Strona głównaPoradyJak wyczyścić rolety dzień noc?

Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Rolety typu dzień noc są bardzo popularne. Pasują do nowoczesnych wnętrz, a do tego mają również liczne możliwe zastosowania. Można je ustawić w sposób, by całkowicie zasłaniały okno, odsłonić je albo wybrać opcję pośrednią, z paskami materiału widocznymi na szybie. Jednak jak każdy rodzaj tkaniny, z czasem mogą się pobrudzić. Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Jak umyć rolety?

Mycie rolet zależy w największej mierze od tego, z jakiego materiału są one wykonane i jakiego rodzaju jest to zabrudzenie. Zanieczyszczenie związane z osiadaniem na powierzchni materiału kurzu najlepiej jest usunąć przy pomocy czyszczenia parowego. Parownica delikatnie odświeży materiał, ale nie trzeba go będzie całkowicie zdejmować, co zawsze wiąże się z ryzykiem. W ten sposób odświeżyć można wszystkie rodzaje rolet, także rzymskie, plisy, czy tradycyjne rolety na okienne. Zatem jak umyć rolety?

Innym sposobem na to, jak prać rolety, jest miejscowe użycie delikatnego detergentu. Wystarczy czysta gąbka i odrobina mydła albo płynu do mycia naczyń. Ostrożnie, miejsce przy miejscu można w ten sposób usunąć większość zabrudzeń. Tak więc sposób, jak wyczyścić rolety dzień noc, wymaga przede wszystkim delikatność. Nie można ich szorować, bo to doprowadzi do ich zniszczenia. Wszystko zależy również od tego, czy jest to roleta dzień noc w kasecie, czy też jest niezabudowana. Modele zabudowane czyści się trudniej, najlepiej jest odkurzyć wnętrze kasety przy pomocy odkurzacza. Przy modelach niezabudowanych dzień noc  czyszczenie może być bardziej intensywne. Regularność jest kluczem do sukcesu. Częstsze, ale bardzo delikatne przecieranie rolet z pewnością nie doprowadzi do ich zniszczenia i będzie zdecydowanie bardziej wydajne.

Zanim przystąpisz do bardziej intensywnego mycia rolety dzień noc, czyszczenie rozpocznij zawsze od dokładnego odkurzenia rolet przy pomocy końcówki z miękką szczotką. W ten sposób przede wszystkim pozbędziesz się z jej powierzchni zakurzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będą na powierzchni rolet tworzyły się „koty” z kurzu. Oczywiście odkurzacz przy takiej czynności musi być włączony na minimalną moc ssania.

Jak wyczyścić rolety dzień noc z pleśni?

Ponieważ rolety zawieszone są na oknach, na których gromadzi się również wilgoć, z dużą dozą prawdopodobieństwa może na ich powierzchni pojawić się pleśń. Jak umyć rolety z tej naleciałości? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego środka. Jednak ten pochodzący ze sklepu może zawierać chlor, a więc wybieli materiał i doprowadzi do pojawienia się na nim plan. Lepiej wybrać domową metodę. Polega na zmieszaniu ze sobą jednego litra ciepłej wody, jednej łyżki płynu do mycia naczyń oraz jednej łyżki sody oczyszczonej. Powstałym detergentem należy przemywać plamy pleśni. 

Jak czyścić rolety dzień noc – forum

Czy wiesz jak prać rolety? Na temat czyszczenia rolet materiałowych fora zajmujące się pomocą dla pań domu mają zazwyczaj wiele odpowiedzi. Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej skomplikowanych do dobrego wyczyszczenia elementów domu. Rolety materiałowe niestety brudzą się, a mało która nadaje się do mycia jej w pralce. Wiele porad na temat czyszczenia rolet materiałowych na forach jest skutecznych. Można oczywiście ściągnąć materiał, ale jego ponowne założenie biorąc pod uwagę wszelkie sznureczki i troczki wcale nie musi się udać. Zatem jak czyścić rolety dzień noc? Forum tematyczne w tym zakresie poleca raczej skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która ma doświadczenie i wie, jak wykonać taką usługę. Trzeba jednak jasno stwierdzić, że w przypadku rolet dzień noc czyszczenie nie zawsze się powiedzie. Jak prać rolety? Najlepiej jak najrzadziej i dbać o to, by się nie brudziły. Ważne jest więc regularne odkurzanie i niwelowanie małych plam. W temacie czyszczenia rolet materiałowych forum tematyczne wskazuje także na wiele domowych metod, takich jak przedstawiana już mieszanka wody, sody oraz płynu do mycia naczyń.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze