Strona głównaNaprawyRegeneracja baterii DeWalt — naprawiać czy kupować?

Regeneracja baterii DeWalt — naprawiać czy kupować?

Zakup akumulatora, zwłaszcza tak renomowanej marki jaki DeWalt to zawsze spory wydatek. Więc jeżeli się zepsuje, warto pomyśleć o regeneracji baterii DeWalt. To najlepsze z ekonomicznego punktu widzenia. Oto kilka sposobów, jak poradzić sobie z niesprawnym akumulatorem.

Czy warto regenerować akumulatory DeWalt i innych marek?

Bez akumulatora nie działałoby prawidłowo żadne elektronarzędzie, które wymaga przenośnego źródła zasilania. To od mocy akumulatora zależy również, jak działać będzie urządzenie. To bardzo irytujące, jeżeli po krótkim czasie od rozpoczęcia użytkowania sprzęt elektroniczny nie będzie działał z powodu rozładowanej baterii.

Cena takiej naprawy zależeć może także od mocy baterii DeWalt. Regeneracja także czasowo może być dłuższa w przypadku akumulator o wyższej mocy. Założyć można, że jej koszt nie przekracza 50% wartości zakupu nowej baterii. Nietrudno jest policzyć, że jeżeli średnia cena takie akumulatora to około 160 złotych, cena regeneracji baterii DeWalt nie powinna przekroczyć 80 złotych. 

Z pewnością jest to więc opcja opłacalna, tym bardziej że regeneracja jest w stanie znacznie wydłużyć czas pracy urządzenia. Jest to zabieg, w którego trakcie wymieniana jest podstawowa część składowa akumulatora, czyli jego ogniwa. Nie warto jednak próbować robić tego samodzielnie, szczególnie jeżeli nie ma się doświadczenia w tego rodzaju naprawach. Nietrudno jest poważnie uszkodzić akumulator.

Ładowarka DeWalt dcb105 nie ładuje

Kupiłeś nową ładowarkę, która w krótkim czasie przestała działać? Może to wskazywać z jednej strony na wadę fabryczną urządzenia. Jednak dużo bardziej prawdopodobne jest, że za taki stan rzeczy odpowiada wyczerpanie się baterii albo awaria akumulatora. W takich przypadkach przyda się regeneracja akumulatora DeWalt. Nie trzeba od razu kupować całkiem nowego urządzenia. Ze względu na koszt, ale także środowisko naturalne, warto spróbować naprawić niesprawne urządzenie.

Regeneracja akumulatora DeWalt jest możliwa w specjalistycznym serwisie elektronarzędzi. Inna możliwość to naprawa w sklepie z narzędziami, który w ofercie ma również takie usługi. Ponieważ DeWalt należy do grona raczej znanych i renomowanych marek, warto poszukać warsztatu, który do napraw używa również oryginalnych części zamiennych. Dzięki temu zyskasz pewność, że przedłużysz trwałość baterii DeWalt. Regeneracja nie musi być wcale skomplikowana. Polega przede wszystkim na wyczuciu, w czym leży problem. Następnie konieczne jest usunięcie starych ogniw. Jeżeli obudowana tego wymaga, jest czyszczona. Poza wymianą ogniw niezbędne jest także ich programowanie albo kalibracja. 

Jeżeli ładowarka DeWalt dcb105 nie ładuje, być może niezbędnym krokiem będzie wymiana jej płytki sterującej. Płytka sterująca zapobiega nadmiernemu przeciążeniu. Przeciążenie bardzo negatywnie wpływa na całe urządzenie. Nie tylko zmniejsza jego trwałość, ale również prowadzić może do powstania usterek. Z tego powodu elektronarzędzie, takie jak wiertarka, może przestać działać w najmniej spodziewanym momencie. 

W przypadku regeneracji akumulatora DeWalt lub innej uznanej marki, każdy serwis swoje działania powinien zakończyć na dokładnym sprawdzeniu, czy akumulator z powrotem działa i czy nie dzieje się z nim nic niepokojącego. Trzeba się nastawić na to, że regeneracja baterii DeWalt w profesjonalnym serwisie może zająć kilka dni. Jednak lepiej zdecydowanie na kilka dni oddać ją do naprawy, niż męczyć się z niesprawnym urządzeniem albo co gorsza wydawać dodatkowe środki na zakup nowego. 

Nie warto psuć sobie przyjemności korzystania z bezprzewodowych elektronarzędzi z powodu niesprawnego akumulatora do nich. Wybierając zapasową baterię, zawsze bierz pod uwagę moc urządzenia. Kupuj produkty renomowanych marek. Starczą one na bardzo długo. Dodatkowo nawet po dłuższym czasie użytkowania można je poddać regeneracji baterii. DeWalt jest jedną z tych marek, które sprawdzają się najlepiej, dlatego z pewnością warto zainwestować w produkty tej firmy.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze