Strona głównaOZEEsoleo - opinie na temat nowego gracza OZE

Esoleo – opinie na temat nowego gracza OZE

W Polsce prężnie rozwija się rynek fotowoltaiczny. Na tę znaczną dynamikę zareagowała sieć Plus oraz Cyfrowy Polsat, tworząc markę Esoleo, która stała się rozszerzeniem oferty produktowej. Takie rozwiązanie sprawiło, że klient może w jednym miejscu załatwić wiele spraw, w Esoleo może wykupić ofertę paneli fotowoltaicznych na dachach, czy gruntach, Cyfrowy Polsat oferuje telewizję satelitarną, natomiast Plus – telefonię komórkową i Internet. Połączenie wygody i szerokiej oferty sprawia, że Esoleo staje się coraz bardziej rozwijającą się firmą, której produkty posiada coraz więcej Polaków.

Esoleo – jakie są opinie?

Esoleo kieruje swoją ofertę zarówno do osób fizycznych, jak i mniejszych, bądź większych przedsiębiorców i rolników. Podobny kierunek oferują także inne firmy fotowoltaiczne. Świadczy to o tym, że fotowoltaika jest opłacalna na każdej płaszczyźnie. Opinie wskazują, że firma świetnie realizuje swoje projekty. Dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych Esoleo, klienci generują ogromne oszczędności w rachunkach za prąd elektryczny.

Na forach widnieje wiele opinii, które sugerują, że firma, oprócz świetnej jakości paneli fotowoltaicznych, posiada wykształconą i znającą się na swoim fachu kadrę, która w profesjonalny sposób dobiera urządzenia. Specjaliści przeprowadzają wizualizację, dzięki której klient widzi, jak będzie wyglądała instalacja na dachu swojego domu, czy firmy. Po wykonaniu usługi firma zapewnia audyt, który potwierdza sprawność działania instalacji fotowoltaicznej. Zaletą, której doszukaliśmy się w opiniach forów jest fakt, że Esoleo oferuje także dodatkowe ubezpieczenia od uszkodzeń przez czynniki atmosferyczne na 3 lata.

Pozytywne opinie zyskuje również informacja, że kontakt z firmą Esoleo jest bardzo dobry, a fachowcy w rzeczowy i merytoryczny sposób odpowiadają na wszelkie wątpliwości i pytania klientów.

Ile kosztuje fotowoltaika w Esoleo ?

Niestety na stronie Esoleo nie znajdujemy informacji, jaki jest koszt montażu paneli fotowoltaicznych. Takie praktyki stosują także inne firmy z tej branży. Jest to spowodowane tym, iż cena jest zależna od ilości paneli, dodatkowych urządzeń, czy miejsca montażu. Zachęcamy dlatego do wypełnienia formularza kontaktowego na stronie firmy Esoleo, który pozwoli nam uzyskać indywidualną wycenę instalacji fotowoltaicznej.

Firma Esoleo posiada zaletę, dzięki której również zyskuje pozytywne opinie – od podpisania umowy, firma montuje instalację w przeciągu dwóch dni. Esoleo zapewnia o wysokiej jakości paneli i pozostałych urządzeń. Falowniki są produkowane przez Huawei, które posiadają możliwość wykrywania i eliminacji niebezpieczeństwa pożarowego. Moduły pochodzą od producenta Talesun, które plasują się w pierwszej dziesiątce w światowym rankingu TIER 1. Dzięki nowoczesnym technologiom Esoleo idealnie sprawdza się, jako zastępca tradycyjnego prądotwórstwa.

Montaż paneli fotowoltaicznych opiera się na pięciu podstawowych krokach, dzięki którym montaż jest sprawny, szybki i efektowny. Pierwszy krok to darmowa konsultacja z fachowcami po wypełnieniu formularza na stronie internetowej Esoleo. Po konsultacji, wedle życzenia klienta, przyjeżdża specjalista na miejsce, gdzie mają zostać zamontowane panele fotowoltaiczne. Kolejnym krokiem jest bezpłatny audyt, dzięki któremu klient dowiaduje się, jaka instalacja, parametry i wielkość będzie potrzebna, aby przedsięwzięcie było efektowne. Następny etap to podpisanie umowy i uzgodnienie warunków opłacenia montażu i instalacji. Esoleo proponuje również pomoc w uzyskaniu dotacji w ramach programu Mój Prąd i kredytów na instalację. Tę zaletę formy Esoleo znajdujemy w opiniach. Dzięki dotacjom zyskuje się ulgę podatkową lub termomodernizacyjną. Jest to rozwiązanie warte zainteresowania, ponieważ znacznie obniża koszty instalacji. Czwarty etap to montaż, który jest szybki i sprawny dzięki wykwalifikowanym pracownikom. Przed montażem umowa zostaje zgłoszona do Operatora Systemu Dystrybucji. W przypadku, kiedy klient będzie uważał, że instalacja nie działa poprawnie, na miejsce przyjeżdża serwisant, który rzetelnie ocenia działanie fotowoltaiki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

4 KOMENTARZE

  1. eSoleo oszukuje klientów umową która w istocie zataja najważniejszą informację, ile będzie kosztował klienta prąd pozyskany z instalacji. Program 100% zwrotu jest tylko promocja na jedynie 2 lata, a później będą nakładane „opłaty magazynowe” które moga przewyższyć wartość wyprodukowanego prądu. O tym się nie mówi, bo to niekorzystne w ofercie. PROMOCJA zawsze budzi niepokój, i tu się potwierdza.

  2. Ostrzegam przed firmą esoleo. Umowa podpisana w październiku 2021 r. Do dziś tj. 20 stycznia 2022 roku instalacja nie została zamontowana pomimo wpłaty kilkunastu tysięcy zł. Moi sąsiedzi którzy zamawiali w innych firmach już dawno maja wszystko zainstalowane i odebrane.. OSD itp. Ostrzegam przed ESOLEO.

Najpopularniejsze