Strona głównaPrzemysłProducent styropianu Arbet - sprawdzamy opinie

Producent styropianu Arbet – sprawdzamy opinie

Arbet to fabryka styropianu, która powstała w Polsce, a dokładnie w Koszalinie w 1990 roku. Jak można szybko obliczyć, na rynku jest już aż 31 lat. Jest znana w całej Europie. Obecnie posiada pięć zakładów w Polsce. Najczęstsze kierunki eksportu to Skandynawia, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia i kraje nadbałtyckie. Podstawowy asortyment Arbetu obejmuje płyty styropianowe, bloki styropianowe oraz kształtki. Wymiary są zgodne z tym, czego potrzebuje klient. Obroty firmy stale wzrastają, co świadczy o zdobyciu zaufania wielu klientów. Arbet jest wyróżniony w wielu konkursach. Posiadają liczne nagrody, w tym Gazele Biznesu, która świadczy o prężnym rozwoju firmy, a także nagrody wynikające z wysokich ocen klientów na temat produktów, jak i współpracy. W tym artykule poznasz opinie na temat firmy Arbet, tradycyjnego styropianu Arbet oraz styropianu Grafit Arbet.

Arbet – jakie opinie posiada ta firma?

Arbet jest ceniony przede wszystkim za stabilność rynkową, prężne działanie i ciągły rozwój. Opinie wskazują na wysoką dbałość o jakość oferowanych produktów, a także doświadczenie serwisantów i dostawy na czas. Styropian Arbet ma stabilne parametry, przez co marka zyskała zaufanie wielu klientów. Oferta ciągle się poszerza o nowy asortyment. Oprócz standardowego styropianu, wprowadzili na rynek płyty o obniżonej chłonności wody i bardzo wysokiej spoistości. Ten produkt kryje się pod nazwą hydropian. Arbet produkuje także płyty o skutecznej izolacji akustycznej – tonopiany. Opinie wskazują, że Arbet ma duży wybór płyt fasadowych. W każdym z zakładów znajduje się laboratorium, w którym pracują doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy. Opracowują nowe rozwiązania, jak i kontrolują jakość produktu. Badają próbki z każdej partii pod względem geometrii płyt, wytrzymałości, lambdy. Nie ma tu mowy o bylejakości. Jak wynika z opinii, po styropian Arbet sięgają inwestorzy zajmujący się budową energooszczędnych i pasywnym budynków mieszkalnych. Styropian Arbet posiada standard NF40 (energooszczędny) oraz standard NF15 (pasywny).

Opinie na temat styropianu Arbet – czym się wyróżnia?

Styropian Arbet jest używany głównie do izolacji cieplnej ścian ocieplanych złożonymi systemami izolacji cieplnej metodą lekką mokrą, BSO, lekką suchą. Świetnie sprawdza się także do ocieplania dachów stromych, pod i pomiędzy krokwiami. Opinie wskazują, że gruby styropian Arbet jest dobrym izolatorem podłóg, poddaszy, strychów. Jak wynika z opinii, klienci coraz chętniej sięgają po hydropian, który dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, które są szczególnie podatne na wilgoć i większe obciążenia użytkowe. Osoby, którym zależy na dobrej izolacji akustycznej wybierają tonopian. Tłumi on dźwięki do 31 dB.

Styropian Arbet Grafit – jakie posiada opinie?

Opinie wskazują, że styropian Arbet Grafit jest zgodny ze specyfikacjami podanymi przez producenta. Stosuje się go przede wszystkim do izolacji cieplnej podłóg, strychów użytkowych i nieużytkowych, poddaszy. Niektórzy opiniodawcy twierdzą, że styropian Arbet Grafit dobrze sprawdza się jako izolacja podłóg będących bezpośrednio na gruncie, stropodachów pełnych i wentylatorów. Klienci z powodzeniem używają tego styropianu na tarasach i balkonach. Wg opiniodawców może on pełnić funkcję izolacji dachów stromych, jak i pod krokwiami.

Szczególną uwagę zwróć na dokumentację, oznakowanie oraz wagę styropianu. Styropian powinien posiadać deklarację zgodności, a także atesty higieniczne. Im większa gęstość produktu, tym lepsza będzie izolacja i wytrzymałość. Jednym z najważniejszych parametrów jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Im jest niższy, tym lepiej. Oznacza to, że styropian będzie dobrym izolatorem ciepła. Rekomendowana wartość lambdy to nie więcej niż 0,040 W/mK. Zwróć uwagę na jakość styropianu. Niska cena może sugerować słabą spoistość styropianu. Perełki polistyrenu powinny ściśle do siebie przylegać. Styropian powinien być mniej więcej tej samej grubości w każdym punkcie na jego powierzchni. Maksymalne odchyły mogą wynosić 2 mm.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze