HomeRemontJaki pistolet do malowania?

Jaki pistolet do malowania?

Wiele osób zajmujących się profesjonalnym malowaniem ścian, ale również tych, które wykonują malowanie ścian samodzielnie w domu, decyduje się na zakup specjalnych urządzeń do tego celu. Pistolet do malowania ścian pozwala na znacznie dokładniejsze pomalowanie ścian, dzięki czemu powierzchnia ściany nie ma zacieków, ale również zużycie farby jest znacznie mniejsze. Przy zakupie zastanawiamy się jaki pistolet do malowania kupić. Najczęściej wybierany jest pistolet natryskowy do malowania ścian – opinie o nim są bardzo dobre, a przy okazji może znacznie skrócić nasz czas pracy.

Elektryczny pistolet do malowania – opinie i działanie

Wiedząc już jaki pistolet do malowania chcemy kupić, najczęściej decydujemy się na elektryczny pistolet do malowania. Opinie osób, które go używają są raczej pozytywne i przeważająca część fachowców poleca właśnie taki sprzęt do malowania. Elektryczny pistolet do malowania – opinie mówią, że może służyć nam długie lata, a także znacznie skraca czas malowania. Podczas malowania za pomocą elektrycznego pistoletu farba natryskiwana jest na powierzchnię ściany pod ciśnieniem. Farba wydobywa się przez dyszę, która zakończona jest niewielkimi otworami. Jeśli otwory są umieszczone na środku, wtedy można uzyskać okrągły strumień. W wielu urządzeniach strumień jest płaski, ponieważ otwory znajdują się również po bokach. Przy większej powierzchni ściany warto wybrać urządzenie z takimi otworami. Taki pistolet do malowania natryskowego, opinie ma bardzo dobre, ponieważ farba obejmuje znacznie większą część ściany. Podczas malowania natryskowego farba przybiera formę aerozolu, dzięki czemu drobne krople farby znacznie bardziej równomiernie osadzają się na ścianie.

Pistolet do malowania natryskowego opinie i rodzaje

W sklepach można znaleźć różne urządzenia pod nazwą pistolet do malowania natryskowego – opinie co do różnych urządzeń są jednak podzielone. O tym jaki pistolet do malowania ścian wybierzemy powinna decydować jednak moc urządzenia oraz pojemność zbiornika na farbę. Pod zapytaniem na forach pistolet do malowania natryskowego – opinie, znajdziemy takie nazwy tego urządzenia, jak sprężarka, czy aparat natryskowy grawitacyjny. Większość tych urządzeń ma jednak podobne działanie, choć kompresor to inaczej elektryczny pistolet do malowania – opinie ekspertów mówią, że służy on głównie do malowania ścian na zewnątrz, ale również karoserii samochodów, ponieważ wytwarza bardzo silne ciśnienie. Najtańszy oraz najbardziej popularny jest elektryczny pistolet do natryskowego malowania ścian – opinie jakie możemy o nim przeczytać są bardzo pozytywne oraz jest również bardzo lekki i poręczny. Przyda się m.in. do malowania ścian wewnątrz budynków.

Pistolet natryskowy do malowania ścian opinie i najpopularniejsze modele

Pistolet do malowania ścian, który ma bardzo dobre opinie, to elektryczny pistolet do malowania ścian Bosch PFS 5000 E. Posiada on innowacyjną technologię ALLPaint, dzięki której można nakładać różne rodzaje farby bez potrzeby ich rozcieńczania. Jest odpowiedni zarówno do farb wodnych, jak również farb do drewna. Posiada pojemnik na 1 litr farby, łatwy do czyszczenia. System SDS pozwala na łatwe uzupełnianie oraz czyszczenie systemu. Pojemnik posiada funkcję ConstantFeed, dzięki czemu zapewniony jest stały odpływ farby, także przy przechyleniu pojemnika do góry nogami. Moc urządzenia to 1200 W, a maksymalna wydajność tłoczenia farby dochodzi do 500 ml na minutę.

Pistolet natryskowy Dedra SAS+ALL 18V to pistolet do malowania ścian o funkcji regulacji kształtu oraz szerokości strumienia. Pozwala na wygodne napełnianie zbiornika oraz szybki demontaż. Zawiera zasilanie za pomocą akumulatorów litowo-jonowych 18V. Ogumowana rączka pozwala na znacznie lepszy chwyt. Przepływ to 0.7l/min. Zanim kupimy odpowiedni pistolet do malowania – opinie są bardzo ważne. Warto wybrać w wyszukiwaniu pistolet natryskowy do malowania ścian – opnie oraz elektryczny pistolet do malowania -opinie. Wyszukując pistolet natryskowy do malowania ścian – opinie można znaleźć zarówno urządzenia ręczne, jak również elektryczne.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze