszne, ale tylko tam ocenimy czy szafka jest faktycznie solidna. 

Szafka narzędziowa na kółkach

Poza czynnikiem takim jak cena czy wyposażenie to warto zainteresować się szafkami narzędziowymi na kółkach. Jak wiemy latanie po klucz jest bardzo uciążliwe. Szafka narzędziowa na kółkach ułatwi nam transport wszystkich narzędzi w jednym momencie. Wyposażenie potrafi ważyć sporo kilogramów, więc noszenie ręcznie może być nie tylko uciążliwe, co męczące. Doceni to każdy, kto pracuję 8 godzin na produkcji i wie, że już w połowie często opadają siły. 

Szafka narzędziowa z beczki

Nie masz pieniędzy na nową czy używaną szafkę narzędziową? Nic nie szkodzi. Pomysłowość internautów nie ma granic. Na forum znajdziemy między innymi szafki samoróbki. Zrobić możemy ją z wielu przedmiotów. Szafka narzędziowa z beczki to naprawdę tani, a co najważniejsze prosty przykład, że nie trzeba wydawać kilkuset złotych na nowy produkt. Budowa takie szafki polega na przecięciu beczki w pół. Na serwisach z używanymi rzeczami znajdziemy takie beczki za 50-100 złotych. Więc cała szafka narzędziowa z beczki powinna zamknąć się w 150 złotych. Problemu może stwarzać zamontowanie półeczek – tutaj mamy do wyboru parę rozwiązań. Możemy chwycić za spawarkę i przyspawać półeczki, możemy też wstawić półeczki na stojakach. Produkty własnej roboty zawsze były ciekawe i zawsze znajdą rozwiązanie na produkt komercyjny. 

Metalowe szafki narzędziowe są mega przydatne w codziennej pracy. Nie wyobrażam sobie nie używać tego produktu, tym bardziej że cena za taki komfort pracy nie jest jakaś zaporowa.  

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze