Strona głównaDIYCo należy wiedzieć o żaluzjach tarasowych?

Co należy wiedzieć o żaluzjach tarasowych?

Obecnie właściciele tarasów bardzo chętnie decydują się na zabudowę drewnianą tarasu. Doskonale wiemy, że w Polsce nie ma pogody idealnej. Poleca się zamontowanie drewnianych żaluzji, które to stanowią genialną wręcz roletę tarasową. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Pora to sprawdzić. 

Zastosowanie tarasowych rolet

Shutters są niezwykle nowoczesnym elementem naszego tarasu, jak i domu. Żaluzje z drewna się składają z lameli, które to posiadają specjalny kąt załamania i do tego mają profil odpowiednio ukształtowany. Możemy dzięki temu regulować ilość wpadającego światła. Na pewno warto zwrócić uwagę na sam kąt nachylenia lameli. Samo kontrolowanie lameli, dokonuje się dzięki ruchowi manualnego, jak w przypadku materiałowych rolet. 

Te żaluzje bardzo podobnie jak zewnętrzne żaluzje mają za zadanie nas uchronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także porywistym wiatrem. Na dodatek ochraniają przed deszczem. Sama w sobie konstrukcja jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Jest to już zakup na wieki. Można liczyć na poczucie izolacji oraz intymności. Nie zawsze chcemy, aby sąsiedzi zerkali nam na teren naszego tarasu. 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu rolet?

Na pewno na ofercie, którą znajdziemy na stronie https://tarasola.pl/ się nie zawiedziemy. Musimy jednak wiedzieć, na co konkretnie zwrócić uwagę. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na pewno bardzo ważnym elementem jest to, aby przy wyborze drewnianych żaluzji, jest samo zwrócenie uwagi na przekroje drewnianych elementów, które to tworzą każdy moduł. 

Największą uwagę powinniśmy skupić na przekrojach lameli. Jeśli one będą za bardzo delikatne, to spowodować to może ich poważne uszkodzenia. Poza tym drewniane żaluzje są gwarancją niezawodności. Wszystko za sprawą drewnianych, solidnych klejonych desek, które to dają konstrukcji wystarczającą sztywność oraz stabilność. 

Bardzo ważne jest to, aby belka miała wymiary o przekroju 11,5 centymetrów na 7,2 centymetra. Gdy wybieramy tarasowe rolety w formie drewnianych żaluzji, dokładnie musimy wymierzyć ich długość, a także szerokość. Dzięki temu zamówienie będzie niemal zrealizowane na miarę naszych własnych potrzeb. 

Miejscem montażu idealnym żaluzji, jest samo miejsce pomiędzy nośnymi słupami tarasu a bezpośrednim jego zadaszeniem. Mamy także możliwość montażu stałego żaluzji. Wówczas nie trzeba martwić się o samą regulację. Bardzo ważną czynnością jest oczywiście impregnacja desek. Do niej należy użyć jedynie sprawdzonego preparatu. Nie ma innej możliwości.

Jeśli chodzi o cenę tego typu rozwiązań, to rozstrzał jest dosyć spory. Dzięki temu można dojść do wniosku, że każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiedni model, który będzie wręcz idealny pod względem jakości, wymiarów, a także ceny, która jak wiemy, nie jest bez znaczenia. Każdy ma tę świadomość. 

Budżet zwykle nie jest z gumy i nie można go rozciągnąć. Dostosowanie się do posiadanego budżetu jest dla nas naprawdę niezwykle ważne. Każdy ma tego świadomość. 

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze