Strona głównaOpinie o firmachFortum gaz - opinie o firmie

Fortum gaz – opinie o firmie

Fortum to przedsiębiorstwo pochodzące z Finlandii, jest to spółka specjalizująca się w energetyce. Spółka powstała w 1998 roku, większościowe udziały ma skarb państwa Finlandii. To, co charakteryzuje to przedsiębiorstwo, jest jego zasięg działania, obecnie Fortum gaz jest zlokalizowany w ponad dziesięciu krajach m.in. w Polsce. Na stronie oficjalnej spółki, znaleźć można informacje o tym, że firma oferuje szerokie portfolio usług w sektorze energetycznym. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie o Fortum gaz, dlaczego pojawiają się pogłoski, że przedsiębiorstwo Fortum to oszuści i ile trwa odstąpienie od umowy na gaz.

Fortum gaz – jakie są opinie o firmie?

W takim razie, jakie można znaleźć opinie klientów o tej firmie? Przede wszystkim w Polsce spółka Fortum, w 2010 roku wybudowała jedyną w Europie Centralnej ekologiczną elektrociepłownię, która znajduje się w Częstochowie. Sześć lat później w Zabrzu wybudowano kolejną elektrociepłownię za około miliard złotych. W ten sposób przedsiębiorstwo Fortum zapewniła nowe miejsca pracy dla ponad dziewięciu tysięcy osób. Na rynku polskim Fortum działa od osiemnastu lat, pierwsza działalność polegała na dostawie ciepła. W 2016 roku spółka zajęła się produkcją energii elektrycznej i zajmowała się dostarczaniem gazu ziemnego.

W sieci można znaleźć różne opinie na temat Fortum, jedną z nich jest to, że uważa się spółkę za proekologiczną. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, że w Polsce dostarcza swoim klientom energię elektryczną, która pochodzi z odnawialnych źródeł. Dodatkowo fakt, że Fortum istnieje na rynku od 2003 roku, jest z pewnością rekomendacją dla tych osób, które mają jakiekolwiek wątpliwości związane z tą spółką. W rezultacie przeszukując Internet w poszukiwaniu opinii, można natknąć się na komentarze, w których klienci chwalą Firmę za konkurencyjne ceny gazu i prądu elektrycznego. Osoby podkreślają również to, że Fortum charakteryzuje sprawna obsługa klienta.

Fortum gaz – to nie są oszuści

Pomimo pojawiających się pozytywnych opinii o firmie, można natknąć się na komentarze, w których osoby opisują to, że Fortum gaz to oszuści. W sieci krąży historia o pewnej kobiecie, która padła ofiarą oszustwa firmy Fortum. Cała sytuacja miała miejsce w Warszawie, pewnego dnia do 80-letniej kobiety, przyszedł „Oszust”, który podszywał się pod reprezentanta firmy PGNiG, a w rzeczywistości była to osoba z Fortum. Oszust ten zaproponował niższe koszty ogrzewania, oferując podpisanie umowy. Nieświadoma niczego kobieta podpisała nową umowę z Fortum. Oszustwo wyszło na jaw w momencie, kiedy do kobiety przyszedł list od PGNiG, w którym to znajdowała się informacja o rozwiązaniu umowy. Cała historia niestety zakończyła się procesem sądowym. Niestety ciężko zweryfikować czy podana informacja miała w rzeczywistości miejsce, jednak warto w tym przypadku uważać na takie sytuacje. W sieci również pojawia się wiele innych, podobnych sytuacji, w którym ludzie opisują firmę Fortum jako oszuści.

widok fabryki z góry

Fortum gaz – odstąpienie od umowy

Jak dokładnie wygląda odstąpienie od umowy z Fortum? Tak jak jest zapisane w ustawie, każdy konsument, który zawarł umowę na odległość, w lokalu bądź poza nim, ma pełne prawo do odstąpienia od podpisanej umowy bez przyczyny, termin ten wynosi 14 dni. Cały proces to inaczej zwane prawo do namysłu. W przypadku osób, które mają ukończone 60 lat, termin odstąpienia od umowy, wynosi 30 dni. Najczęściej odstąpienie od umowy powinno być złożone na piśmie, w celach dowodowych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze