Strona głównaNarzędziaRanking tarcz diamentowych - jaką wybrać?

Ranking tarcz diamentowych – jaką wybrać?

Tarcza diamentowa – produkt znany każdemu, kto chce pracować efektywnie i precyzyjnie. Na myśl może nam przyjść, że tarcza diamentowa będzie kosztować nas tysiące złotych. Nic bardziej mylnego. Tarcza diamentowa jest zrobiona (zazwyczaj) ze stali. Tylko i wyłącznie krawędzie są pokryte sproszkowanym diamentem, ale w bardzo małych ilościach. Zastosowanie tarcz jest bardzo szerokie bo możemy ją użyć do ostrzenia noży tokarskich, ostrzenia widii czy do szlifowanie gresu. O wszystkich zastosowaniach jednak nieco niżej. 

Tarcza diamentowa – zastosowanie

Najpopularniejszym zastosowanie tarczy diamentowej jest wykorzystanie jej do gresu. Następnie do szlifowania betonu. Tarcza diamentowa do ostrzenia noży tokarskich z całą pewnością ułatwi pracę niejednemu tokarzowi. Tarcza diamentowa do ostrzenia pił widiowych to koszt w okolicach 30 złotych, a wydajność pracy zdecydowanie wzrośnie. Z mniej standardowych zastosowań to możemy użyć tarczy diamentowej do ostrzenia łańcuchów lub do kamienia. Tego rodzaju produkty możemy użyć także do szkła. 

Ranking tarcz diamentowych na podstawie producentów

Ranking pokazuje nam tylko wybranych producentów, którzy są popularni na polskim rynku. Ranking opiera się na naszej subiektywnej opinii. 

Tarcza diamentowa żbik 

Polska firma, która ma miejsce numer 1 w naszym rankingu. Powód jest prosty – na forum znajdziemy same pozytywne opinie. Opinie użytkowników zachęciły nas na umieszczenie tarczy diamentowej żbik właśnie na miejscu pierwszym. 

tarcza diamentowa ranking

Tarcza diamentowa rubi 

W zależności od modelu, który wybierzesz to możesz liczyć na to, że tarcza diamentowa rubi Cię nie zawiedzie. Miejsce drugie w naszym rankingu bazuje na RUBI TVA 125 T. Idealny model tarczy diamentowej do gresu, płytek i innych twardych materiałów. Tarcza idealnie sprawuje się w cięciu gresu na sucho. Opinie tej marki są pozytywne i również w przypadku tarcz możemy zobaczyć pochlebne opinie. 

tarcza diamentowa rubi

Tarcza diamentowa fliese music

Jeśli zastanawiasz sie jaka tarcza diamentowa do gresu to właśnie znalazłeś odpowiedź. Tarcza diamentowa fliese music idealnie nadaje się do cięcia gresu. Opinie na temat fliese music są naprawdę pozytywne, sprzęt od profesjonalistów do profesjonalistów. 

tarcza diamentowa

Tarcza diamentowa – a ile to kosztuje? Cena

To zależy od zastosowania. Najlepiej cenę tego produktu naszkicować na podstawie przykładów. Tarcza diamentowa do betonu 350 mm to cena 180-200 złotych. Zaś za tarczę diamentową śr.800 mm to cena już 500-600 złotych. Cena jak widzimy nie jest zaporowa. 350 mm to najpopularniejsza średnia, więc ten przykład idealnie odwzorowuje Wasze potrzeby. 

tarcza diamentowa ranking

Jaka tarcza diamentowa do gresu

Tak jak wcześniej wspominaliśmy – polecamy zapoznać się z ofertą firmy Rubi, Żbik czy fliese music. Idealnie nadają się do cięcia gresu. 

Tarcza diamentowa do ostrzenia 

Wspomniane było, że taka tarcza może bez problemu mieć zastosowanie do ostrzenia łańcuchów, do ostrzenia noży tokarskich czy też do ostrzenia pił widiowych. Najczęściej takie piły znajdziemy w średnicy 150 mm.

tarcza diamentowa ranking

Tarczę diamentowa do ostrzenia elektrod wolframowych również bez problemu znajdziemy na polskim podwórku. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze