Strona głównaRemontCzym ciąć panele?

Czym ciąć panele?

Wiele osób chce samodzielnie montować panele podłogowe, jednak nie wie jak się do tego zabrać. Czym ciąć panele i czym docinać panele, by mogły być równo ułożone?

Czym ciąć panele podłogowe?

Najlepszy przyrząd do cięcia paneli podłogowych to piła ręczna. Jest ona odpowiednia dla osób, które nie wiedzą czym ciąć panele plastikowe oraz czym ciąć panele podłogowe, wykonane ze sklejki drewnianej. Piła do paneli podłogowych ma tę zaletę, że można do niej wybrać odpowiedni brzeszczot, dzięki czemu narzędzie jest gotowe do pracy oraz do cięcia paneli PCV oraz paneli podłogowych.

Czym ciąć panele podłogowe

To czym ciąć panele podłogowe jest zależne od rodzaju paneli, jednak dzięki wymiennemu brzeszczotowi piła do paneli podłogowych będzie odpowiednia zarówno do paneli PCV, jak również innych rodzajów paneli. Jest to urządzenie bezgłośne, jednak jego wadą jest fakt, że przy cięciu paneli drewnianych lub paneli PCV musimy wykonywać dość męczące posuwiste ruchy. Piła do paneli podłogowych pozwala na szybkie cięcie paneli, bez potrzeby uczenia się jej obsługi. Jest też odpowiednie do wykonywania nieco drobniejszych zadań. Przy dużej powierzchni paneli może być jednak kłopotliwe. Wtedy bardziej przydatne będzie wybranie takie urządzenia, jak maszynka do cięcia paneli.

Czym ciąć panele PCV?

Wiele osób szukając informacji czym ciąć panele PCV wybiera częściej gilotynę do paneli. Jest to również narzędzie ręczne i charakteryzuje się szybkością działania. Mamy również gwarancję, że panele będą miały równe krawędzie. Jest ona bardzo potrzebna przy wykańczaniu posadzki.

Czym ciąć panele PCV

Czym ciąć panele plastikowe?

Panele plastikowe mogą być również być cięte za pomocą pilarki tarczowej. Można kupić ją w wersji ręcznej lub stołowej. Będzie ona idealna do wykonywania prostych i równych cięć, jednak nie jest wskazana przy pracy bardziej precyzyjnej oraz wykończeniach materiału. Model ręczny jest znacznie łatwiejszy w manewrowaniu, a pilarka stołowa jest odpowiednia wtedy, kiedy potrzebujemy narzędzia, kiedy nie wiemy czym ciąć panele plastikowe, by były równe i dobrze się dopasowały. Pilarki tarczowe są najlepszym narzędziem przy czasochłonnej pracy i bardzo długich cięciach, nawet na długości całego panela. Jeśli chcemy mieć pewność, że krawędzie paneli są równe, należy zastosować tarcze o jak najmniejszych ząbkach. Wtedy krawędzie paneli będą idealnie równe. Pilarki tarczowe to często najlepszy przyrząd do cięcia paneli podłogowych, ponieważ cięcie paneli jest szybkie i bardzo precyzyjne.

czym ciąć panele

Czym ciąć panele winylowe?

Często kłopotliwą kwestią jest czym ciąć panele winylowe. Winyl jest miękkim materiałem i pod wpływem działania pilarki tarczowej może się zniekształcić. Pomocny będzie odpowiednio dobrany nóż. Jest precyzyjnym i tanim narzędziem, dzięki któremu możemy wyciąć praktycznie dowolny kształt w panelu winylowym i dopasować go do podłogi.

czym ciąć panele

Piła do paneli podłogowych

Do cięcia paneli odpowiednia będzie m.in. pilarka. Odpowiednia będzie również piła do cięcia paneli, która daje nam możliwość wykonywania gładkiego oraz prostego cięcia. Przy pilarkach do paneli warto wybrać wersję ręczną, która daje więcej swobody ruchu, a przy okazji pozwala nam na wykonanie nawet dość trudnych cięć. Piła do cięcia paneli podłogowych jest dość dużym wydatkiem, jednak opłacalnym, zważywszy na to, że można ciąć nią różne rodzaje paneli, dzięki czemu jest uniwersalna. Jest to przyrząd do cięcia paneli podłogowych, zarówno cięcia paneli PCV, jak również paneli plastikowych.

czym ciąć panele

Czym ciąć panele plastikowe oraz czym docinać panele?

Większość osób zajmujących się samodzielnym montażem paneli ma również problem czym docinać panele. W tym celu warto użyć wyrzynarki. Jest ona odpowiednia do cięcia paneli PCV. Można z jej pomocą również wycinać fantazyjne wzory, ponieważ szerokość ostrza w tym narzędziu jest niewielka. Jest to również odpowiednia piła do paneli dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z wykańczaniem wnętrz. Możliwe jest także dokupienie zestawu brzeszczotów do różnych materiałów. Do precyzyjnego cięcia polecane jest również dokupienie skrzynki ukosowej, by wiedzieć nie tylko czym ciąć panele PCV, ale również by robić to precyzyjnie i równo. Wyrzynarka będzie więc bardzo precyzyjnym narzędziem w momencie, kiedy powierzchnia podłogi nie jest równa lub kiedy panele mają połączyć się z płytkami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze