Strona głównaOpinie o firmachKabe - opinie o firmie i produktach

Kabe – opinie o firmie i produktach

Kabe to szwajcarski producent chemii budowlanej, obecny na polskim rynku od ponad ćwierć wieku.  Co to za firma? Gdzie można kupić jej produkty? Jakimi opiniami cieszy się firma Kabe? O tym w dzisiejszym artykule.

Na rynku polskim Kabe funkcjonuje od 1995 roku. Jak sami mówią, ich misją jest dostarczanie nowoczesnych produktów dekoracyjno-ochronnych, tak aby zawsze cieszyły się pełną aprobatą i zaufaniem klientów. W ciągu dwudziestu siedmiu lat obecności na polskim rynku, dali się poznać jako solidny producent dobrej jakości chemii budowlanej, mas tynkowych, farb oraz systemów ociepleń. Swoje produkty adresują zarówno do firm wykonawczych, projektantów, architektów i konserwatorów zabytków – jak i do użytkowników indywidualnych. Tym ostatnim najprawdopodobniej Kabe będzie znane przede wszystkim ze swoich farb.  Jednak Kabe to też producent znanych wśród firm budowlanych i powszechnie stosowanych tynków mineralnych i silikonowych.  Zresztą, co by nie mówić, w 1999 roku, jako pierwsi na świecie, opracowali innowacyjną naówczas technologię produktów polikrzemianowych do elewacji budynków. 

W Polsce zaznaczyli swoją obecność wnosząc swój wkład w remonty i renowacje między innymi Pałacu w Wilanowie czy Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Nieustanny rozwój, dbałość o jakość i dostępność produktów, łatwość ich aplikacji oraz wpływu jaki zarówno te produkty, jak i sam proces ich wytworzenia – wywiera na środowisko, to niewątpliwie wyróżniki Kabe.  W naszej opinii, produkty te, nie dość, że są wysokiej jakości to również mają rozsądne ceny. Dzisiaj na tapet weźmiemy jedne z najpopularniejszych produktów tej firmy, czyli farby: Perfekta, Optima oraz Aquatex, lateksową Prolatex; a także tynk silikonowy. 

Farby Kabe – opinie:

Farby Kabe to między innymi Aquatex, Perfekta, Optima czy Prolatex. Sprawdźmy opinie poszczególnych wersji.

Kabe Aquatex – opinie

kabe aquatex opinie
Na portalu CENEO widzmy ocenę 4.8 na 5.

Tak jak wcześniej wspominaliśmy Kabe ma naprawdę dobre opinie. Czy w przypadku farb Aquatex również tak jest? Zacznijmy od tego, gdzie kupić ten produkt? Nie ma problemu z dostępnością, wystarczy wejść na Ceneo, aby sprawdzić gdzie możesz kupić ten produkt po najniższej cenie. A jakimi opiniami cieszy się farba Aquatex? Jako, że szanujemy Wasz czas, to napiszemy Wam to w 3 krótkich, żołnierskich zdaniach: 1. Farba nie śmierdzi. 2. Kabe Aquatex nie ma problemu z rozprowadzaniem, maluje się łatwo.   3. Farba idealnie kryje, białe jest białe. 

Kabe Perfekta – opinie

Kabe Perfekta opinie
Źródło: CENEO

Biała farba, sprzedawana w dziesięciolitrowych wiadrach, w cenie 90 złotych to bardzo popularny produkt tej firmy. Nic dziwnego, że ci, co jeszcze jej nie znają – szukają opinii na temat właśnie Kabe Perfekta. Cena jest naprawdę interesująca, pytanie co dalej? Farba Kabe Perfekta ma opinie mocno kryjącej – więc jest to duża oszczędność. Łatwość aplikacji i oszczędność to nie jedyne zalety farby Kabe Perfekta. Użytkownicy podkreślają, że nie ma mocnego zapachu (tylko jedna osoba skarżyła się na długo utrzymujący się zapach) a kolor jest trwały.   Naszym zdaniem – dobry produkt.

Kabe Optima – opinie

Kabe Optima opinie
Źródło: CENEO. 4 opinie – średnia 4,6 gwiazdki na 5.

Optima to akrylowa, biała farba do ścian i sufitów. Nowoczesna, dyspersyjna farba nawierzchniowa o matowym wykończeniu. Cena Kabe Optima to ok. 120 zł za 10 litrów.  Podobnie jak w przypadku Perfekty – opinie użytkowników są pozytywne, a uwagi podkreślają łatwość malowania, dobre krycie i trwałość, oraz możliwość zmywania na mokro zabrudzeń, powstałych w trakcie użytkowania.

Kabe Prolatex – opinie

Prolatex to farba lateksowa o podwyższonej trwałości. Przeznaczona do malowania ścian w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu (korytarze, klatki schodowe) – na każdym w zasadzie podłożu. Producent deklaruje – a opinie użytkowników potwierdzają – dobre krycie i wysoką trwałość produktu. Ponieważ farby lateksowe wymagają wprawy w aplikacji – są używane głównie przez profesjonalistów. Jeżeli chodzi o Prolatex Kabe – opinie jednoznacznie wskazują na dobrą proporcję jakości, wydajności i ceny.  Cena farby Kabe Prolatex zaczyna się już od 119 zł za dziesięć litrów.

Farby Kabe – gdzie kupić?

Farby Kabe można kupić zarówno w hurtowniach budowlanych, jak i w popularnych marketach budowlanych. Warto jednak skorzystać z Internetu i sprawdzić, gdzie można to zrobić najkorzystniej.

Farba Kabe – cena

Ceny farb Kabe plasują się w przedziale cen średnich.  Ceny w granicach  90-120 zł za dziesięciolitrowe wiadro farby białej (bazy) wydają się być bardzo rozsądne, zwłaszcza wobec wielokrotnie podkreślanej przez użytkowników jakości, trwałości i dobrego krycia.

Tynk silikonowy Kabe –  opinie

Tynki Kabe jeszcze jakiś czas temu nie cieszyły się najlepszymi opiniami.  Warto jednak skupić się na opiniach w Internecie, które pojawiły się po roku 2019.  Tynki Kabe opinie miały różne z tego względu, że jeszcze parę lat temu była to średnia półka jeśli chodzi o jakość. Dziś możemy ze szczerym sercem polecić wam tynki Kabe. Tynki aktualnie mają opinie dobre, konsystencja, wytrzymałość, stosunek jakości do ceny jest naprawdę dobry. Jeśli pracowałeś na budowie to całkiem możliwe, że używałeś tynku tej firmy, bo jest popularna wśród firm budowlanych. 

Kabe to firma z dobrą historią, doświadczeniem, przychylne opinie tylko to potwierdzają. Pamiętajcie, że chcemy mieć jak najlepszą wiedzę na temat firmy Kabe, dlatego zachęcamy was do wystawiania opinii w komentarzu. Pozwoli nam to wspólnie ustalić jakimi opiniami cieszy się ta firma.

Znacie produkty tej firmy? Używacie?  Napiszcie!

Sprawdź również:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze